1$ = ₺15.97

Alastyr Veri Merkezi

Alastyr Veri Merkezi, 2018 yılında Izmir'in Bornova ilçesinde M.T.K. Sitesi içerisinde kurulmuştur. Bulunduğumuz sitenin en büyük avantajı her bir ada için 2 MegaWatt’lık özel trafoya sahip olmasıdır, aynı zamanda İzmir merkezinden 100 Metre yüksekte bulunmamız olası sel veya su baskınlarına karşı avantaj oluşturmaktadır.

SSl Genel Özellikler

Veri Merkezi Genel Özellikleri

  • Bina İnşaat Türü: Betonarme
  • Datacenter Kabin Kapasitesi: 50 Kabin
  • Sunucu Kapasitesi: 1500+
  • Taşıma Kapasitesi: 750 kg / m2
  • Veri Merkezi Alanı: 250 m2
  • Tavan Yüksekliği: 300 cm
  • Ofis Alanı: 600 m2
  • Hava Alnına Uzaklık: 25 km
  • Toplu Taşıma Araçlarına Uzaklık: 20 m
  • Toplam İşletme Alanı: 1000 m2


Alastyr Veri Merkezi Hizmetleri

Kiralık Sunucu

Alastyr bulut sunucu, VPS, VDS ve dedicated server kiralama servisleri, ihtiyaçlarınıza özel olarak tasarlanmış son teknoloji donanımlar ve üst seviye güvenlik optimizasyonlarına sahiptir. Sunucu çeşitliliğinin yanı sıra, projeye özel sunucu yapılandırması ile tam da ihtiyacınız olan kaynaklara sahip olur ve bu sayede en iyi fiyat/performansı elde etmiş olursunuz.

Alastyr kiralık sunucu servisleri ile başlangıç seviyesi web projelerinden dünya çapında erişim gerektiren ve geniş kaynak ihtiyacı olan projelere kadar tüm ihtiyaçlarınızı en uygun fiyatlarla karşılayabilirsiniz. Sistem yöneticilerimiz ile iletişime geçerek, size özel kiralık sunucu çözümleri üretebilir ve yine size özel fiyat teklifleri alabilirsiniz.

Co-Location

Co-location, mülkiyeti tamamen size ait olan web sunucularının veri merkezlerinde barındırılması hizmetidir. Co-location hizmeti kapsamında, web sunucunuzu Alastyr veri merkerkezinde barındırabilir, elektrik ve internet alt yapımızı kullanarak sunucunuz üzerinden projelerinizi yayınlayabilirsiniz. Co-location servimiz hakkında daha fazla bilgi almak için sistem yöneticilerimiz ile 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

Kabin Kiralama

Özellikle yer sağlayıcı firmalar için tasarladığımız kabin kiralama servisimiz ile ister çeyrek kabin, isterseniz de tam kabin kiralaması yapabilirsiniz. 5 farklı ISS’ten toplamda 30 Gbit hat üzerinden dilediğiniz genişlikte internet bağlantısı yaparak, kendi müşterilerinize en hızlı ve kesintisiz web barındırma hizmeti sunabilirsiniz. Ayrıca Alastyr veri merkezini 7/24 ziyaret edebilir ve sunucularınız üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Sistem Odası Taşıma

Kendi lokalinizde (ofisinizde) yer alan sistem odanızı Alastyr veri merkezine taşıyarak, elektrik, internet, iklimlendirme, güvenlik, yedeklilik gibi maliyetlerinizi düşürebilir, aynı zamanda sistem yönetimi için ayırdığınız bütçeden tasarruf edebilirsiniz. Sunucu adediniz ve kaynak ihtiyacınız ne olursa olsun, sistem odanızı veri merkezimiz üzerinden yönetebilirsiniz.

Size özel paylaşımsız kabinlerde, tamamı yedekli enerji ve internet altyapısı ile daha yüksek performans, süreklilik ve veri güvenliğine sahip olabilirsiniz. Sunucu yönetimini için gerekli işlemleri uzaktan masaüstü ile bağlanarak yapabilir, en önemlisi de dilediğiniz zaman 7/24 veri merkezimize gelerek sunucunuz üzerinde işlem yapabilirsiniz.

Sistem odası taşıma işlemlerinizde başvurunuza istinaden sistem yöneticilerimiz tarafından yapılacak inceleme sonucunda, tüm fiziksel taşıma, kabin yerleştirme ve network işlemleri ücretsiz olarak Alastyr mühendisi tarafından yapılır. Taşıma işlemi sonunda sunucularınızı yönetmeye başlayabilir, verilerinizi bulunduğunuz her noktadan kolayca ulaşabilirsiniz. Sunucularınız Alastyr veri merkezinde 7/24 monitor edilir.

Alastyr Veri Merkezi Teknik Özellikleri

Network Altyapısı

Alastyr verimerkezi omurgasının internet erişimi TurkNet, Superonline, Vodafone ve diğer ISS'ler tarafından yedekli olarak toplamda 30 Gbit/saniye olarak sağlanmaktadır.

Ana omurgamızı oluşturan network ekipmanlarımız uçtan uca yedekli şekilde çalışmaktadır, ayrıca network güvenliği için Firewall ve IPS donanımlarımız mevcuttur.

Kendi geliştirdiğimiz bir güvenlik sistemi ile gelebilecek saldırılar ile ilgili mantıksal işlemler yürütmekteyiz. Aynı zamanda yurtdışı ve yurt içinde operatörler tarafından sağlanan anti-ddos servislerini kullanıyoruz.

Veri merkezimizde tamamı Juniper marka network ekipmanları yedekli şekilde aktif olarak kullanılmaktadır.

Yedekli şekilde çalışan ağımız 4 farklı monitör üzerinden 7 gün 24 saat boyunca teknik ekibimiz tarafından izlenmekte ve olası kesinti veya arızalara en kısa sürede müdahale edilmektedir.

Enerji Hatları

2 Megawattlık özel bir trafodan beslenen veri merkezimizde herhangi bir şebeke kesintisi durumunda N+1 yedekli şekilde konumlandırılmış jeneratörlerimiz uzun süreli kesintilere karşı 4 saatlik aralıklarla dönüşümlü şekilde veri merkezine enerji beslemesi yapmaktadır.

Necron marka N+1 yedekli modüler UPS altyapımız oluşabilecek enerji kesintilerinde, jeneratör geçişleri sırasında veri merkezinin enerji ihtiyacını tam yükte 30 dakika boyunca karşılayabilecek N+1 yedekli akü grupları ile desteklenmiştir. Akü gruplarının ölçümleri aylık, değişimleri 2 yılda bir yapılmaktadır.

Soğutma ve İklimlendirme

Bulunduğumuz coğrafi bölgenin iklim koşulları gözetilerek oluşturduğumuz soğutma sistemimizde veri merkezleri için en çok tercih edilen Lieber Hiross marka N+1 yedekli yapıda hassas iklimlendirme cihazları kullanılmıştır.

Sıcak-Soğuk koridor mantığında kurulan kabinet alanımızda soğuk koridor sıcaklığı 20-22 derece olarak ayarlanmıştır.

Fiziksel Güvenlik

Bina ve veri merkezi güvenliğini en üst düzeyde tutabilmek için 32 farklı noktadan 7 gün 24 saat kamera kaydı yapmaktayız, ayrıca bina girişi ve verimerkezi alanları gibi tüm alanlara girişler kartlı sistem ile yapılmaktadır.

Su basmalarını önlemek için veri merkezi alanımız orta katta bulunmaktadır. Ortam sıcaklığı nem ve yangın gibi durumları kontrol etmek üzere çeşitli noktalarda ısı, nem ve duman sensörlerimiz 24 saat izlenmekte ve kayıt altına alınmaktadı