WordPress İçin En İyi 5 Sosyal Medya Eklentisi

WordPress tabanlı internet sitesine sahip olmanın, site sahibinin işini kolaylaştıran birçok faydası vardır. WordPress tabanlı bir internet sitesine sahipseniz ve sitenizin trafiğini arttırmak istiyorsanız, içeriklerinizin ziyaretçiler tarafından paylaşılmasını kolaylaştıran WordPress sosyal medya eklentisi kullanabilirsiniz. WordPress için tasarlanmış olan farklı sosyal medya eklentileri mevcuttur ancak hepsine güvenmek mümkün değildir. 

hosting
en-iyi-wordpress-sosyal-medya-eklentileri

Easy Social Share Buttons For WordPress

Bu eklenti, sosyal medya uzantıları konusunda klasik bir stile sahiptir. Web sitenizin ziyaretçilerinin 20 farklı sosyal medya eklentisi paylaşım yapabilmesine olanak tanıyan ve böylece içeriğinizin geniş çapta yayılmasını sağlayarak yüksek düzeyde etkileşim sağlayan bu uzantı; Behance, Delicious, Envato gibi sosyal platformlarda bile kolayca paylaşım yapabilir.

Easy-Social-Share-eklentisi

Bu WP sosyal medya eklentisi, internet sitenize ait 11 farklı noktada konumlandırılabilir ve bu sayede içeriğin altında, üstünde ve yanında kullanabileceğiniz butonlar, açılır pencere olarak da açılabilir. Eklenti tarafından sağlanan çeşitli işlevler, sayfaları farklı ortamlarda paylaşmak için “yazdır” ve “e-posta” butonlarını içerir. Bu şekilde, kullanıcılar sayfanızı yazdırabilir veya içeriğinizi e-posta yoluyla başkalarıyla paylaşabilir.

Easy Social Share Buttons For WordPress eklentisinin kullanımı çok kolaydır ve web sitenizi tasarlarken zaman kazanmanız konusunda da yardımcı olabilir. Bunların yanı sıra bu eklenti mobil ve responsive temalara uyum sağlayarak mobil cihazlarda paylaşım yapılması için olanak tanır. Bu eklenti WordPress’in resmi sayfası üzerinden inceleyebilir ve indirebilirsiniz.

Floating Social Bar

Floating Social Bar, web sitenizin hızını korurken, içeriğinizin bütün dünya ile hızlı ve kolay bir şekilde paylaşılmasını sağlamak isteyen kullanıcılar için tasarlanmıştır. Bu eklenti siteye eklendiğinde, herhangi bir komut dosyası kurulumu gerçekleştirilmez ve paylaşım butonu olarak yalnızca normal boyutlu fotoğraflar görüntülenir. Paylaş düğmesine basmak, komut dosyası kurulum sürecini başlatır.

hosting
Floating-Social-Bar

Bu WordPress sosyal medya eklentisi, script yükleme işlemini paylaşma komutundan sonraya bırakarak sisteminizin genel hızını en üst düzeyde tutmanız konusunda yardımcı olur. Sunucunuza fazladan yüke neden olmadığı için sitenizin hızını koruyan eklenti, ihtiyaç duyduğunuz anda ise script yükleme işlemini büyük bir hızla gerçekleştirebilir. Böylelikle hem sitenizin hem de kullanıcıların paylaşımlarının hızları korunur.

Kullanışlı arayüzü ile Floating Social Bar, web sitenize istediğiniz sosyal medya mecrasına yönelik paylaşım butonları eklemenize ve web sitesinden istediğiniz sosyal medyaya yönelik butonları kaldırmanıza olanak tanır. Ek olarak, eklentinin paylaş düğmesini de gerektiğinde gönderi, sayfa veya medya içeriğinin altına yerleştirebilirsiniz. Dolayısıyla etkili bir tasarıma sahip Floating Social Bar, sayfa görüntülemelerinin artmasına da yardımcı olur.

wordpress--sosyal-medya-eklentileri

Bu eklenti, WordPress kullanıcılarının büyük ilgisini çeker. Sayaç işlevi, paylaşım sayısını görüntüleyebilir ve istatistiklerini analiz ederek web sitesi sahibinin hayatını kolaylaştırabilir. İlk paylaşımdan itibaren etkinleştirilebilen sayaç işlevi, her aralıkta içeriğin paylaşılma sayısı gibi bilgilere kolayca erişmenizi sağlar. Floating Social Bar sosyal medya eklentisini buradan indirebilirsiniz.

Social Share & Locker Pro

Social Share & Locker Pro, WordPress tabanlı internet sitelerinin etkileşimini arttıran birtakım özelliklere sahiptir. Bu fonksiyonel uzantı, kullanıcıların sitedeki herhangi bir içeriğe erişmeden önce paylaşım yapmalarını gerektirir. Böylelikle web sitenizi görüntülemek isteyen tüm kullanıcıların sitenizdeki herhangi bir içeriğe erişmek için ilk önce o içeriği paylaşması kaçınılmazdır.

hosting
wp-sosyal-medya-eklentileri

Bu WordPress eklenti, dünyadaki en popüler eklentilerden biridir ve 13 farklı sosyal medya uygulamasına doğrudan bağlanabilir. Uygulama, yönetici panelinin fiili kullanımında öne çıkar ve paylaşım butonu sayfanın 9 farklı noktasına yerleştirilebilir. Ayrıca dilerseniz bu eklenti sayesinde paylaşım düğmesine ait mesajları gerektiği gibi kişiselleştirebilir ve bu mesajları içeriğin herhangi bir yerine yerleştirebilirsiniz.

Social Share & Locker Pro ayrıca içeriğin ortasına veya içerik görüntüsüne butonlar ekleyebilme özelliğine sahiptir. Uygulama bu yönüyle diğer eklentilerden farklı bir yere sahiptir. Ayrıca açılır pencerelerin kullanımına da izin verir. Bu eklenti, içerik kilitleme özelliği sayesinde paylaşım seçenekleri sırasında çok büyük bir ekran alanına sahiptir ve takipçilerinize ihtiyaç duyduğunuz kadar sosyal medya seçeneğini kolayca sağlayabilirsiniz.

Hem mobil hem de responsive temalar ile uyum sağlama özelliğine sahip olan bu eklenti, en iyi sosyal medya eklentileri arasında yer alır. İnternet sayfanızı ziyaret eden kullanıcılar, görüntüledikleri içeriklerinizi yazdırabilir ve sosyal medyanın yanı sıra e-mail yoluyla da paylaşabilirler. Bu uzantı, çok az bilinen birçok sosyal medya sitesinde bile paylaşım yapabilir.

Digg Digg

Web siteniz için seçebileceğiniz sosyal medya eklentilerinden biri de Digg Digg’dir. Digg Digg, en popüler sosyal medya uygulamalarıyla (ör. Facebook, Twitter, Pinterest) ve bunlara göre çok daha az kullanılan uygulamalarla (ör. Topsy, Stumble On, Yahoo Buzz) paylaşım yapabilir. Ayrıca kullanımı da oldukça kolaydır. Bu eklentinin işlevsel yönetici paneli, web sitesi sahiplerine büyük rahatlık sağlar.

digg-digg-wp-sosyal-medya-eklentisi

Digg Digg eklentisi, web sitenize canlılık katmak için paylaşım butonu seçenekleri ve özelleştirme seçenekleri sunar. Gerekirse, yazının altına veya üstüne yerleştirebileceğiniz butonlar da sayfada hareket ettirilebilir. Bu butonlar aktif bir rol oynar ve sayfanın kayma hareketini takip edebilir. Böylece sayfa ziyaretçileri, içeriğin tamamını okumak veya sayfanın sonuna gitmek zorunda kalmadan içeriği paylaşma fırsatına sahip olur.

Digg Digg, kullanıcıların print ve e-posta butonlarına kolay bir şekilde erişmesi için olanak tanır. Bu sayede, ziyaretçiniz sayfadaki herhangi bir içeriği rahatlıkla yazdırabilir veya sayfayı e-posta yoluyla istedikleri zaman paylaşabilir. Eklenti, her paylaşım seçeneği için ayrı bir sayaç açar. Bu sayede içeriğin hangi sosyal medya alanında kaç defa paylaşıldığını takip etmek oldukça kolay hale gelir.

Mobil cihazlarda görüntüleme açısından da son derece işlevsel bir nitelik taşıyan Digg Digg, istediğiniz sosyal medya mecrasını tercih etmenize olanak tanır. Böylelikle içeriklerinizin paylaşılmasını dilediğiniz sosyal medya mecralarını ön plana çıkarabilir ve sitenizin trafiğini kontrol altında tutabilirsiniz. Bu popüler eklenti, sitenizin hızına olumsuz etki etmeyen tasarımı sayesinde WordPress kullanıcılarının beğenisini kazanır.

Mashshare

Mashshare, en popüler sosyal medya eklentilerinden biridir. Mashable.com tarafından tasarlanan bu eklenti, özellikle görsel efektleri önemseyen kullanıcılar arasında çok popülerdir. Oldukça pratik bir şekilde kullanılabilen Mashshare, özellikle mobil cihazlarda kullanımı kolay olduğu için fark yaratır. Mashshare ile web sitenizi cep telefonları veya tabletler aracılığıyla ziyaret eden kullanıcılar, içeriklerinizi oldukça kolay bir şekilde paylaşabilir.

Mashshare, içeriğinizi toplamda kaç kişinin paylaştığına dair istatistikler sağlar. Eklenti, web sitenize mükemmel bir şekilde uyum sağlaması için butonların boyutunu istediğiniz şekilde ayarlamanız için olanak tanır. Bu eklenti, içeriğinizin kullanıcılar tarafından Reddit ve LinkedIN gibi alternatif sosyal medya mecralarında bile hızlı ve kolay bir şekilde paylaşılmasını sağlar ve butondaki mesajı özelleştirmenize olanak tanır.

Mashshare, dünyadaki en popüler sosyal medya eklentilerinden biridir ve ayrıca sitenize ziyaretçileri abone yapmak için kullanabileceğiniz bir form alanı içerir. Bu sayede sitenizin içeriğini beğenen ziyaretçiler abone olarak sizi daha kolay takip edebilir ve yeni gönderilerinizden haberdar olabilir. Eklenti, gerekli sosyal medya butonlarını Add-On üzerinden ekleyerek ziyaretçi trafiğini artırmanıza yardımcı olabilir.

One Comment

Leave a Reply
  1. hesabın şifresine ihtiyaç duymadan paylaşmaya olanak veriyor mu denediniz mi? örneğin bir haber sitesinin instagram adresinden besleme yapılabiliyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Maps ve Yandex Maps | En Popüler Maps Uygulamaları

Wi-Fi Nedir? Wi-Fi Teknolojisi ve WiFi Güçlendirici ve Şifre Değiştirme