WordPress Veritabanı Bağlantı Hatası Çözümü

WordPress’te kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı Veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu hatası birçok sebepten kaynaklanabilmektedir. Bu hata ile karşılaşılmasının sebebi, wordpress site dosyalarınızın veritabanı ile bağlantı kuramamasından kaynaklanmaktadır.

Hataya Sebep Olan Durumlar

  • Veritabanı adının, şifresinin veya veritabanı kullanıcı adının yanlış yazılması,
  • Veritabanı adının, şifresinin veya veritabanı kullanıcı adının değiştirilmiş olması,
  • Veritabanı sunucunuzdan yanıt alamıyor olması,

gibi durumlar Veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu (Error Establishing a Database Connection) hatasıyla karşılaşmanıza sebep olan durumlardan bazılarıdır.

Nasıl Düzeltilir?

siteadresiniz.com:2082 adresinden kontrol paneline giriş yapınız. Şifrenizi hatırlamıyorsanız müşteri panelinizden size son gönderilen e-postaları kontrol edebilirsiniz. Desteğe ihtiyacınız olursa lütfen bizimle iletişim kurun.

Giriş yaptıktan sonra Databases >  MySQL Veritabanları linkine tıklayarak, veritabanlarının bulunduğu sayfaya giriş yapın.

Açılan sayfanın en altında bulunan Geçerli Kullanıcılar bölümüne gelerek, wordpress kurulu veritabanı kullanıcınızın yanında bulunan Şifreyi Değiştir butonuna tıklayarak şifresini değiştirin ve bir yere not ederek kaydedin.

Bu işlemleri gerçekleştirdiyseniz, daha sonrasında sitenizin ftp’sine bağlanarak wordpress kurulu dizindeki wp-config.php dosyasını düzenlemeniz gerekiyor.

Veritabanı tablo ön ekinin wp-config.php dosyası üzerinde doğru yazdığından emin olun.

YANITLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz