Paylaşımlı Hosting Nedir?

Paylaşımlı Hosting Nedir? ; Web sitenizi nerede barındıracağınızı seçme zamanı geldiğinde, önünüzde bir ton seçenek olacak. Hangi şirketin ev sahipliği yapacağınıza karar vermenin ötesinde, ne tür bir barındırma paketinin size en uygun olduğuna karar vermeniz gerekir.

hosting

Paylaşımlı hosting, ilk web sitelerini inşa edenler için en popüler hosting seçeneklerinden biridir. Ancak, paylaşımlı barındırma web siteniz için anlamlı mı?

Aşağıda, paylaşımlı barındırma hizmetinin gerçekte ne olduğu ve paylaşımlı bir barındırma paketinden ne tür bir kişinin yararlanabileceği konusuna değineceğiz.

hosting

Paylaşımlı Hosting Nedir?

Paylaşımlı barındırma, birden çok web sitesinin tek bir sunucuyu kullanmasına izin verir. Genellikle, bir sunucunun kaynaklarını kimin veya hangi web sitesiyle paylaştığınız hakkında hiçbir fikriniz olmaz. Her müşteri genellikle kullanabilecekleri sunucu kaynaklarının toplam miktarında bir sınırlamaya sahip olacaktır. Ancak bu, hosting paketiniz tarafından tanımlanacaktır.

Paylaşımlı barındırma ihtiyaçlarınız için kolayca en ucuz ve en ekonomik seçenektir. Ancak, ucuz fiyat, aşağıda bulacağımız sınırlamalar ile birlikte geliyor. Çoğu barındırma şirketi aynı miktarda alan ve depolama sunacağından, güvenebileceğiniz bir şirket seçmeniz önemlidir.

Paylaşımlı Hosting Özellikleri

  • Şimdiye kadar sahip olacak en ucuz barındırma seçeneği. Bu barındırma stili için normal fiyat 2,99 ABD Doları ile +9,99 ABD Doları arasında değişecektir.
  • Çoğu barındırma şirketi birden çok barındırma düzeyine sahiptir. Böylece barındırma paketinizi zamanla yükseltebilirsiniz. Bu paylaşımlı barındırma başlatmak için harika bir yer olduğu anlamına gelir.
  • Paylaşımlı barındırma genellikle sitenizi yönetmeyi kolaylaştıran yerleşik bir cPanel ile donatılmıştır.
  • Bu, genellikle hosting paketinizin bir parçası olduğu için sunucuya uçta herhangi bir teknik bakım yapmanız gerekmez.

Basitçe söylemek gerekirse paylaşımlı barındırma, küçük bir bütçeye sahip web sitesi sahipleri veya çevrimiçi olarak yeni başlayanlar için mükemmel bir seçenek olabilir. Bütçeniz izin verdiği sürece, zaman içinde başka bir barındırma paketine her zaman yükseltme yapabilirsiniz, bu nedenle sonsuza kadar bu düzeydeki barındırma düzeyine bağlı kalmazsınız.

Paylaşımlı Hosting’in Dezavantajları

Paylaşımlı barındırma oldukça iyi: uygun fiyatlı, sağlam bir çalışma süresi ve yönetimi kolay. Ancak, aynı zamanda bazı dezavantajları ile birlikte geliyor.

hosting
  • Yükleme süresi, özel sunuculardan çok daha yavaş olabilir.
  • Sunucu, sunucuyu paylaşan diğer siteler tarafından aşırı yüklenebilir.
  • Siteniz daha yüksek düzeyde trafik almaya başladığında, sitenizin daha kötü performans göstermeye başladığını fark etmeye başlayacaksınız.
  • Komşularınızın kim olduğunu asla bilemezsiniz. Nadir olmasına rağmen, sunucudaki diğer sitelerin kendi siteniz için risk oluşturması mümkündür.
  • Web sitenizden gerçekten en üst düzeyde performans elde etmek için özelleştirme seçeneklerinin eksikliği var.

İnternette yeni başlayan çoğu insan için paylaşılan barındırma avantajları, özellikle bir siteyi olabildiğince çabuk kurup çalıştırmaya çalışıyorsanız ve çok az teknik beceriye sahipseniz, dezavantajlardan ağır basacaktır. Ayrıca, sorumlu bir web sunucusunun, trafiğinizin yükseltme zamanının bir seviyesine ulaştığında size bilgi vereceğini ve sunucudaki diğer kişiler için risk teşkil eden siteleri izleyip kapatacağını unutmayın.

Paylaşımlı Hosting Alternatifleri

Paylaşımlı bir barındırma planının belirli bir alternatifi yoktur. Yükseltmeler var, ancak paylaşımlı hosting kadar ucuz alternatifler yoktur.

Paylaşımlı hosting alternatifleri arasında WordPress özel barındırma, VPS Sunucu ve diğer yarı özel barındırma seçenekleri bulunur. Bunların hepsi temel bir paylaşımlı barındırma planından daha pahalıya mal olacak, ancak size daha fazla kişiselleştirme ve performans sağlayacaktır.

Paylaşımlı barındırma, siteleri çok fazla trafik almayan yeni başlayan web sitesi kullanıcıları için mükemmel bir seçimdir. Unutmayın, zaman zaman barındırma ortamlarını yükseltebilir veya değiştirebilirsiniz.

Alastyr’ın paylaşılan barındırma planları hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain ile Hosting Bağlantısı Nasıl Kurulur?

Domain ile Hosting Bağlantısı Nasıl Kurulur?

Özel IP Adresi ile Web Hosting

Özel IP Adresi ile Web Hosting