E-ticaret Sitenizi Korumanız İçin 5 Kritik Öneri

E-Ticaret günlük hayatımızın vazgeçilmezlerinden olmaya devam ediyor. E-ticarette satış artırma ise tabi ki mümkündür. Gün içinde ne yaparsak yapalım internetsiz bir yaşam süremiyoruz. Hele ki internet üzerinden bir işimiz varsa eğer  bu durum vazgeçilmezliğini daha da katlanmaya devam ediyor. E-Ticaret siteleri internet siteleri ve mobil uygulama üzerinden satış yaparak kar elde edilen halka hitap eden bir alandır. İnternette satış arttırma için yapılması gereken bazı püf noktalar da vardır.

Bunları bilir ve yaparsak eğer satışlarımız ve boşa geçen zamanımız da en güzel şekilde değerlenmiş olacaktır. Böylece internette satış arttırma işlemini de başarı ile gerçekleştirmiş olacağız. Peki, nedir internette satış yapma kuralları? Siz de satış yapıyorsanız eğer bu püf noktaları kaçırmayın.

domain kampanya
E-ticaret

E Ticarette Satış Arttırma Kuralları

E ticarette satış arttırma yolları oldukça fazladır. Çünkü e ticaret artık günlük yaşantımızın rutin olmazsa olmazlarından biridir. Alışveriş, internette satış arttırma, araştırma aklımıza ne gelirse internetten yararlanmaktayız. Bunların yanında  E Ticaret olmadan da olmuyor tabi ki. Yapılan bir ankette e ticarette tutunamayanların çoğu büyük alıveriş sitelerinin büyüklüğü ve yoğunluğundan dolayı e ticaret sektörüne ara vermektedirler. E ticarette de yapılması ve yapılmaması gereken kurallar vardır.

Sizler de  eğer bu sektörde var olmayı düşünüyorsanız kesinlikle yapmamanız gereken ve dikkat edilmesi gereken 5 hatayı atlamamalısınız. Bu şekilde e ticareti lehinize çevire birsiniz. 

E ticarette başarıya giden yollar göründüğü kadar zor değildir. Sizlere verilen altın kurallara uyum sağlandıktan sonra gerisi gelmeye başlayacaktır. Önemli olan internette satış arttırma yollarını bilmektir.

E Ticarette Satış Arttırma Yöntemleri

Sitenizi ziyaret eden mobil kullanıcıları ilk sıraya koymak

E ticarette en önemli etkenlerin ilki planlı bir şekilde işe başlamaktır. E ticaret sisteminizin mobil kullanıcılarını asla unutmaması yani mobil kullanıcılara uygun olmasıdır. Eğer ki siteniz mobil kullanıcılar için uygun değilse size olan dönüşümün yüzde ellisini kaybetmişsiniz demektir. Kullanıcıların bilgisayardan daha fazla akıllı telefon ve akıllı tabletlerden daha çok alışveriş yaptığını biliyor muydunuz? Bu oran yüzde altmış dörtlere kadar ulaşmış durumdadır. İnsanlar online alışverişlerini bu şekilde daha çok yapmış durumdalar. Online alışverişi sağlamak internette satış arttırma yollarından ilk adımdır.

mail hosting
E-ticaret güvenliği

E-Ticaret siteniz de teknik olarak oluşan SEO yanlışları

E ticaret sitenizi kurarken menü bölümün kolay ve anlaşılır olmasına önem veriniz. Bu tarz alışveriş sitelerin de en önemli hatalardan birisi de Seo hatalarıdır. Seo ile yapılan yanlışlıklar öncelikle arama motorunda ki sıranızı aşağılara çeker ve en altlarda kalırsınız. Ayrıca sitenizin de performansı iyice düşmüş olur. Bu hataların dahası da mevcuttur.

Bunlar indeksleme hataları, etiketlerin düzgün kullanılmaması, navigasyon ayarlarının düzgün bir şekilde yapılmaması, sayfa ve içeriklerin olması gerektiği gibi olmaması ve URL’nin zayıf olması gibi daha birçok neden vardır. Bu sorunlar en önemli Seo sorunlarının başında gelmektedir. Tüm bu etkenler internette satış arttırma potansiyelini düşürür.

domain kampanya

Dönüşüm optimizasyon ve müşteri deneyimi

E ticaret sitelerinde anlaşılır olmak çok önemlidir. Site ne üzerine kurulmuşsa müşteriye ayrıntılı bilgi verilmesi gerekir. Kategoriler oluşturmak en kolay yoludur. E ticaret sitelerinde dikkat edilmesi gereken kurallar daha bitmiş sayılmaz. İnternette satış arttırma yolları için daha fazlasına ihtiyacınız olacaktır.

Kargo Hataları ve Yanlış Sistem

Bir diğer site hataları ise firmalar ürünü satıldı diye düşünüp kargo sürecini takip etmemektedir. Bu süreçte müşteri mağdur olur ve site ile olan alışverişini keser. Site fiyatlandırmalarının yanlış yapılması, hukuki metinlerin oluşturulmaması, fotoğraf kalitelerinin düşük olması, tanımlanamayan ürünlerin yükleme yapılması ve kargo bilgilerinin yanlış ve hatalı olması. Bu durumlarında e ticaret sitenize zarar vermesi de kaçınılmaz sonlardan biridir.

Sitenizi zarar veren tüm unsurlardan arındırmanız gerekir. E ticaret sitenizi canlandırmak ve daha iyi hale getirmek için bazı taktiklerimiz de var. Bu taktikler internette satış arttırma potansiyelini zirveye çıkaracaktır.

E Ticaret Siteniz İçin Öneriler

E ticaret siteniz için yapmanız gereken en önemli şey doğru bir platform seçmektir. Yanlış bir platform  ise sizi büyük bir başarısızlığa götürecektir. Bu platformlar için de dikkat edilmesi gereken kurallar da vardır. Bu kurallar internette satış arttırma veriminizi yükseltecektir.

 Tasarlama yapacağımız zaman bütün özellikleri incelememiz gerekmektedir. Birçok yazılım çeşidi bulunmaktadır. Bu yazılımları kullanarak sitenizin yazılımlarını oluşturabilirsiniz. Aynı yazılımlar internette satış arttırma yönteminizi de gerçekleştirecektir.  

Kurumsal Bilgilere ve Sosyal Medyaya Yer Vermemek

Müşterilerinizin işini kolaylaştırınız. Karmakarışık ödeme yöntemlerinden kurtarın müşterinizi ya da gereksiz olan fazla istenen bütün bilgileri eleyin. Bu durumda müşterinin sipariş oluşturması daha kolay hale gelecektir. Müşteriyi her zaman gereksiz teferruattan uzak tutmamız gerekir. E ticarette müşteri kazanma olmazsa olmaz kurallardan biridir. Çünkü teferruat bizleri sıkar ve alışverişimiz çabuk sonlanmış olabilir. Az ve net bilgi ile müşteriye en kısa sürede ulaşmayı hedef haline getirelim.

Mesela sadece e mail kullanarak ya da telefon numarası ile hemen sisteme üye olma kolaylığı getirilebilir. Bu şekilde bir defaya mahsus adres bilgileri alınırken diğer seferde artık otomatik ve çok kolay bir şekilde E  Ticaret sistemini en iyi ve en kolay şekilde kullanmış olacaktır. Bu yöntem internette para kazanma taktiğinizi de geliştirecektir.

Müşteri her zaman güven ister. Güven vermekte e ticaret sitenizin işi artık. Evet, olmazsa olmazlardan birisi de iletişim bilgilerimizi sayfaya eklemek olacaktır. Sayfanın en alt kısmını bu bilgi icin kullanabiliriz. Hakkımızda bilgisi eklemesi yaparak güven işimizi maksimum seviyeye çıkarmış oluruz. Ayrıca kullanmakta olduğumuz sosyal medya hesaplarında sitemize eklemeyi unutmayalım. Müşterilerin göz önünde olmak ve akıllarında kalmak her zaman siteniz üçün avantaj olmaya devam edecektir. İnternette satış arttırma yolunun altın kuralı müşteri memnuniyetidir.

E-ticaret sosyal medya

Müşteri e ticaretin vazgeçilmezi öyle değil mi? Tabi ki internette satış arttırma veriminizi müşteriler sağlayacaktır. Müşteri hizmetleri de e ticaretin vazgeçilmezlerindendir. Yapılan bir araştırma da müşteri hizmetlerinin iyi hizmet vermemesinden dolayı binlerce dolar zarara uğramıştır firmalar. Müşteri telefon ve e mail yolu destek hattına her zaman ihtiyaç duymaktadır.

Karşılığında da güzel hizmet beklemektedir. Eğer ki müşteri mutlu ayrılmamışsa bu görüşme sonrasında site için bir zarar demektir. Bu nedenle her e ticaret sitesinin etkin ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan destek iletişim hattı olmalıdır. E ticaret yanlışları bize her zaman kaybettirir. Siz de internette satış arttırma konusunda uzman olmak istiyorsanız önceliğiniz müşteri memnuniyeti olmalıdır.

E Ticaret Hataları 5 Başlık Altında

  • Karmakarışık kurulmuş  bir site
  • Müşteriyi bilgisiz bırakmak
  • Kargo bilgilerini ve takibini yapmamak
  • Kurumsal bilgilerimizi sisteminize eklememek
  • Sosyal medya ve müşteriye ulaşmaya çalışmamak

E ticaret ile artık bütün işlerimizi oturduğumuz yerden halledebiliyoruz. Alışveriş için artık birçoğumuz dışarı çıkmaya gerek bile duymuyoruz. Art ve talep her zaman ön planda olmuştur. Bizler talep ediyoruz ve ilgililer taleplerimize cevap veriyor. Hepimiz her zaman tüketici olmayabiliriz. Kimimiz de üretici olarak tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılayarak hayatlarına yön vermişlerdir. E ticarette bunlardan bir tanesidir. E ticarette başarının sırrı internette satış arttırma ve site özenidir.

E ticaret sitesi olmak için de emek vermemiz gerekmektedir. Hayatımıza yön verirken karşımıza sürekli olumlu ya da olumsuz örnekler çıkmaktadır. Biz ise önümüze çıkan bu olumlu ya da olumsuz durumlarda her zaman tedbirli olmaya, yapılıp ya da yapılmaması gereken konulara her zaman dikkat etmemiz gerekir. Dikkat etmemiz bizim daha iyi bir yol almamızı sağlayacaktır. E ticaret sitenizi en iyi koşullarda en iyi şekilde yönetin ve kazanan siz olun. İnternette satış arttırma için iyi bir yönetici olmanız gerektiğini unutmayın.

E ticaret ile alakalı olarak son bir bilgi daha vermek gerekirse eğer o da reklam vermek. Sitenizin reklamını yaparak daha çok kitleye görünürlüğünüz olacaktır. Bu da satışlarınızın artmasını sağlayacaktır. Sosyal medya da  aktif olmak ve reklam vermek işinizin daha iyi yerlere gelmesini sağlayacaktır. Satış yapma kampanyaları sosyal medyada hızlıca yayılır. Sosyal medya internette satış arttırma yolunuzu garantileyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain Yatırımcılığı Nedir? Domain Satışı ile Nasıl Para Kazanılır?

Elasticsearch Nedir? Ne İşe Yarar?