0 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Hotlink Koruması Nasıl Aktifleştirilir?

Hotlink Koruması(Hotlink Protection), sitenizde bulunan görsellerin başka sitelerde gösterilmesini engelleyen başarılı bir özelliktir. FTP alanınıza yüklemiş olduğunuz bir görsel başka bir sitede bulunduğundan dolayı sitenizin trafiğini boş yere harcayacaktır. Hotlink Protection özelliğini görsellerinizin diğer sitelerde gösterime sunulmayıp, trafiğinizin boş yere harcanmasını engellemek için kullanabilirsiniz.

Nasıl Aktifleştirilir?

Kontrol paneline giriş yapınız
siteadresiniz.com:2082 adresinden kontrol paneline giriş yapınız. Eğer hizmetinize ait hesap bilgilerinizi hatırlamıyorsanız lütfen bizimle iletişim kurun.

cPanel Giriş Ekranı(Yeni)

Giriş yaptıktan sonra GÜVENLİK menüsünde bulunan Hotlink Koruması linkine tıklayın.

Hotlink Koruması Nasıl Aktifleştirilir (1)

Hotlink korumasını aktif etmeden önce ” Erişime izin verilecek URL’ler: ” alanına erişim izni verilen site adreslerini girmeyi unutmayınız. Daha sonrasında Enable butonuna tıklayarak aktifleştirin.

Hotlink Koruması Nasıl Aktifleştirilir (3)

Artık jpg,jpeg,gif,png,bmp uzantılı dosyalarımız izin verdiğiniz siteler dışında başka sitelerde yayınlanamaz.

Yönlendirme İşlemi

jpg,jpeg,gif,png,bmp uzantılı resimlerinizi yayınlayan web sitelerde uyarı amaçlı resim yayınlamak istiyorsanız: ” Erişime izin verilecek URL’ler: ” alanına uyarı için gösterilmesini istediğiniz resmin linkini yapıştırarak Submit butonuna tıklayın.