0 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Plesk’te FTP Şifresi Değiştirme

Bu yazıda Plesk kontrol paneli üzerinde ftp şifresi değiştirme işlemlerinin nasıl yapıldığını resimli olarak anlatacağız. Alastyr‘dan bir hosting hesabı satın aldığınızda size otomatik olarak bir e-posta gönderiyoruz. Bu e-posta adresinde kontrol paneli adresi, kullanıcı adı ve şifre gibi hosting hesabınıza ait bilgiler bulunuyor.

Plesk’e giriş yapınız

https://alanadiniz.com:8443 adresinden Plesk kontrol panelinize giriş yapınız. Eğer hizmetinize ait hesap bilgilerinizi hatırlamıyorsanız lütfen bizimle iletişim kurun.

Plesk Giris - TR

FTP Erişimi bağlantısına tıklayın

FTP Erişimi bağlantısına tıklayarak FTP hesaplarınızı görüntüleyebileceğiniz sayfaya giriyoruz.

Plesk - FTP şifre değiştirme (1)

FTP hesaplarınızı görüntüleyin

Mevcut FTP hesaplarımızı görüntüleyip şifresini değiştirmek istediğimiz ftp kullanıcısına tıklayarak şifreyi güncelleyebileceğiniz sayfaya giriyoruz.

Plesk - FTP şifre değiştirme (2)

İşlemleri tamamlayın

Şifresini değiştirmek istediğimiz ftp kullanıcımıza girdikten sonra Şifre ve Şifreyi onaylama metin alanlarına yeni şifremizi yazıp Tamam  butonuna tıklayıp şifremizin güncellenmesini bekliyoruz.

Plesk - FTP şifre değiştirme (3)

Şifremiz güncellendikten sonra sayfa bizi Web Siteleri ve Alan Adları sayfasına geri yönlendirerek Danışma: Barındırma ayarları başarıyla güncellendi. bilgilendirme mesajı ile karşılayacak. Böylece şifre değiştirme işleminiz gerçekleşmiş olacak.

Plesk - FTP şifre değiştirme (4)