403 Forbbiden Hatası Nedir ve Nasıl Giderilir ?

403 Forbidden Hatası Nedir?

403 Forbidden Hatası Nedir?

403 Forbbiden Hatası Nedir ve Nasıl Giderilir ? Web siteniz 403 Forbidden hatası veriyorsa bunun sebebi, Hosting hesabınızın FTP alanında web sunucusunun açabileceği bir index.(html,php vs.) dosyası bulunmuyor demektir. Daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

hosting

403 Forbbiden Hatası Nedir ve Nasıl Giderilir ? Web siteniz 403 Forbidden hatası veriyorsa bunun sebebi, Hosting hesabınızın FTP alanında web sunucusunun açabileceği bir index.(html,php vs.) dosyası bulunmuyor demektir. Bu durum dosyaların yanlış klasöre ya da dizine aktarılmasından kaynaklanabileceği gibi, dosyaların eksik aktarılmasından da kaynaklanabilir.

Çözüm Önerileri Nelerdir?

Bu durumla ilgili çözüm önerileri aşağıdaki gibidir;

  • Linux sunucular üzerinde dosyalarınızın public_html dizininde, Windows sunucular üzerinde dosyalarınızın httpdocs dizininde olduğunu kontrol ediniz.
  • Eğer dosyalarınız eksik aktarıldıysa, FTP alanınıza eksik dosyalarınızı ileterek yeniden deneyiniz.
  • Dünya standartlarına göre web site açılış dosyaları index ya da default ismini almaktadır. Eğer sitenizin index veya default’tan başka bir dosya üzerinde açılmasını istiyorsanız;
    • Windows sunucularımızda kullandığımız MaestroPanel’in Özellikler bölümünde bulunan Http Tools butonuna tıklayarak giriş yapın. Karşınıza gelen Site Araçları sayfasında bulunan Varsayılan Dökümanlar bölümünden bir açılış sayfası ismi girebilirsiniz.
    • Linux sunucularımızda ise public_html ana dizinine .htaccess adında bir dosya oluşturun ve not defteri ile düzenleyerek içerisine aşağıdaki satırı ekleyip kaydedin.
DirectoryIndex AçılışDosyanızınTamAdı(.html, .php)

403 Forbbiden Hatası Nedir ve Nasıl Giderilir ? 404 Hata kodu ve diğer başlık kodları hakkında detaylı blgilere ietf.org adresinden ulaşabilirisiz.

hosting

One Comment

Leave a Reply
  1. Lap top ta okey plus oyunu oynamaya başlamadan 403 forbbiden gelmekte olup oyun başlamıyor ve bu oyunu bir türlü oynayamamaktayım bunu gidermek için ne yapmalıyım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

IDN Nedir ?

IDN Nedir ?

Cloudflare Nedir ve Nasıl Kurulur ?

Cloudflare Nedir ve Nasıl Kurulur ?