Alastyr’da Let’s Encrypt ile Ücretsiz SSL Sertifikası Sahibi Olun

Alastyr'da Let's Encrypt ile Ücretsiz SSL Sertifikası Sahibi Olun

Alastyr’da Let’s Encrypt ile Ücretsiz SSL Sertifikası Sahibi Olun

Firmamızdan satın alacağınız veya satın almış olduğunuz tüm hosting paketlerinde ücretsiz SSL sertifikası kullanabilirsiniz. Google’ın yakın bir zamanda duyurmuş olduğu SSL sertifikası olan web sitelerinin arama sonuçlarının değerlendirilirken öncelik vermesi avantajına da ücretsiz SSL sertifikası ile sahip olacaksınız!

Ücretsiz SSL Sertifikası hizmeti sunduğumuz hosting paketlerimizi denemek için hemen şimdi sipariş verin! Mevcut hosting paketi olan müşterilerimiz bir destek bileti oluşturarak ücretsiz SSL sertifikası hizmetimizden faydalanabilirler.

Google’ın yapmış olduğu duyuruya bu adresten ulaşabilirsiniz.

Web teknolojileri ile ilgili gelişmeleri yakından takip eden, Windows tabanlı sunucu çözümleri için hosting yönetim paneli hizmeti sunan, partneri olduğumuz MaestroPanel ekibi; bu yılın ilk çeyreğinde Let’s Encrypt‘i desteklediklerini ve MaestroPanel 1.0 kararlı sürümünde kullanılabileceğini duyurmuştu. [1]

Bizde daha önceden MaestroPanel ile birlikte sunduğumuz Let’s Encrypt ile ilgili gelişmeleri yakından takip ederek, cPanel ve Plesk hosting yönetim panellerinde de kullanılabilir duruma geldiğinde son testlerimizi tamamlayıp, tüm hosting paketlerimizde Let’s Encrypt SSL sertifikasını ücretsiz olarak sunmaya başladık.

Let’s Encrypt SSL sertifikası kullanmanın başlıca avantajları;

  • Ücretsiz!
  • Modern tüm tarayıcılar, IOS ve Android cihazlar dahil Let’s Encrypt sertifikasını kusursuz destekler. [2]
  • Özel IP adresi satın almadan kullanabilirsiniz.
  • Alt etki alanlarında (subdomain) kullanabilirsiniz!

Let’s Encrypt SSL sertifikası ileri de ücretli hale gelir mi?

Let’s Encrypt kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. İleride ücretli modele geçmeyeceklerini belirtiyorlar. Let’s Encrpyt ücretsiz kalmaya devam ettikçe, biz de ücretsiz olarak sunmaya devam edeceğiz.

Let’s Encrypt SSL sertifikası nasıl kurulur?

Teknik destek departmanımıza bir destek bileti oluşturmanız yeterli. Birkaç dakika içerisinde SSL sertifikanızı aktif edip bilgi veriyoruz.

Yeşil adres çubuğu desteği var mı?

Yeşil adres çubuğu desteği için organizasyon onayı gerekiyor. Bu nedenle Let’s Encrypt desteklememektedir. Fakat, standart tüm sertifikalarda olduğu gibi yeşil kilit simgesi görünmektedir.

Güvenli mi?

Let’s Encrypt dünyaca bilinen markalarla işbirliği içerisinde olduğu için güvenilir olduğunu düşünüyoruz. [3]

SSL sertifikası kurulduktan sonra yeşil kilit simgesi görünmüyor?

Site içerisindeki tüm linklerin https olması gerekmektedir. Örneğin CSS ve JS dosyalarınızı http://www.siteadresi.com/custom.js gibi çağırdığınızda JS dosyanıza bağlanamayacaktır. Bu nedenle de yeşil kilit simgesi görünmeyecektir.

Türkçe karakterli alan adları için desteği var mı?

Let’s Encrypt henüz Türkçe karakterli alan adları için destek sunmamaktadır. (Türkçe karakterli alan adlarına örnek: türkçe.com.tr alan adının ASCII karşılığı xn--trke-2oa7j.com.tr)

Let’s Encrypt SSL sertifikası için gereklilikler nelerdir?

Alastyr’da Let’s Encrypt ile Ücretsiz SSL Sertifikası Sahibi Olun; Let’s Encrypt sertifikası için email aktivasyonu veya belge gerekmemektedir. Alan adınızın aktif olması, hosting hizmetlerimize yönlü olması, sitenizin ana sayfasında herhangi bir 403, 404 veya 500 hatası olmaması gerekir.

Ücretsiz SSL sertifikası hakkında başlıca sorulara bu yazı içerisinde yanıt verdik. Merak ettiğiniz ve yazı içerisinde bulunmayan bir bilgi varsa bize e-posta gönderebilir,  0-850-850-HOST (4678) telefon numaramızdan ulaşabilir veya bir destek bileti oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LiteSpeed Web Server Nedir?

LiteSpeed Cache ile İmaj Optimizasyonu

Alastyr'da Let's Encrypt ile Ücretsiz SSL Sertifikası Sahibi Olun

.TR Uzantılı Alan Adları İçin Belge Nasıl Yüklenir?