Cloudflare Nedir ve Nasıl Kurulur ?

Cloudflare bir CDN hizmetidir. Bu hizmet, sitenize gelen ziyaretçilerin dosyaları bulundukları noktaya en yakın sunuculardan çekerek web sitenizin hızlı açılmasını ve daha az trafik harcamasını sağlayacaktır.

Cloudflare Nasıl Kurulur ?

1.

 

Cloudflare CDN hizmetinden yararlanabilmeniz için öncelikle kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt sayfasına gitmek için tıklayın.

2.

 

Kayıt işleminizi tamamladıktan sonra aşağıdaki arayüz ile karşılaşacaksınız. Bir sonraki aşamada ilk web sitenizi ekleyebilirsiniz.

3.

Bu aşamada planlardan ihtiyacınız olanı seçin. Biz FREE yani ücretsiz olan Cloudflare planının kurulumunu anlatacağız. Plan seçimini yaptıktan sonra Confirm plan butonuna tıklayın.^

4.

Confirm plan aşamasında seçtiğiniz planı onaylamak için Confirm butonuna tıklayın.

5.

Bu aşamada Cloudflare sunucunuz üzerinden hosting hizmetine ait DNS konfigurasyonunuzu tarayacaktır ve kendi sistemine yansıtacaktır. DNS kayıtları eksiksiz ve IP adresleri doğruysa Continue butonuna tıklayarak son adıma geçin.

6.

Son olarak geriye nameserverlarınızı güncellemek kaldı. Nameserverları güncelleyip ardından Continue butonuna tıklayın. 30-60 dakika içerisinde Cloudflare nameserverları yönlenmiş ve sistem tarafında gözükmüş olacaktır. Böylece Cloudflare kurulumunu tamamlamış olacaksınız.

cPanel/CloudFlare Kurulumu

cPanel’de bulunan CloudFlare kurulumu aşağıdaki videomuzda anlatılmıştır,

YANITLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz