Yandex Mail Servis Ayarları Nasıl Yapılır ?

Yandex Kurum Mail servisinden Yandex Connect yeni mail servisine taşınan Yandex, yeni paneli ile kurulum aşamasında biraz kafa karıştırıcı olabiliyor. Bu yüzden sizler için Yandex Connect ile Yandex Mail servisine geçişi resimli olarak anlattık.

1.

Yandex hesabınıza giriş yaptıktan sonra, https://connect.yandex.com/pdd/ adresine giriş yaparak mail servisimizi Yandex’e taşıyacağımız alan adımızı text alanına yazıp Sign up free butonuna tıklayın.

2.

Sistem sizi otomatik olarak Kurum Profili menüsü altında bulunan Alan adları menüsüne yönlendirecek. Alan adları bölümünde bulunan alan adınıza tıklayın ve ardından alan adı onaylama işleminizi gerçekleştirin. Biz bu örnekte HTML dosyası ile onaylama gerçekleştirdik. FTP alanınıza Yandex’in belirttiği dosya adı ve içeriği ile gerekli html dosyasını oluşturduktan sonra Doğrulama işlemini başlat butonuna tıklayın.

3.

Artık alan adınızı Yandex Connect üzerinde başarı ile onayladınız. Ancak işlemleriniz burada bitmedi. Hosting hizmetiniz üzerinde aşağıdaki MX ve SPF kaydını güncellemelisiniz. Çok yüksek ihtimalle paylaşımlı bir hizmet alıyorsanız bu işlemleri siz gerçekleştiremeyeceksiniz. Ancak aşağıdaki bilgileri ileterek hosting servis sağlayıcınızdan dns kayıtlarınızı güncellenmesini isteyebilirsiniz.

Düzenlenmesi gereken MX kayıtları,

  • Değer:“mx.yandex.net.”
  • Öncelik: 10
  • Alt alan adı:“alanadiniz.com”

Düzenlenmesi gereken SPF kaydı,

  • “v=spf1 redirect=_spf.yandex.net”

YANITLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz