WordPress Veritabanı Bağlantı Hatası Çözümü

WordPress Veritabanı Bağlantı Hatası Çözümü ; WordPress’te kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı Veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu hatası birçok sebepten kaynaklanabilmektedir. Bu hata ile karşılaşılmasının sebebi, wordpress site dosyalarınızın veritabanı ile bağlantı kuramamasından kaynaklanmaktadır.

hosting

Hataya Sebep Olan Durumlar

  • Veritabanı adının, şifresinin veya veritabanı kullanıcı adının yanlış yazılması,
  • Veritabanı adının, şifresinin veya veritabanı kullanıcı adının değiştirilmiş olması,
  • Veritabanı sunucunuzdan yanıt alamıyor olması,

gibi durumlar Veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu (Error Establishing a Database Connection) hatasıyla karşılaşmanıza sebep olan durumlardan bazılarıdır.

hosting

WordPress Veritabanı Hatası Nasıl Düzeltilir?

siteadresiniz.com:2082 adresinden kontrol paneline giriş yapınız. Şifrenizi hatırlamıyorsanız müşteri panelinizden size son gönderilen e-postaları kontrol edebilirsiniz. Desteğe ihtiyacınız olursa lütfen bizimle iletişim kurun.

Giriş yaptıktan sonra Databases >  MySQL Veritabanları linkine tıklayarak, veritabanlarının bulunduğu sayfaya giriş yapın.

WordPress Veritabanı Bağlantı Hatası Çözümü

WordPress Veritabanı Bağlantı Hatası Çözümü ; Açılan sayfanın en altında bulunan Geçerli Kullanıcılar bölümüne gelerek, wordpress kurulu veritabanı kullanıcınızın yanında bulunan Şifreyi Değiştir butonuna tıklayarak şifresini değiştirin ve bir yere not ederek kaydedin.

Bu işlemleri gerçekleştirdiyseniz, daha sonrasında sitenizin ftp’sine bağlanarak wordpress kurulu dizindeki wp-config.php dosyasını düzenlemeniz gerekiyor.

hosting

Veritabanı tablo ön ekinin wp-config.php dosyası üzerinde doğru yazdığından emin olun.

WordPress Veritabanı Bağlantı Ayarları

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gmail Sunucularına SMTP Bağlantı Hatası

Gmail Sunucularına SMTP Bağlantı Hatası

Alan Adını Blogger'a Yönlendirme

Alan Adını Blogger’a Yönlendirme