SSL Sertifikasının SEO’ya Etkisi Nedir ?

SEO Nedir?

Türkçe karşılığı Arama Motoru Optimizasyonu olan Search Engine Optimization(SEO), web sitelerinizin arama motorlarında üst  sıralara çıkarılmasına yönelik yapılan çalışmalara verilen isimdir.

SEO Nedir?

Türkçe karşılığı Arama Motoru Optimizasyonu olan Search Engine Optimization(SEO), web sitelerinizin arama motorlarında üst  sıralara çıkarılmasına yönelik yapılan çalışmalara verilen isimdir. Daha fazlası için içeriğimize göz atın.

SEO, uzmanları tarafından iki çeşide ayrılmaktadır.

Site İçi SEO,

web sitesinin içeriğini arama motarlarına uygun olarak düzenleme işlemine (On Page SEO) denir.

Site Dışı SEO,

yapmak için çok sayıda farklı teknik vardır. En popüler olanı ise sitenin kaliteli ve yüksek sayıda backlink’e sahip olmasıdır. Sosyal medyadaki etkinlikler ve marka bilinirliği gibi bir çok etken de arama motorların dikkat ettiği alanlardır. Siteniz için SEO çalışması yapıyorsanız, bunu mutlaka göz önünde bulundurunuz.

SSL Sertifikası Nedir?

SSL network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür. SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur. SSL Nedir ve Yararları Nelerdir…

SEO için SSL Sertifikasının Önemi Nedir?

Google, bloğunda yayınlamış olduğu SSL Sertifikaları ile ilgili makalede, bu sertifikaya sahip siteler güvenli trafik oluşturduğu için arama motorunda yapılan sonuçlarda üst sıralarda yer aldıklarını açıklamıştır. (Google’nin yayınlamış olduğu makaleye buradan ulaşabilirsiniz.)

Eğer sizde  SSL Sertifikası satın almak istiyorsanız, SSL Sertifikaları sayfamızdan paketlerimizi inceleyerek bizimle iletişim kurun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Linux Hosting ile Windows Hosting Arasındaki Farklar

Linux Hosting ile Windows Hosting Arasındaki Farklar

WordPress Beyaz Sayfa Hatası

WordPress Beyaz Sayfa Hatası