WordPress Güvenliği

WordPress Güvenliği

Makale Başlıkları

WordPress Güvenliği ; Bruteforce, web yazılımlarının giriş kısımlarına deneme yanılma yöntemi ile yapılan saldırılardır. Rublon, wordpress için bruteforce saldırılarının çözümü denilebilir.

WordPress Güvenliği

Rublon Nasıl Kurulur?

WordPress yönetim panelinize giriş yaparak sol menüde bulunan Eklentiler > Yeni Eklenti sayfasına giriş yapıp, Rublon yazarak eklentiyi aratınız ve daha sonrasında Şimdi Kur butonuna tıklayarak eklentiyi indirip aktifleştiriniz.

Bruteforce Engelleme Eklentisi

Eklentinin size yardımcı olabilmesi için bir sonraki aşamada Help improve Rublon Account Security başlıklı yazı gelicek, Allow tracking butonuna tıklayarak devam edin.

Güvenlik Eklentisi

WordPress Güvenliği Rublon eklentisi API kaydı yapabilmesi için belirecek olan alanda I agree to the Rublon API Term of Service alanını işaretleyin, eğer eklenti hakkında haberleri takip etmek istiyorsanız ikinci alanı da işaretleyerek Etkinleştir butonuna tıklayın.

WordPress Rublon

Artık eklenti kuruldu ve kullanıma hazır. Sitenize giriş yapmak için kullanıcı adı ve şifrenizi girdiğinizde eklenti sizi onaylamanız için farklı bir sayfaya yönlendirecektir ve 15 dakika içerisinde yönetici hesabınızın kayıtlı olan mail adresine onay maili gelecektir.

WordPress Rublon Doğrulama

Mailinize gelen mailin örneği aşağıdaki gibidir ve bu sitenize giriş yapabilmeniz için bu mailde bulunan Verify identity butonuna tıklamalısınız.

WordPress Rublon Doğrulama Ekranı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alastyr'da Let's Encrypt ile Ücretsiz SSL Sertifikası Sahibi Olun

Alastyr’da Let’s Encrypt ile Ücretsiz SSL Sertifikası Sahibi Olun

Alastyr'da Let's Encrypt ile Ücretsiz SSL Sertifikası Sahibi Olun

.TR Uzantılı Alan Adları İçin Belge Nasıl Yüklenir?