Limitsiz Paket özellikleri sizin için çok mu fazla? Ekonomik paketlerimizi inceleyin.Paketleri İncele
SSD Diskler
SSD Diskler
Sunduğumuz güçlü SSD hosting alt yapısı sayesinde web sayfalarınızdaki hız ve performans artışını hissedeceksiniz.
7/24 Teknik Destek
7/24 Teknik Destek
Alanında uzman Türkiye’nin en büyük hosting destek ekibi ile 3 farklı kanaldan 7/24 destek hizmeti sağlıyoruz.
14 Gün İade Garantisi
14 Gün İade Garantisi
Memnun kalmadığınız durumlarda hosting ücretinizi 14 gün içinde koşulsuz şartsız iade alabilirsiniz.

Avantajlı Hosting Paketleri

Tüm hosting paketlerimiz ile birlikte müşterilerimize tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri benzersiz özellikler sunuyoruz.

Üstelik tüm bu özelliklerin yanı sıra, hosting yönetimi konusunda yardımcı olmak için teknik ekibimiz 7/24 sizleri bekliyor.Yüksek Uptime Garantisi
Yedekli altyapımız ve güçlü sunucularımız sayesinde %99,9 a varan uptime süresi.
Ücretsiz Yedekleme
Web sitenizdeki verileriniz garantide. Web sitelerinizi belirli periyodlarda otomatik olarak yedekliyoruz.
Virüs ve Spam Koruması
Hosting paketiniz ile antivirüs ve antispam koruması ücretsiz.
Güvenli Cloud Sunucular
Cloud Linux ile izole kaynak kullanımı ve CageFS ile sanallaştırılmış dosya sistemi sayesinde web siteniz güvende.
Ücretsiz Site Taşıma
Şu anda aktif bir websiteniz varsa teknik ekibimiz web sitenizi ücretsiz olarak taşıyacaktır*.
Ücretsiz SSL Sertifikası
Satın almış olduğunuz hosting hizmeti ile birlikte ömür boyu ücretsiz kullanabileceğiniz Let's Encriypt SSL sertifikası.

cPanel veya Plesk İle Herşey Elinizin Altında

Tüm linux sunucularımızda, dünyada en fazla tercih edilen ödüllü hosting kontrol paneli cPanel, tüm windows sunucularımızda en beğenilen hosting kontrol paneli Plesk kullanılmaktadır.
Türkçe desteği bulunan kontrol panelleri ile sitelerinizi kolayca yönetebilir, email ve veritabanı işlemleride dahil olmak üzere web siteniz ile ilgili tüm işlemleri kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Tek Tıkla Yüzlerce Script*

Hiç yazılım bilginiz olmasa bile yüzlerce scripti web hosting paketlerimize tek tıkla, dosya yüklemeden, veritabanı işlemleriyle uğraşmadan bir kaç saniyede ücretsiz olarak kurabilirsiniz.
Blog mu kuracaksınız? Tek tıkla wordpress hazır.
CMS ihtiyacınız mı var? Hemen joomla yada drupal yayına alabilirsiniz.
E-ticaret mi yapmak istiyorsunuz? Anında Opencart yada Magento kurup satışa başlayın.
Yada ihtiyacınız olan yüzlerce hazır scriptten birini seçip, bir kaç saniye içinde web sitenizi oluşturun

Softaculous
Avantaşlar

Alastyr Limitsiz Hosting Avantajları

 • cPanel veya Plesk Kontrol Paneli
 • %99.9 uptime oranı
 • Anında hosting aktivasyonu*
 • Antispam ve Antivirüs koruması
 • Yüksek performanslı sunucuları
 • Yedekli DNS sunucuları
 • Tek tıkla yüzlerce script kurulumu
 • Türkçe kontrol paneli
 • Yüksek müşteri memnuniyeti
 • 14 Gün koşulsuz iade garantisi
*Kredi kartı ile alımlarda geçerlidir.

Sık Sorulan Sorular

Hosting; kişi, kurum veya organizasyonlara ait web sitelerini veya web uygulamasını hazırlamak veya hazırlamış olduğunuz çalışmayı kesintisiz bir şekilde yayınlamak için ihtiyaç duyduğunuz, web sunucusu adı verilen güçlü bilgisayarlara özel yazılımlar kurularak hazırlanan alandır. Web sitenizin ya da uygulamanızın çalışması için özel olarak konfigure edilmiş sunucularda, paketler ile bölünmüş alanlara hosting hizmeti denir.

Oluşturulan web sitelerine eğer belirli kısıtlamalar getirilmezse dünya çapında hemen hemen her yerden erişim sağlanabilir. Web sitenize her an ve her yerden erişim sağlanabilmesi için sürekli olarak açık olması gereken bir sunucuya ihtiyaç vardır. Evdeki bilgisayarlarınızdan farklı olarak kurulumları ve düzenlemeleri yapılan bu sunucular, aynı zamanda evde kullanmış olduğunuz bağlantı hızından çok daha yüksek bağlantı hızları ile internete bağlanmaktadır. Bu amaç ile hazırlanmış sunuculara ise web sunucuları adı verilmektedir.

Web sunucusu amacı ile hazırlanmış sunucular, 7 gün 24 saat boyunca web sitenizin yayın yapması ve dünyanın her yerinden erişilebilmesi için oluşturulmuştur.

Web sitenizin kaynak kullanımı veya yazılımınızın ihtiyaç duyduğu gereksinimler ihtiyacınız olan hosting hizmetinizi seçmede önemli rol oynayacaktır. Paylaşımlı web hosting hizmetlerinde her firmanın kendisi tarafından belirlenmiş limitlemeler bulunmaktadır. Örneğin, bir yazılımınız var ve 5 dakikada bir cron çalıştırmanız gerekiyordur. Ancak firmamızda paylaşımlı hosting hizmetlerinde 15 dakikada bir cron çalıştırabilirsiniz. Bu durumda sunucu konfigurasyonu üzerinde değişiklik gerçekleştirilemeyeceğinden ihtiyacınız olacak diğer hosting çözümlerini incelemeniz gerekecektir.

Diğer hosting seçeneklerini birlikte inceleyelim...

Paylaşımlı Hosting

Paylaşımlı barındırma, birden çok web sitesinin tek bir sunucuyu kullanmasına izin verir. Genellikle, bir sunucunun kaynaklarını kimin veya hangi web sitesiyle paylaştığınız hakkında hiçbir fikriniz olmaz. Her müşteri genellikle kullanabilecekleri sunucu kaynaklarının toplam miktarında bir sınırlamaya sahip olacaktır. Ancak bu, hosting paketiniz tarafından tanımlanacaktır. Paylaşımlı barındırma ihtiyaçlarınız için kolayca en ucuz ve en ekonomik seçenektir. Ancak, ucuz fiyat, aşağıda bulacağımız sınırlamalar ile birlikte geliyor. Çoğu barındırma şirketi aynı miktarda alan ve depolama sunacağından, güvenebileceğiniz bir şirket seçmeniz önemlidir.

→ WordPress Hosting

Dünyanın en çok kullanılan içerik yönetim sistemlerinden biri olan WordPress ile tamamen uyumlu hosting hizmetidir. LiteSpeed tarafından WordPress için geliştirilmiş Litespeed Cache modülü sayesinde daha iyi bir deneyim sunuyor.

→ Bulut Sunucu (Cloud Server)

Özel bir sunucunun sanallaştırılarak birbirinden bağımsız sunuculara bölünmüş halidir. Genellikle özel projeler için tercih edilen Cloud Server hizmeti, aynı zamanda Paylaşımlı Hosting hizmeti kullanan ancak bu hizmetteki kaynak kullanım limitlerine takılmış ya da yazılımı için özel konfigurasyona ihtiyaç duyan kişilerin tercih ettiği hizmetlerden biridir.

Bulut Sunucu hizmetinin en önemli avantajı, satın almış olduğunuz sunucu özelliklerin tamamını kullanabilmeniz ve bu özelliklerin başkası ile paylaşılmamasıdır.Bu hizmette yapacağınız değişikliklerden diğer sunucular etkilenmeyecektir ve buna bağlı olarak sunucu hizmetinizde herhangi bir erişim kısıtlaması bulunmayacaktır.

→ Paylaşımlı Sunucu (VPS)

VPS hosting hizmeti, fiziksel bir sunucunun donanımının mantıksal olarak bölümlenmesi sonucu ortaya çıkan her sunucuya verilen genel isimdir.  Sanal sunucuların kullandığı kaynaklar aynıdır ve sunucular birbirinden bağımsız olarak yönetilir. Tahsis edilen sunucu kaynakları (Ram, İşlemci vb.) kullanılmadığında, başka bir sunucu tarafından kullanılabilir.

→ Kurumsal Hosting

Yüksek kapasiteli cloud altyapısı ile güçlendirilmiş sunucularda, daha iyi performans ve deneyim sunmayı hedefleyen bir hosting hizmetidir. Paylaşımlı hosting hizmetlerine nazaran daha fazla saatlik mail gönderim limiti ve inode (barındırılabilecek dosya sayısı) limiti bulunan Kurumsal Hosting paketleri, genellikle şirket ve kurumlar tarafından tercih edilmektedir.

Performans açısından bakılacak olursa Bayi Hosting paketini değerlendirmenizi öneriyoruz. Bireysel Hosting paketleri ve Bayi Hosting paketleri arasındaki farkı maddeler halinde açıklamak isteriz;

Bireysel Hosting Paketleri

 1.  Tüm paylaşımlı hosting hizmetlerimizde hesap başına %20 CPU kullanım limiti tanılamaktayız. Bireysel Hosting paketlerinde diğer alan adlarını cPanel üzerinden Addon Domain (Eklenti Etki Alanı) olarak ekleyebiliyorsunuz ve tüm eklediğiniz hesapları tek bir panel üzerinden yönetebiliyorsunuz. Örnek olarak diyelim 5 adet alan adınızı bireysel hosting paketinize eklediniz. Eklediğiniz herhangi bir alan adında yaşanacak optimizasyon sonucu kullanılan yüksek CPU, diğer 4 web sitenizi de etkileyecektir ve tüm eklediğiniz web sitelerinde yavaşlamalar gözlemleyeceksinizdir. Eğer kullandığınız yazılımlarda problem yoksa tabii problem yaşamayacaksınızdır.
 2.  Bireysel ve Bayi Hosting paketlerinde hesap başına toplam 200.000 Inode (Dosya Sayısı) kullanım hakkına sahip olursunuz. Bireysel paketlerde ekleyeceğiniz 5 web sitesi ortak olarak bu Inode değerine sahip olur.
 3.  Bireysel ve Bayi Hosting paketlerinde hesap başı toplam saatlik 100 e-posta gönderim limitiniz mevcut.

Bayi Hosting Paketleri

 1. Bayi paketlerinde ekleyeceğiniz diğer alan adları için ayrı ayrı hesaplar oluşturursunuz ve her oluşturacağınız hesap için ayrı cPanel kullanabileceksiniz. Bu da bir web sitesinde (hesapta) yaşanacak problemin diğer web sitelerini (hesapları) etkilemeyeceği anlamına gelmektedir.
 2. Bayi Hosting paketlerinde oluşturacağınız her web sitesi ayrı 200.000 Inode değerine sahip ol Bayi Hosting paketlerinde oluşturacağınız her hesap ayrı ayrı saatlik 100 e-posta gönderim hakkına sahip olur.
 3. Paketleri birbirinden ayıran başlıca özellikler bunlardır. Çok sayıda web sitesi kurup kullanacaksanız Bayi Hosting paketlerini değerlendirmenizi öneririm. Eğer basit yapıda kişisel web sitesi oluşturacak ve kullanacaksanız tabii Bireysel Hosting paketlerimizi de değerlendirebilirsiniz. 
Sunucu hizmetlerinde yönetim tamamen müşteriye aittir. Alastyr müşteri paneli aracılığı ile sunucu hizmeti kolayca yönetilebilir. Müşterimiz sunucu hizmetinde destek talep etmesi durumunda konu ile ilgili inceleme gerçekleştirilir ve duruma bağlı olarak SLA (Sunucu Destek) paketi önerisinde bulunulabilir.
Hosting hesabınızın, e-posta hesaplarınızın ve depoladığınız verilerin güvenliğini sağlamak için alınabilecek bazı güvenlik önlemlerini bu eğitselden öğrenebilirsiniz.
Şifrenizi belirli zaman dilimlerinde güncelleyin

Şifre güncelleme işlemi basit bir güvenlik önlemi olarak görülse de, günümüzde sıkça karşılaştığımız bruteforce atakları ve sosyal mühendislik ile şifrelerin ele geçirilmesine karşı alınabilecek en sağlıklı önlemlerden biridir. Şifreleriniz daima 12 haneli, büyük küçük harfler, özel karakter ve rakamlardan oluşan güçlü bir şifre olmalıdır. Her ay belirli günlerde şifrenizi güncellemelisiniz.

Giriş zamanlarınızı ve yaptığınız işlemleri kaydedin

Hosting hesabınıza erişim sağladığınız zamanı not alabilirsiniz. Böylelikle bilginiz haricinde erişim olup olmadığını basit bir kayıt tutma işlemi ile kontrol edebilirsiniz. FTP protokolü ile host alanınıza erişim sağlayıp, bir dosyayı güncellediğinizde dosyayı değiştirdiğiniz tarihi not alabilirsiniz. Bilginiz haricinde dosyanız güncellenirse güvenlik probleminiz daha da büyümeden çözümleyebilirsiniz.

Güvenilir olmayan eklenti ve modülleri kullanmayın

Kullandığınız windows veya linux altyapısına sahip içerik yönetim sisteminde güvenilir olmayan sitelerden indirdiğiniz eklentileri/modülleri sitenize kurmayınız.

Bilgisayarınıza Internet Security yazılımı yükleyin

Bilgisayarınızdan FTP Client programı ile hosting hesabınıza erişim sağlıyorsanız veya e-posta hesaplarınızı Outlook, Thunderbird gibi yazılımlar ile kullanıyorsanız, bilgisayarınızda bir Internet Security antivirüs programının bulunması büyük önem taşımaktadır.

Dosya izinlerinizi kontrol edin

Dosyalar için tanımlayacağınız chmod değeri 644, dizinler için tanımlayacağınız değeri 755 olmalıdır.

Şifre bilgilerinizi paylaşmayın

Hosting yönetim panel bilgilerinizi, FTP bilgilerinizi üçüncü bir kişi ile paylaşmamalısınız. Daha önce şifrelerinizi paylaştıysanız, en kısa süre içerisinde güvenli bir parola ile güncellemenizi öneririz.

Alastyr üzerinden satın almış olduğunuz hosting paketini müşteri paneli üzerinden direkt olarak yükseltme veya düşürme yapabilirsiniz. Sırayla aşağıdaki adımları takip ederek işlem gerçekleştirebilirsiniz;

 1. Hizmetlerim
 2. Hostinglerim veya Bayi Hesaplarım
 3. İlgili hizmeti seçiniz
 4. Sol menüden Upgrade/Downgrade 

Karşınıza gelen sayfada hosting hizmetiniz yükseltmek veya düşürmek istediğiniz hizmeti seçerek, oluşacak fark faturasını ödemeniz gerekmekte. Ödeme işlemini yaptıktan sonra otomasyon sistemi tarafından paket değerleri otomatik olarak güncellenecektir. Bu işlem sırasında hizmetinizde herhangi bir kesinti olmayacaktır.  Yükseltme/Düşürme işlemleri yalnızca paketler arasında yapılabilir. Örneğin; bireysel web hosting paketi, bayi hosting paketi olarak yükseltme veya düşürme yapılamaz.

Web sitesi açmak isteyen pek çok kişi domain satın aldıktan sonra hosting hizmeti satın alırken hangi platformu seçeceği konusunda kararsız kalabiliyor. Hosting hizmeti seçerken web sitenizde kullanılan yazılım diline dikkat edilmelidir. Bu yazımızda sizlere Linux ve Windows Hosting arasında farkları açıklayacağız. Bu sayede web siteniz için gerekli hosting türüne kolayca karar verebileceksiniz.

Neden Linux Hosting?

PHP,MySQL tabanlı web siteleri Windows ve Linux platformlarının her ikisinde de çalışmaktadır. Ancak Linux platformunda sorunsuz ve ileri düzeyde hizmet sunmakta iken, Windows platformunda başlangıç seviyesinde hizmet sunmaktadır. PHP desteği sunmasından dolayı WordPress, Joomla, Smf gibi açık kaynaklı içerik yönetim sistemleri performanslı olarak çalışmaktadır.

Linux Hosting
Yazılım tipi Açık kaynak
Web sunucusu Apache, Litespeed, Nginx
Yazılım dili Perl, PHP, Python, Ruby
Veritabanı MySQL, MariaDB
Kontrol Panelleri cPanel, Plesk, CWP, VestaCP vb.
Yazılımlar WordPress, Joomla vb.

Neden Windows Hosting?

ASPASP.NETASPX.NET.NET Framework ve Microsoft SQL 2008 veritabanı kullanan uygulamalarınız için Windows platformunu tercih edebilirsiniz. ASP tabanlı web sitelerini sorunsuz çalıştıran Windows Hosting, aynı zamanda Linux Hosting’in çalıştırdığı PHP, HTML, MySQL uzantı ve bileşenlerini çalıştırma özelliğine de sahiptir.

Windows Hosting
Yazılım tipi Sertifikalı
Web sunucusu Microsoft IIS
Yazılım dili VBScript, ASP.NET
Veritabanı MSSQL, Microsoft Access
Kontrol Panelleri Plesk, MaestroPanel vb.
Yazılımlar Exchange, .NET Applications, SharePoint

Bu nedenle eğer web sitelerinizde ASP.NET ya da MsSQL veritabanı kullanmanızı gerektirecek bir yazılım bulunmuyorsa, Linux Hosting kullanmanızı tavsiye ediyoruz.