1 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

MSSQL Veritabanına Uzaktan Erişim

Windows Hosting paketlerimizi kullanan müşterilerimizin mssql veritabanlarına uzaktan bağlanabilmeleri için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir.

sql_server_2008_logo

 

Kurulum,

Öncelikle, http://www.microsoft.com/en-us/download/confirmation.aspx?id=7593 adresine giriş yaparak Microsoft SQL Server 2008 Management Studio yazılımını bilgisayarınıza indirin.

İndirdiğiniz SQLManagementStudio_64x_ENU.exe isimli dosyayı çalıştırdığınızda gerekli dosyaları dışarı çıkarıcaktır ve sonrasında kurulum aşamasına geçecektir. Karşınıza çıkan ekranda Installation sekmesinde bulunan New SQL Server stand-alone installation or add features to an existing installation seçeneğine tıklayın.

sqls01

Product Key adımında herhangi bir değişiklik yapamıyorsunuz, Next butonuna tıklayın.

sqls2

License Terms adımında I accept the license terms. yazısının yanındaki alana tıkladıktan sonra Next butonuna tıklayarak devam edebilirsiniz.

sqls3

Setup Support Files adımında Install butonuna tıklayıp bir sonraki adıma geçmeyi beklemeniniz gerekmektedir.

sqls4

Bu aşamayla bilgisayarınızın gereksinimleri karşılayıp karşılamadığı kontrol edildi ve sonrasında programın kurulumuna başlamanız için karşınıza Setup Support Rules adımı gelecek. Bu adımda herhangi bir sorun görünmüyorsa Nextbutonuna tıklayarak bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

sqls6

Product Key adımını Next butonuna tıklayarak geçebilirsiniz.

sqls7

License Terms adımında I accept the license terms. yazısının yanındaki alana tıkladıktan sonra Next butonuna tıklayarak devam edebilirsiniz.

sqls8

Feature Selection adımında Select All butonuna tıklayarak kurulması gereken programları seçiyoruz ve sonrasında Nextbutonuna basarak devam ediyoruz,

sqls9

Diğer adımlarda herhangi bir ayarlama bulunmadığından dolayı Next butonuna basarak geçebilirsiniz, son aşamaya geldiğinizde Install butonuna basarak kurulumu başlatmış olacaksınız. Installation Progress adımında program kurulacaktır. Kurulum sonlandığında Next butonuna basarak işlemlerinizi bitirebilirsiniz.

sqls11

MSSQL Veritabanına Bağlanma

MaestroPanel’den MSSQL veritabanı nasıl oluşturulur öğrenmek için tıklayınız.

Microsoft SQL Server Management Studio aracılığıyla MaestoPanel üzerinden oluşturduğunuz mssql veritabanı kullanıcı, kullanıcı adı ve şifre ile veritabanınıza uzaktan erişim sağlayabilirsiniz.

Microsoft SQL Server Management Studio programını açtığınızda Connect to Server şeklinde veritabanınıza bağlanmanız için bir giriş alanı bulunacaktır.

sqls012

Server type: Database Engine

Server name: siteadresiniz.com veya ipadresiniz

Authentication: SQL Server Authentication

Login: Veritabanı kullanıcı adınız

Password: Veritabanı kullanıcı şifreniz

olarak düzenlemeli ve sonrasında Connect butonuna tıklayın. Eğer bilgileriniz doğruysa herhangi bir hata vermeden veritabanınıza bağlanabileceksiniz.

sqls13