Hesaplar arası alan adı transferi artık daha kolay

Yeni firma içi transfer sistemimiz ile müşteri hesapları arasında alan adı transfer işlemi artık daha kolay. Hesaplar arası alan adı transfer işlemi için artık bizimle iletişim kurmanıza gerek yok. Alan adınızın yönetim sayfasında aktarmak istediğiniz müşterinin kullanıcı ID değeri ve e-posta adresi bilgilerini girerek aktarım işlemini başlatabilirsiniz. Aktarmak istediğiniz müşteri bu aktarımı onaylayabilir veya reddebilir.

Transfer işlemi nasıl yapılır?

Alastyr müşteri hesabınıza giriş yaparak, karşılama ekranında yer alan siyah menü üzerinden Alan Adları sekmesine ve ardından Alan Adlarım bağlantısına tıklayınız. Transfer etmek istediğiniz alan adını görüntülenen listeden bulup Yönet butonuna tıklayınız.

Ücretsiz Hizmetler bölümünden Firma İçi Transfer için Düzenle butonuna tıklayınız.

alan-adi-yonetimi-ucretsiz-hizmetler-2

Taşımak istediğiniz müşteriden Kullanıcı ID değerini ve e-posta adresini isteyiniz. Kullanıcı ID değeri aşağıdaki görseldeki gibi öğrenilebilir.

alan-adi-transfer-2

Aktarılacak Müşteri Mail Adresi ve Aktarılacak Kullanıcı ID metin alanlarına gerekli bilgileri giriniz. Değişiklikleri Kaydet butonuna tıklayınız.

alan-adi-transfer-1

Bu işlemlerden sonra diğer müşteri hesabına onay bildirimi gönderiliyor. Müşteri panelinin karşılama ekranından ilgili alan adının kendi hesabına aktarılmasını onaylayabilir veya reddedebilir. Onay verilirse aktarım işlemi tamamlanmış olur.

alan-adi-transfer-3

Tags: , ,