İptal Talebi Nasıl Oluşturulur?

İptal Talebi Neden Verilir?

Belirli bir süreyle kiralamış olduğunuz herhangi bir hizmeti süre bitiminden sonra kullanmak istemediğinizde, iptal talebi iletmelisiniz. Bu talep ile hizmetinize ait yeni fatura oluşmaması ve süresi bitiminde sunuculardan kaldırılmasını sağlamış olursunuz.

İptal Talebi Nasıl Oluşturulur?

Kullanmayacağınız bir ürün için mail adresinize sürekli fatura ödemesi hatırlatma maillerinin gelmesini kimse istemez. Bu yüzden müşteri panelinize giriş yaparak ürün iptal talebinde bulunmanız gerekmektedir.

Bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için gerekli adımları sizler için anlattık.

  • İlk olarak www.alastyr.com adresinden Alastyr’a giriş yapıyoruz. Daha sonrasında sağ üstte bulunan Giriş linkine tıklayarak müşteri panelinize giriş yapın.

iptal talebi

  • İptal etmek istediğiniz hizmetinizi listeleyip, hizmetinizin sağ tarafında bulunan Detayları Görüntüle butonuna tıklayın.

iptal1

iptal talebi

  • Detaylarını görüntülemiş olduğunuz hizmetinizin bilgilerinin üzerinde bulunan Yönetim Eylemleri linkine tıklayarak karşınıza gelen İptal Talebi yazısına tıklayın.

iptal talebi

  • Hesap İptali Talebi sayfasında iptal talebiniz için kısaca açıklama yapmanızı rica edeceğiz. İptal Türü aşamasına geldiğinizde Hemen seçeneğini seçerek İptal Talebi butonuna tıklarsanız hizmetiniz sunucudan anında silinecek, eğer Hizmet Süresi Sonunda seçeneğini seçerek İptal Talebi butonuna tıklarsanız hizmetiniz bir sonraki fatura ödeme tarihine kadar aktif kalacaktır.

iptal talebi

Önemli Notlar

Müşteriler istedikleri zaman hesap iptali talebinde bulunabilirler.
Alastyr, herhangi bir memnuniyetsizlik halinde 7 gün içerisinde size geri ödeme yapabilir.
İptal talebi yalnızca; Hosting hizmetleri için geçerlidir.
Alan Adları, SSL Sertifikası ve Sunucu hizmetlerinde geri ödeme bulunmamaktadır.

Tags: , ,