1$ = ₺9.48

Sık Sorulan Sorular

Standart SSL Sertifikaları, bir kişinin ya da bir kuruluşun alan adını onaylayarak kullanabileceği SSL Sertifika çeşididir. Yalnızca alan adınıza kurulabilen Standart SSL sertifikaları subdomainler için geçerli değildir. SSL sertifikası sağlayıcı firma, belirli doğrulama yöntemleri ile kontrolleri gerçekleştirir ve buna bağlı olarak sertifikayı oluşturur. Standart SSL sertifikalarının diğer sertifika çeşitlerine göre daha ucuzdur ve daha düşük sigorta bedeli sunar.
Standart SSL sertifikaları, sadece tek bir domainde doğrulanıp kullanabilecek şekilde imzalanmaktadır. Wildcard özelliği olan SSL sertifikaları ise, tüm alt domainleri yani subdomainleri de kapsar. Web siteniz birden çok alt domaine sahipse ve bu alt domainlerde SSL sertifikası kullanmak istiyorsanız, bu alt domainlerin hepsine ayrı ayrı SSL sertifikası almak yerine tek bir Wildcard SSL sertifikası alarak kullanabilirsiniz.
EV SSL, tek bir domainde doğrulanıp kullanılabilen "Genişletilmiş Doğrulama" anlamına gelen SSL sertifikasıdır.Alan adınız ile birlikte tüm organizasyonunuzun doğrulanmasını sağlar. En üst seviye güvenlik önlemi olarak tasarlanmış bu sertifikada adres çubuğunda "yeşil bar" görünür. EV SSL sertifikası diğer sertifikalardan farklı olarak kurumsal bir görünüm sağlar ve kimlik hırsızlıklarına karşı önlem alınmış olur.
SSL Sertifikası Kurulumu, hosting hizmetinizin kontrol paneline göre değişkenlik gösteren genel olarak kısa bir işlemdir. Kurulum işlemleri ile ilgili Bilgi Bankamızdan yardım alabilirsiniz.
SSL Sertifikası Kurulum Hizmeti, yalnızca bünyemizde barındırdığımız hosting ve sunucu hizmetleri için geçerlidir.
SSL Sertifikası kurulum desteği sağlamaktayız. Ancak tarafımızdan kurulacak sertifikalar için 3.99$+KDV olarak ücretlendirilen SSL Sertifikası Kurulum Hizmeti satın alınması gerekmektedir.
SSL Sertifikası için özel ip adresi almak zorunda değilsiniz. Eğer ssl sertifikasını sanal pos tarzı bir hizmet için kullanacaksanız, en doğru bilgiyi bankanız ile görüşerek edinebilirsiniz.
Sanal POS hizmetiniz için özellikle satın alınması zorunlu bir SSL Sertifikası bulunmamaktadır. Herhangi bir SSL Sertifikasını satın alabilirsiniz. Ancak en doğru bilgiyi sanal pos sağlayıcınız ve banka aracılığı ile edinebilir, paketlerimiz arasından SSL Sertifikalarını inceleyebilirsiniz.
Satın alacağınız SSL Sertifikaları tüm bankalar ile uyumludur.
Doğrulama aşaması tamamlandıktan yaklaşık 10 dakika içerisinde SSL Sertifikasının aktivasyonu sağlanır. Belge gerektiren SSL Sertifikalarında(EV SSL) ise bu işlem 10 ile 20 iş günü kadar sürebilmektedir.
SSL Sertifikaları bütün web sunucularını desteklemektedir.
Eğer SSL Sertifikanızın kurulumunda hata yaptıysanız ya da yeniden yapılandırmanız gerekiyorsa "Re-issue Certificate / Sertifikayı Yeniden Yapılandır" butonuna tıklayarak kurulumu yeniden gerçekleştirebilirsiniz.
EV SSL hariç diğer SSL Sertifikalarında herhangi bir belge gerekmemektedir.
EV SSL Sertifikası için tarafınızdan istenen belgelerin iletilmesi ve onaylanması işlemleri 10 ile 20 iş günü kadar sürecektir.
SSL Sertifikası, dijital olarak web sitenizin kimliğini doğrulamaktadır. SSL Sertifikasının kullandığı dijital kimliğinizde oluşabilecek güvenlik sorunları durumunda ödemeyi garanti ettiği sigorta bedelidir. Sigorta bedelleri sertifikadan sertifikaya farklılık göstermektedir.
Yeşil adres çubuğu EV SSL sertifikaları ile sağlanan bir hizmettir. EV SSL kullanan bir web sitesi ziyaret edildiğinde, tarayıcılarının adres çubuğu yeşil renge döner. Yeşil adres çubuğunda, sertifika sahibi kurumun kimlik bilgileri ve sertifikanın hangi sağlayıcı tarafından verildiği dikkat çekici bir şekilde gösterilir. Bu doğrulama sayesinde kullanıcılar kimlik hırsızlıklarına karşı güvende olurlar.
SSL Sertifikası kurulabilmesi için SSL desteği bulunan bir hosting hesabı gereklidir. Hosting hizmetinizi bizden almadıysanız, hosting sağlayıcınız ile iletişim kurup hizmetinizin SSL kurulumu için uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.
Hayır, SSL Sertifikası almak için bizden hosting almak zorunda değilsiniz. Mevcut hosting sağlayıcınızda kullanmak üzere bizden sadece SSL Sertifikası alabilirsiniz.