LiteSpeed Cache ile Daha Hızlı OpenCart

LiteSpeed Cache ile Daha Hızlı OpenCart ; OpenCart 2.3 ve üzeri için LiteSpeed ​​Cache, gelişmiş bir etiket tabanlı yapı içerir. Performans açısından Apache web server yerine tercih edilen, LiteSpeed web serverına ait olan LiteSpeed Cache eklentisi OpenCart e-ticaret alt yapısını kullanan web sitelerinde performans artışını amaçlıyor.

hosting

Opencart için LiteSpeed Cache eklentisi, kategori veya üretici de dahil olmak üzere ürün verileri değiştiğinde otomatik bir önbellek temizlemesinin tetiklenmesini sağlar.

LiteSpeed Cache ile Daha Hızlı OpenCart

OpenCart İçin Neden LiteSpeed ​​Önbellek Kullanmalısınız?

OpenCart için LiteSpeed Cache eklentisi, mağazanıza hassas ve özelleştirilebilir önbellekleme sağlar ve aynı zamanda etkileyici performans sunar. Giriş yapan kullanıcılar için gelişmiş önbellek seçenekleri, sitenizin statik bir site kadar verimli çalışmasına yardımcı olarak kullanıcı deneyimini büyük ölçüde geliştirir.

LiteSpeed Cache’in Desteklediği OpenCart Sürümleri

LSCache Extension v1.1.0 (For OpenCart v2.3) – 16.11.2018 – Eklentiyi indir

LSCache Extension v1.1.0 (For OpenCart v3.0) – 16.11.2018 –  Eklentiyi indir

hosting

OpenCart LiteSpeed Cache Eklenti Kurulumu

OpenCart yönetici paneli üzerinden LiteSpeed Cache eklentisini yükleyerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Kuruluma başlamak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek, eklentiyi hızlı bir şekilde kurabilirsiniz.

Eğer aktif olarak kullandığınız bir cache eklentisi bulunuyorsa, LiteSpeed Cache eklentisini aktifleştirmeden önce diğer eklentinizi devredışı bırakıp kaldırdığınızdan emin olun.

LiteSpeed Cache ile Daha Hızlı OpenCart

1) Eğer OpenCart yönetici panelinize giriş yaptıysanız, sol menüde bulunan Eklentiler sekmesi altındaki Eklenti Yükle bağlantısına tıklayın. Ardından açılan sayfada Yükle butonuna tıklayarak sitemizden indirdiğiniz OpenCart LiteSpeed Cache eklenti dosyasını .zip halinde yükleyiniz.

hosting
Opencart Kontrol Paneli

2) Eklentiyi yükledikten sonra, Eklentiler bağlatınsına tıklayın ve açılan sayfadan bölümden Modüller bölümünü bağlantısını seçip eklentinin kurulumunu tamamlayın.

Opencart Modül Yükleme

3) Yapılandırma

Bu adım isteğe bağlıdır. Eklenti etkinleştirildikten sonra, önbelleğiniz zaten çalışır durumdadır, ancak yapılandırma ekranında birkaç ayar özelleştirebilirsiniz.

LiteSpeed Cache OpenCart Ayarları

Önbellek Temizleme İşlemi

Kırmızı ok ile gösterilen buton, web sitenizin LiteSpeed ​​önbelleğini temizler. Bireysel hosting hesaplarında kullandığınız WordPress ve diğer OpenCart LiteSpeed Cache dosyalarını da temizler.

OpenCart Litespeed Cache Temizleme

One Comment

Leave a Reply
  1. Arkadaşlar eklenti journal 3 teması kullananlar için problem olabilir. istikrarlı çalışmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Hızlı WordPress için WP-Cron Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Daha Hızlı WordPress için WP-Cron Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

LiteSpeed Web Server Nedir?

WordPress Eklentisi LiteSpeed Cache ile Siteleriniz Artık Çok Daha Hızlı!