1$ = ₺7.94
3 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Alan Adı Nasıl Park Edilir? Domain Parking Nedir? Nasıl Yapılır?

Alan Adı Nasıl Park Edilir? Domain Parking Nedir? Nasıl Yapılır? Parked domain, mevcut sitenize yeni alan adları “Park” etmenize olanak sağlar. İki farklı alan adınıza girdiğinizde aynı sitenin açılmasını istiyorsanız, bu işlemi cPanel’in Domainsmenüsündeki Bekletilen Etki Alanları bölümünden ya da MaestroPanel’in Özelliklerbölümündeki Redirects moldünden bu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Örneğin; Alanadiniz.com, alanadiniz.net, alanadiniz.info şeklinde üç aynı alan adı için üç farklı uzantınız olsun. Alanadiniz.net ve alanadiniz.com adresleri girildiğinde alanadiniz.info açılmasını istiyorsanız; alanadiniz.net, alanadiniz.com adreslerini park domain olarak eklemeniz ve alanadiniz.info adresine yönlendirmeniz yeterlidir .

Alan Adı Nasıl Park Edilir? Domain Parking Nedir? Nasıl Yapılır?

Alan Adı Nasıl Park Edilir?

cPanel,

http://www.alandiniz.com:2082 adresinden cPanel kontrol panelinize giriş yapın,

cPanel Login Ekranı

 Kontrol panelinizin DOMAİNS bölümünde bulunan Rumuzlar sayfasına giriş yapın.

Alan Adı Nasıl Park Edilir? Domain Parking Nedir? Nasıl Yapılır?

Rumuzlar sayfasına giriş yaptıktan sonra Yeni Bir Rumuz Oluştur bölümüne park etmek istediğiniz alan adınızı girerek Etki Alanı Ekle butonuna tıklayın.

Alan Adı Nasıl Park Edilir (2)

Eğer işleminiz başarılı gerçekleştiyse “alanadiniz.com” rumuzunu başarılı bir şekilde oluşturdunuz. ” şeklinde bir bildirim ile karşılaşırsınız. 

Alan Adı Nasıl Park Edilir (3)

Geri Dön bağlantısına tıklayarak bi önceki sayfaya döndükten sonra, alanadiniz.com adresini park etmek istediğiniz alan adınıza yönlendirmelisiniz. Rumuzları Kaldır bölümü altında eklediğiniz alan adlarını görebilirsiniz, park etmek istediğiniz alan adının Actions bölümünde bulunan Yeniden Yönlendirmeyi Yönet linkine tıklayın.

Alan Adı Nasıl Park Edilir (4)

Alan adınızın park edileceği(yöneleceği) web site adresini girdikten sonra Save butonuna tıklayarak kaydedin.

Alan Adı Nasıl Park Edilir (5)

İşleminiz başarı ile gerçekleştirildikten sonra sistem tarafından aşağıdaki görseldeki gibi bir yanıt ile karşılaşırsınız ve işleminiz tamamlanır.

Alan Adı Nasıl Park Edilir (6)

MaestroPanel,

http://www.alandiniz.com:9715 adresinden hosting yönetim panelinize giriş yapın, 

maestro0

Yönetim panelinizin Özellikler bölümünde bulunan Redirects sayfasına giriş yapın.

maestropark

 Url Yönlendirmesini Aktifleştir alanını tikleyerek, Yönlendirilecek Adres alanını yönlenmesini istediğiniz siteadresiniz.com şeklinde düzenleyiniz. Daha sonrasında Kaydet butonuna basarak değişiklikleri kaydedebilirsiniz.

maestropark2