Plesk’te FTP Şifresi Değiştirme

Bu yazıda Plesk kontrol paneli üzerinde ftp şifresi değiştirme işlemlerinin nasıl yapıldığını resimli olarak anlatacağız. Alastyr‘dan bir hosting hesabı satın aldığınızda size otomatik olarak bir e-posta gönderiyoruz. Bu e-posta adresinde kontrol paneli adresi, kullanıcı adı ve şifre gibi hosting hesabınıza ait bilgiler bulunuyor.

Plesk’e giriş yapınız

https://alanadiniz.com:8443 adresinden Plesk kontrol panelinize giriş yapınız. Eğer hizmetinize ait hesap bilgilerinizi hatırlamıyorsanız lütfen bizimle iletişim kurun.

Plesk Giris - TR

FTP Erişimi bağlantısına tıklayın

FTP Erişimi bağlantısına tıklayarak FTP hesaplarınızı görüntüleyebileceğiniz sayfaya giriyoruz.

Plesk - FTP şifre değiştirme (1)

FTP hesaplarınızı görüntüleyin

Mevcut FTP hesaplarımızı görüntüleyip şifresini değiştirmek istediğimiz ftp kullanıcısına tıklayarak şifreyi güncelleyebileceğiniz sayfaya giriyoruz.

Plesk - FTP şifre değiştirme (2)

İşlemleri tamamlayın

Şifresini değiştirmek istediğimiz ftp kullanıcımıza girdikten sonra Şifre ve Şifreyi onaylama metin alanlarına yeni şifremizi yazıp Tamam  butonuna tıklayıp şifremizin güncellenmesini bekliyoruz.

Plesk - FTP şifre değiştirme (3)

Şifremiz güncellendikten sonra sayfa bizi Web Siteleri ve Alan Adları sayfasına geri yönlendirerek Danışma: Barındırma ayarları başarıyla güncellendi. bilgilendirme mesajı ile karşılayacak. Böylece şifre değiştirme işleminiz gerçekleşmiş olacak.

Plesk - FTP şifre değiştirme (4)

Tags: , ,