Cloudflare Nedir ve Nasıl Kurulur ?

Makale Başlıkları

Cloudflare bir CDN hizmetidir. Bu hizmet, sitenize gelen ziyaretçilerin dosyaları bulundukları noktaya en yakın sunuculardan çekerek web sitenizin hızlı açılmasını ve daha az trafik harcamasını sağlayacaktır.

hosting

Cloudflare Nedir ve Nasıl Kurulur ?

Cloudflare CDN hizmetinden yararlanabilmeniz için öncelikle kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt sayfasına gitmek için tıklayın.

Cloudflare Site Ekleme

Kayıt işleminizi tamamladıktan sonra aşağıdaki arayüz ile karşılaşacaksınız. Bir sonraki aşamada ilk web sitenizi ekleyebilirsiniz.

Cloudflare Nasıl Kurulur ?

Bu aşamada planlardan ihtiyacınız olanı seçin. Biz FREE yani ücretsiz olan Cloudflare planının kurulumunu anlatacağız. Plan seçimini yaptıktan sonra Confirm plan butonuna tıklayın.^

Cloudflare Nedir ve Nasıl Kurulur ?

Confirm plan aşamasında seçtiğiniz planı onaylamak için Confirm butonuna tıklayın.

hosting

Cloudflare Nedir ve Nasıl Kurulur ?Cloudflare Nedir ve Nasıl Kurulur ?

Bu aşamada Cloudflare sunucunuz üzerinden hosting hizmetine ait DNS konfigurasyonunuzu tarayacaktır ve kendi sistemine yansıtacaktır. DNS kayıtları eksiksiz ve IP adresleri doğruysa Continue butonuna tıklayarak son adıma geçin.

Cloudflare Kurulumu

Son olarak geriye nameserverlarınızı güncellemek kaldı. Nameserverları güncelleyip ardından Continue butonuna tıklayın. 30-60 dakika içerisinde Cloudflare nameserverları yönlenmiş ve sistem tarafında gözükmüş olacaktır. Böylece Cloudflare kurulumunu tamamlamış olacaksınız.

cPanel /CloudFlare Kurulumu

cPanel’de bulunan CloudFlare kurulumu aşağıdaki videomuzda anlatılmıştır,

hosting

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

403 Forbbiden Hatası Nedir ve Nasıl Giderilir ?

403 Forbbiden Hatası Nedir ve Nasıl Giderilir ?

Hosts Dosyası Nasıl Değiştirilir ?

Hosts Dosyası Nasıl Değiştirilir ?