Apple’ın WWDC 2021 Videosunun Etiketlerinde Yeni İşlemciye Dair İpucu Bulundu

Apple firmasının her sene yapmaya alışkanlık halini getirdiği yeni bir etkinlik olan WWDC 2021 etkinliği ile birlikte aynı zamanda yeni donanımları ve yazılım geliştirmelerini görmeye alışmıştık. Her yıl düzenlenen etkinlik pazartesi hayata geçti. Genel olarak yeni bir donanım görücüye çıkmamakla birlikte yeni bazı ipuçları karşımıza çıktı.

İnsanların beklentileri Macbook PRO ve MAC cihazlara yönelik işletim sistemlerinin güncellenmesi ön plana çıkıyordu.  Beklentilerin aksine yeni işletim sistemi ile ilgili somut bir bilgi gelmemekle birlikte bunun yanında bazı ipuçları da karşımıza çıktı. Apple’ın WWDC 2021 videosu bize bu konuda detaylar sunuyor.

WWDC-2021

Söz konusu etkinlikte bazı etiketler karşımıza çıktı. M1x ve Macbook PRO etiketleri ile birlikte aynı zamanda yeni işlemcinin ismi de kesinleşmiş oldu.  M1x isimli yeni işlemci hakkında net ve somut bir veri karşımıza çıkmamış olsa da etiketler arasında karşımıza çıkan bu sürpriz ile işlemcinin neredeyse adının da tam olarak ortaya konulmuş oldu.

Bazı takipçiler bu konuda Apple firmasının bu etiketlemeyi bir strateji olarak ön plana çıkardığını söylüyor. Söz konusu iddiaya göre Youtube sıralamasında ön sıralara çıkmak için Apple söz konusu video için bu etiketleri kullanmış oluyor. Apple’ın WWDC 2021 videosu bu aşamada kendi içerisinde  spekülasyonları içinde barındırıyor. Fakat beklentilerden dolayı söz konusu videoda yer alan etiketlerin yeni işlemci ile ilgili olduğu tezi halen geçerliliğini sürdürüyor.

WWDC etkinliğinin 2021 ayağı gerçekleşti

Apple’ın WWDC 2021 videosu bizlere yeni cihazlar konusunda aydınlatıcı bir bilgi vermese de maalesef bu konuda şimdilik beklemek zorunda kalacağız. Aynı zamanda söz konusu etkinlikte daha çok güvenlik ve gizlilik ile ilgili düzenlemeler ve yenilikler karşımıza çıktı. Aynı zamanda mac  ve macbook pro ailesine yönelik düzenlemeler daha fazla ön plana çıktı.

Apple-WWDC-2021

Apple’ın WWDC 2021 videosu her ne kadar insanların beklentilerinin ve yeni cihaz görme isteklerini karşılamasa da bu aşamada beklentileri karşılayan etiketler bulundu. Beklentilerin karşılanması amacı ile yapılan bu etkinlikler insanların yeni macbook ailesinden bir cihaz edinme ihtimalini ve görme şansını sıfırlasa da insanlar yine de umutlarını yitirmemiş görünüyor.

Apple’ın etiketleri arasında ‘m1x’ yer aldı

Etkinlikten daha önce macbook 14 inç ve 16 inç boyutları için gösterimler olacağı söyleniyordu. En azından beklentiler bu yöndeydi. Apple’ın WWDC 2021 videosu bu aşamada insanların beklentilerini karşılamadı.  İnsanlar sadece etiketleri görerek bu konuda umutlarını tazelemiş oldular. Resmi videoda görülen etiketler insanların gerçek cihaz görememelerine rağmen halen bu konuda beklentileri olduğu gerçeğinin bir yansıması olarak karşımıza çıktı.

Apple-WWDC-2021-etkinligi

Söz konusu etkinlikler her sene Apple ile ilgili sürpriz ürünlerin gösterimi amacı güdüyordu. Bu sene ise insanların bu konuda donanım olarak tercih ettiği ürünlerde maalesef yeterli beklenti karşılanmadı. Resmi olarak isminin bu olduğu bu belirtilmese de etiketlerin arasında Apple yeni cihazının ortaya çıkması aynı zamanda yeni dönemde yeni cihazların gösterilebileceğini söylüyor.

Apple’ın WWDC 2021 Videosu Hangi Detayları Barındırıyor?

Ortaya konulan detaylar arasında işletim sistemlerinin güncellenmesi başta geliyor. Bunun yanında uygulama geliştiricilerin yeni ürünlerinin de videoda yer alması durumu karşımıza çıktı. Sonuç olarak insanlar her ne kadar daha somut bir ürün görmeyi bekleseler de bu tür beklentilerinin karşılanmasının gelecek dönemde mümkün olabilir.

Bunun dışında yazılımsal olarak ne gibi düzenlemelerin yapılacağı ve güvenlik aşamasında  detaylar da yine bu aşamada Apple’ın WWDC 2021 Videosu  ile bizlere sunulmuş olduğundan dolayı detaylar insanların ilgisini çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Apple’ın Yarışmasını Kazanan Türk Öğrenci: Mehmet Bertan Tarakçıoğlu

Bitcoin’den En Çok Para Kazanan Ülkeler