1$ = ₺15.97
SSD Diskler

SSD Diskler

Sunduğumuz güçlü SSD hosting alt yapısı sayesinde web sayfalarınızdaki hız ve performans artışını hissedeceksiniz.
7/24 Teknik Destek

7/24 Teknik Destek

Alanında uzman Türkiye’nin en büyük hosting destek ekibi ile 3 farklı kanaldan 7/24 destek hizmeti sağlıyoruz.
14 Gün İade Garantisi

14 Gün İade Garantisi

Memnun kalmadığınız durumlarda hosting ücretinizi 14 gün içinde koşulsuz şartsız iade alabilirsiniz.

Avantajlı Hosting Paketleri

Tüm hosting paketlerimiz ile birlikte müşterilerimize tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri benzersiz özellikler sunuyoruz.

Üstelik tüm bu özelliklerin yanı sıra, hosting yönetimi konusunda yardımcı olmak için teknik ekibimiz 7/24 sizleri bekliyor.Yüksek Uptime Garantisi

Yedekli altyapımız ve güçlü sunucularımız sayesinde %99,9 a varan uptime süresi.

Ücretsiz Yedekleme

Web sitenizdeki verileriniz garantide. Web sitelerinizi belirli periyodlarda otomatik olarak yedekliyoruz.

Virüs ve Spam Koruması

Hosting paketiniz ile antivirüs ve antispam koruması ücretsiz.

Güvenli Cloud Sunucular

Cloud Linux ile izole kaynak kullanımı ve CageFS ile sanallaştırılmış dosya sistemi sayesinde web siteniz güvende.

Ücretsiz Site Taşıma

Şu anda aktif bir websiteniz varsa teknik ekibimiz web sitenizi ücretsiz olarak taşıyacaktır*.

Ücretsiz SSL Sertifikası

Satın almış olduğunuz hosting hizmeti ile birlikte ömür boyu ücretsiz kullanabileceğiniz Let's Encriypt SSL sertifikası.

cPanel veya Plesk İle Herşey Elinizin Altında

Tüm linux sunucularımızda, dünyada en fazla tercih edilen ödüllü hosting kontrol paneli cPanel, tüm windows sunucularımızda en beğenilen hosting kontrol paneli Plesk kullanılmaktadır.
Türkçe desteği bulunan kontrol panelleri ile sitelerinizi kolayca yönetebilir, email ve veritabanı işlemleride dahil olmak üzere web siteniz ile ilgili tüm işlemleri kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Tek Tıkla Yüzlerce Script*

Hiç yazılım bilginiz olmasa bile yüzlerce scripti web hosting paketlerimize tek tıkla, dosya yüklemeden, veritabanı işlemleriyle uğraşmadan bir kaç saniyede ücretsiz olarak kurabilirsiniz.
Blog mu kuracaksınız? Tek tıkla wordpress hazır.
CMS ihtiyacınız mı var? Hemen joomla yada drupal yayına alabilirsiniz.
E-ticaret mi yapmak istiyorsunuz? Anında Opencart yada Magento kurup satışa başlayın.
Yada ihtiyacınız olan yüzlerce hazır scriptten birini seçip, bir kaç saniye içinde web sitenizi oluşturun

Softaculous
Avantajlar

Alastyr Sınırsız Hosting Avantajları

  • cPanel veya Plesk Kontrol Paneli
  • %99.9 uptime oranı
  • Anında hosting aktivasyonu*
  • Antispam ve Antivirüs koruması
  • Yüksek performanslı sunucuları
  • Yedekli DNS sunucuları
  • Tek tıkla yüzlerce script kurulumu
  • Türkçe kontrol paneli
  • Yüksek müşteri memnuniyeti
  • 14 Gün koşulsuz iade garantisi
*Kredi kartı ile alımlarda geçerlidir.

Sık Sorulan Sorular

Hosting, web projelerinizin tüm dosyalarının barındırıldığı, 7/24 kesintisiz çalışan sunucular üzerinden servis sağlayan web barındırma hizmetidir. Bir web sitesi açmak istediğinizde, alan adı ile birlikte web hosting satın alma işlemi yapmanız gerekmektedir.
Hosting paketleri kullanım amaçlarına göre farklı özelliklere sahiptir. Bunlardan biri de sınırsız hosting paketleridir. Sınırsız hosting, tüm web sitelerinizi bir web hosting paketi altında yayınlamanızı sağlayan hosting paketleridir. Birden fazla web sitesi yönetiyorsanız, her bir site için ayrı bir hosting almak yerine, sınırsız disk ve trafik özelliğine sahip limitsiz hosting paketlerini tercih edebilirsiniz.
Linux hosting, özellikle .PHP ile kodlanmış açık kaynak kodlu yazılımların barındırılması ve yayınlanması için geliştirilmiş olan, Linux işletim sistemine sahip sunucular üzerinden servis sağlayan hosting paketleridir. Linux hosting paketleri ile özellikle dünyada en çok tercih edilen WordPress, Magento, OpenCart, vBulllet, Joomla.. gibi hazır web sitesi (CMS) yazılımlarını yüksek performansla yayınlayabilirsiniz.
Windows hosting, .ASP, .NET kodlama dilleri ile hazırlanmış ve Microsoft teknoloji ile geliştirilmiş web siteleri ve uygulamaları için özel olarak hazırlanmış web hosting servisidir. Windows Hosting ile MsSQL ve MySQL veritabanı ihtiyaçlarınızı kesintisiz ve yüksek performans ile karşılayabilirsiniz.
Hosting satın alma işlemi yapmadan önce mutlaka web sitenizin ihtiyaçlarını detaylı bir şekilde belirlemeniz gerekmektedir. Sitenizi yazılım altyapısı, veritabanı ihtiyacı, alacağı tahmini trafik, site dosyalarınızın (yazılım dosyaları, görseller, videolar...vb) disk ihtiyacını belirleyerek web hosting paketinizi seçmeli ve hosting alma işlemini tamamlamalısınız. Hosting seçimi yaparken ayrıca, hosting firması tarafından verilen teknik destek hizmeti de önemli bir kriterdir. Hosting yönetimi sırasında yaşayacağınız olası sorunların giderilmesi, farklı konularda destek alınması projenizin devamlılığı açısından önemlidir. Alastyr hosting paketlerini tercih ederek, 7/24 teknik destek hizmetimizden faydalanabilirsiniz..
Hosting fiyatları, seçeceğiniz hosting paketinin özelliklerine, sağladığı ek servislere, sunucu alt yapısının kalitesi ve sağladığı teknik destek hizmetine göre belirlenmektedir. Hosting ücretleri, sunucu üzerinde yer alan RAM, DISK ve CPU kaynaklarına göre farklılıklar göstermektedir.
Hosting satın alma işlemi, web sitesi kurmak için atılması gereken adımlardan bir tanesidir. Sitenizi yayınlamak için hosting paketinin yanında bir de alan adı kayıt etmeniz gerekmektedir. Domain ve hosting aldıktan sonra, Alastyr yönetim paneline giriş yaparak web sitesi kurulum adımlarına geçebilirsiniz. Domain Sorgulama sayfamız üzerinden projenize için en ideal alan adını, en uygun fiyata kayıt edebilirsiniz. Sitenizi özel bir yazılım ile hazırladıysanız, sitenizin dosyalarını FTP ile hosting sunucusuna aktararak kuruluma başlayabilirsiniz. WordPress, Joomla, OpenCart gibi hazır web sitesi yazılımları ile sitenizi kurmak istiyorsanız, cPanel ya da Plesk Panel üzerinden tek tıkla kurulum yapabilirsiniz. Tek Tıkla WordPress Kurulumu makalemize göz atarak, WordPress kurulum adımları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
Evet, hosting taşıma desteğimiz vardır. Farklı bir hosting firması üzerinden yer alan hosting paketlerin (cPanel`den cPanel`e Eklenti etki alanı olmayan hesaplar için geçerlidir.) için teknik ekibimiz ile iletişime geçerek, ücretsiz hosting taşıma desteği alabilirsiniz.

Sınırsız Hosting Kapsamı Nedir?

Sınırsız hosting paketleri, tüm web projelerinizi tek bir web hosting paketi altında yayınlamanızı ve yönetmenizi sağlayan barındırma servisidir. Birden çok web projesi için ayrı ayrı hosting satın alma işlemi yaptığınızda, web barındırma hizmeti maliyetleriniz artacak ayrıca hosting yönetiminiz ayrı ayrı hesaplarda olduğu için oldukça zor olacaktır.

Limitsiz hosting hizmeti sadece site barındırma değil aynı zamanda web sitelerinizin performansını doğrudan etkileyen trafik, RAM ve CPU gibi sunucu kaynaklarının da sınırsız olarak sunulduğu servislerdir. Sınırsız sunucu kaynakları ile web sitenizin trafiği arttığında ya da daha fazla disk alanı kullanmaya başladığında yavaşlama ve kesinti sorunları yaşamazsınız.

Sınırsız hosting paketlerinin bir diğer önemli özelliği de sınırsız mail hesabıdır. Projeniz bireysel ya da kurumsal çapta olsun fark etmez, dilediğiniz kadar e-posta hesabı oluşturabilirsiniz. Böylece, kişisel, satın alma, muhasebe, iletişim formu ya da diğer tüm ekip kolları için farklı e-posta hesapları oluşturabilir ve işinizi daha yönetilebilir bir planda oluşturabilirsiniz.

Web hosting sunucu altyapımız ve Alastyr mühendisleri tarafından oluşturulmuş web server ve network optimizasyonlarımız ile bir webhosting servisinden alabileceğiniz en yüksek performansı elde edersiniz. 15 gün koşulsuz iade garantimiz ile Alastyr hosting paketlerini test edebilir, memnun kalmamanız durumunda hiçbir neden belirtmeden ödemiş olduğunuz ücretin tamamını iade alabilirsiniz.

Sınırsız hosting paketleri ücretsiz SSL sertifikası, kolay site hazırlama aracı, cPanel ve Plesk Panel, tek tıkla WP kurulumu, Türkçe arayüze sahip gelişmiş Alastyr kontrol paneli ve 7/24 teknik destek hizmeti ile sizlere pek çok avantaj sunuyor. En ucuz hosting fiyatları ile projelerinizi yayınlayabilir ve gelişmiş yönetimsel özellikleri ile tüm işlemleri kolayca yapabilirsiniz.

Sınırsız Hosting ile Hangi Ürünler Satın Alınabilir?

Webhost paketleri bir web projesinin yayınlanması için tek başına yeterli değildir. Hosting satın alma işleminden sonra ya da önce domain, SSL Sertifikası, Mail Hosting, sabit IP gibi ek ürünlerde satın alınabilir. Bir web projesinin olmazsa olmazı domain ve hosting servisleridir. SSL sertifikası site güvenliği ve SEO çalışmaları için büyük öneme sahiptir.

Domain (Alan Adı)

Alan adı web sitenizin internette bulunması sağlayan adresidir. Hosting satın al butonuna tıkladığınızda, karşınıza çıkan domain sorgulama ekranından size özel bir alan adı satın alabilirsiniz. Alan adı sorgulama sonucunda, müsaitlik durumuna göre 1-10 yıl arasında kayıt edebilirsiniz. Hosting domain aynı anda ya da farklı zamanlarda da satın alınabilir.

SSL Sertifikası

SSL sertifikası web sitenizde gerçekleşen ve kullanıcı verilerinin yer aldığı işlemlerde, verilerin şifrelenmesi ve sunucuya gönderilmesini sağlar. Kritik verilerin kötü amaçlı kişilerin eline geçmesini engeller. SSL sertifikası ile hem sitenizin güvenliğini arttırabilir hem de Google organik arama sonuçlarında sitenizin daha fazla sıralama kazanmasını sağlayarak, ziyaretçi sayınızı arttırabilirsiniz.

Mail Hosting

Mail hosting paketleri, sadece e-posta hesap oluşturma ve mail alışverişi yapmak üzere tasarlanmış, gelişmiş mail altyapısına sahip web barındırma servisleridir. Web host paketinizde yer alan e-posta disk alanları yetersiz geldiğinde, Mail Hosting paketleri ile e-posta hesaplarınızı oluşturabilirsiniz. E-Posta hosting özellikle gelişmiş projeler ve KOBİ'ler için uygundur.

Sınırsız Hosting ile WordPress Nasıl Kurulur?

Limitsiz hosting paketlerinden Linux işletim sistemi için cPanel ve Windows işletim sistemi için ise Plesk Panel ücretsiz olarak sunulmaktadır. WordPress kurulumu için cPanel ya da Plesk Panel'e giriş yaparak, tek tıkla WP kurulumu yapabilirsiniz. WordPress kurulumu makalemize göz atarak, işlem adımları hakkında çok daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

WordPress site kurulumu, düzenleme ve yönetimini yine cPanel ve Plesk Panel üzerinden yapabilir, hizmetiniz ile ilgili her türlü konuda teknik destek ekibimize 7/24 ulaşarak destek alabilirsiniz. Destek ekibimize telefon ya da ticket ile ulaşarak, en kısa sürede yaptırmak istediğiniz işlemlerle ilgili geri dönüş alabilirsiniz.

WordPress yüksek kaynak kullanımına sahiptir. SSD hosting sunucu altyapımız ile WordPress sitelerinizi hızlı ve kesintisiz olarak yayınlayabilirsiniz. SSD hosting paketleri, standart disklere oranla çok daha yüksek veri yazma ve okuma hızına sahiptir. Ayrıca SSD diskler, mekanik disklere göre daha güvenli ve sağlam bir yapıya sahiptir.

Hosting Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Web hosting paketleri, web projelerinizi devamlılığı ve markanızın online itibarı için en önemli hizmetlerden bir tanesidir. Sitenizin yavaş çalışması ya da kesintiye uğraması, projenizin maddi zararlar yaşamasına ya da marka itibarının zedelenmesine neden olabilir. Bu nedenle web hosting seçimi konusunda oldukça dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

Başlangıç seviyesi bir proje için 1 domain barındırma ve 1 GB web alanı sahip Nano Hosting paketini tercih edebilirsiniz. Eğer daha fazla site yayınlamayı planlıyorsanız, 5 domain barındırma özelliğine sahip Mega Hosting ya da 10 domainlik Giga paketini seçebilirsiniz. Gelişmiş çaptaki web projeleri için Tüm kaynakları sınırsız olan Tera hosting paketini satın alabilirsiniz.

Hosting seçimi yaparken, trafik, disk alanı, e-posta hesap adedi, bir e-posta için tanımlanabilen disk alanı, ücretsiz hosting servisleri ve destek hizmeti gibi seçenekleri de göz önünde bulundurmalısınız. Bu sayede hesabınızın daha yönetilebilir, sürdürülebilir ve kontrol edilebilir olmasını sağlayabilirsiniz. Hosting firmaları arasında karşılaştırma yaparak, hosting satın alma işlemi yapabilirsiniz.

Sınırsız Hosting ile Bayi Hosting Arasındaki Fark Nedir?

Sınırsız hosting ve bayi hosting hizmetleri birden fazla web sitesini yayınlamanızı sağlayan hosting hizmetleri olarak öne çıkmaktadır. Sınırsız web hosting paketi ile tüm siteleri, size ayrılan kaynaklarla ile yönetebilirsiniz. Bayi hosting ise size ayrılmış hosting sunucu kaynaklarını istediğiniz projeye istediğiniz kaynakları atamanızı sağlar. Bayi hosting yönetimi limitsiz hosting'e göre daha esnektir.

Limitsiz hosting paketi yönetimi için atanmış bir kullanıcı varken, bayi hosting paketinde tüm projeler için ayrı ayrı kontrol panelleri (alt kullanıcı) oluşturabilir. Bu panellere, farklı görev tanımlamaları yapabilirsiniz. Bayi hosting paketleri özellikle freelancer, yazılım ajanları ve webmaster'lar için müşteri yönetimi imkanı sağlayan web barındırma servisleridir.

Reseller hosting satın alarak, tıpkı bir hosting firması gibi müşterilerinize web barındırma hizmeti verebilirsiniz. Sahip olduğunuz bayi hosting kaynakları dahilinde, istediğiniz müşteriye istediğiniz kadar disk alanı, trafik, e-posta hesabı ve site barındırma kaynakları atayabilirsiniz. Müşterilerinize, sadece görmesini istediğiniz özelliklerde, sizin logonuzun yer aldığı kontrol paneli verebilirsiniz.

Hosting Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Hosting fiyatları,sunulan sunucu kaynakları, lisans bedelleri, destek kalitesi, performans ve altyapı maliyetlerine göre belirlenir. Hosting ücretleri belirlenirken, tüm bu kriterler göz önünde bulundurulur ve en uygun hosting fiyatları belirlenir. Alastyr hosting ücretleri belirlenirken, son teknoloji donanımlara sahip, tamamı yedekli donanımlar ve network altyapısı belirleyici olmuştur.

Bir diğer önemli unsur ise, milyonlarca hosting kullanıcısının büyük önem verdiği, hosting satın alma konusunda belirleyici olan "Teknik Destek Hizmeti"dir. Alastyr'dan web hosting satın aldıktan sonra, 3 farklı kanaldan (telefon, ticket ve canlı destek) haftanın her günü 7/24 teknik destek hizmeti alabilir, işlemlerinizi en hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Web hosting fiyatları, aylık yada yıllık hosting satın alma periyodlarına göre de değişkenlik gösterir. Yıllık hosting fiyatları, aylık planlara göre çok daha büyük indirim avantajları sunmaktadır. Host fiyatları, üç yıllık planlarda %25'e kadar indirim avantajına sahiptir. Ucuz host paketi almak için yıllık hosting planlarını seçebilirsiniz.

Dilerseniz daha düşük bütçeli projeler için en uygun hosting fiyatlarına sahip "Ekonomik Hosting" planlarına göz atabilirsiniz. Sunucu kaynakları ve site barındırma sadetleri, diğer hosting paketlerine göre düşük olsa da başlangıç seviyesi kurumsal firma, blog yada portfolyo siteleri için en ideal web hosting hizmetidir. Ucuz hosting ile alan adı hosting maliyetinizi minimumda tutarak, bütçenizi verimli kullanabilirsiniz.

Spam Koruma Tam Olarak Ne İşe Yarar?

Spam koruma web hosting hizmetiniz kapsamında yer alan mail hesaplarınızın güvenliğini sağlayan koruma servisidir. Mail hesabınıza gelen tüm e-postalar ilk olarak spam servisinden geçer, güvenli olmayan e-postalar filtrelenir ve sadece işiniz ile alakalı e-postalar hesabınıza iletilir. Bu sayede işletmenize ait tüm mail verilerinizin ve hesabınızın güvenliği arttırılır.

Hosting Sunucularınız Hangi Lokasyonda?

Tüm hosting sunucularımız İzmir/Türkiye lokasyonunda yer alan ve tamamen Alastyr'a ait TIER II standartlarındaki veri merkezimizde barındırılmaktadır. Tamamı yedekli internet altyapısı, network omurgası, enerji ve iklimlendirme özellikleri ile sadece hızlı değil aynı zamanda üst seviye güvenli ve kesintisiz web hosting hizmeti sağlamaktayız.

Web hosting lokasyonu hedef kitlenize web sitenizin en hızlı şekilde ulaşmasını sağlayan önemli bir özelliktir. Eğer projeniz Türkiye'deki kullanıcıları hedefliyorsa, bu durumda en doğru tercih Türkiye hosting lokasyonu üzerinden servis almaktır. Kullanıcılara sitenizi ulaştırma ve Google'da yükselmek için en hızlı hosting hizmeti için lokasyon seçimi büyük öneme sahiptir.

Bedava Hosting Paketleri Güvenli mi?

Bedava hosting özel kampanyalar ya da çekiliş ile satın alınabilir ancak kaynağını ve sağlayıcısını bilmediğiniz kişi ya kurumlardan alacağınız bedava hosting paketleri ilk olarak verilerinizin güvenliğini tehlikeye sokar. Mail hesaplarınızdaki bilgilerin ve sitenizde yer alan kullanıcı verilerinin kötü amaçlı kişiler tarafından ele geçmesine neden olabilir.

Web hosting hizmetini güvenilirliğinden emin olduğunuz hosting firmaları üzerinden satın almanızı tavsiye ederiz. Güvenli bir hosting hizmeti verilerinize ve web sitenize 7/24 ulaşabilmenizi sağlar. Ayrıca yapacağınız tüm yatırımların ilerleyen dönemlerde de sorunsuz bir şekilde devamlılığını sağlar. Bedava hosting paketleri ile elde etmeyi düşündüğünüz kar, size geri dönüşü imkansız maddi ve manevi zararlar verebilir.

Subdomain Nedir?

Subdomain aynı alan adı altında oluşturulan domain'lerdir. Web sitenize bağlı diğer projeleriniz için hosting paketinizin kapsamı dahilinde dilediğiniz kadar subdomain oluşturarak, tüm projelerinizi bir domain altında yayınlayabilirsiniz. alastyr.com bir ana domain'dir. Bu domain altında açılan blog.alastyr.com ya da panel.alastyr.com alan adları subdomain olarak tanımlanmaktadır.

Siz de blog sitesi, kontrol paneli ya da ofisinde kullanılan diğer yazılımlarınızı

altında yayınlayabilirsiniz. Subdomain tıpkı bir ana domain gibi çalışır ve Google tarafında farklı değere sahiptir. Subdomain hakkında daha fazla bilgi almak ve subdomain açma işlemlerine göz atmak için destek sayfamızda bulunan Subdomain Nasıl Oluşturulur? makalemize bakabilirsiniz.

Daha Fazla