SpamExpert Nedir? AntiSpam İle Mail Güvenliği Nasıl Sağlanır?

SpamExpert hizmeti istenmeyen postaların engellenmesi ve filtre edilmesi için kullanılan yazılım ve donanım temelli servise verilen addır. Daha güvenli bir mailbox hizmeti almanızı sağlayan oldukça yararlı bir servistir. AntiSpam hizmeti sayesinde istemediğiniz tüm maillere veda ederek tehditler daha size ulaşmadan engelleme imkânını elde edebilirsiniz. 

hosting
SpamExpert

SpamExpert dünyanın sayılı e-posta güvenlik yönlendiricilerinden ve ek hizmet sağlayıcılarından olup artık yeni nesil ara yüzünü de tanıttı. Artık 15 farklı dil desteği sunmaktadır. SpamExpert artık daha birçok yeni özellik ile karşımızda. Elbette bu yeni özellikler pek çok kolaylığı da beraberinde getirmiştir.

SpamExpert Nedir?

SpamExpert istenmeyen mesaj ve iletileri engelleyen bir servistir. Spam kelimesinin anlamı zaten istenmeyen demektir. Daha çok ticari reklam amaçlı ve ya kamuoyu oluşturmak için toplu atılan maillerdir. Yani spam e- mail e-posta sahibinin rızası dışında ve her hangi bir talebi olmadan gönderilen toplu maillerdir.

Mail güvenlik hizmeti olan SpamExpert ne işinizi ne de kendinizi tehlikeye atın. Böylece zararlı içerikler size gelmeden engellenmiş olur. Bu şekilde karantinaya alınan mesajları görebilirsiniz de. Anti spam servisi olan SpamExpert istenmeyen posta, virüs, kimlik avı, zararlı yazılım ve saldırılara karşı kişiyi korur ve güvende tutar.  

SpamExpert Ne İşe Yarar?

SpamExpert mail koruma hizmeti olarak zararlı içeriklerin tamamen size ulaşmasını engeller ve karantinada tutar. Sağlıklı bir e-mail güvenliği için mutlaka kendinizi korumaya almak durumundasınız. SpamExpert ayrıca kullandığınız ağınızı saldırılara karşı korur. Tüm spam mail ve virüslere karşı ve zararlı yazılımlara karşı ağınızın güvence altında olması ağınızla yaptığınız her işi de garanti altına aldığınız anlamına geliyor. 

hosting

SpamExpert yeni tehditleri de hemen algılar. Böylece her daim yenilenerek ortaya çıkan yeni tehditlere karşı ağınızı güvende tutar. Ayrıca e- postanızın devamlılığını sağlamaya yönelik bir hosting hizmetine yeni bir katman eklenmiş olur. Cihazınızda bulunan bu AntiSpam hizmeti SpamExpert ile kaynak verimliliğiniz maksimum oranda artar.

Çünkü bu şekilde engellenen spam mesajlarla kaynaklarınızın gereksiz kullanımı engellenmiş olur ve böylece servisleriniz daha hızlı çalışır. Bununla birlikte e postalarınızın akışının tam kontrolü sağlandığından dolayı kullanıcıların işlerine odaklanmaları daha mümkün hale gelir. AntiSpam ile mail güvenliği sağlandığı için bilgisayar karşısında iş yapan birçok kişinin iş verimliliğinin arttığı kanıtlanmıştır. 

E-mail Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Alıcıların hassas bilgilerini eke geçirmek ve cihazlarına kötü amaçlı yazılımlar yükleme niyeti ile aldatıcı mesajlar atan bilgisayar korsanları kimlik avı ve spam saldırılarının yayılması amacıyla epostayı kullanmaktalar. Küçük ve orta ölçekli bir çok işletmeden tutun da bireysel olarak çalışan tüm kişiler eposta güvenlik protokollerini göz ardı etmekte ve bunun sonucu olarak güvenlik açığıyla karşı karşıya kalmaktalar. SpamExpert gibi profesyonel eposta Servis sağlayıcıları ile bilgilerinizi koruma altına alarak eposta güvenlik önlemlerini almanız gerekiyor. 

Gelişmiş eposta güvenlik önlemleri arasında güçlü parola ve erişim kontrol mekanizmalarına sahip eposta sunucuları, şifreli eposta işlemleri ve spam filtreleme yazılımı ve benzeri birçok özellik bulunmaktadır.  Kurumsal hosting ve kurumsal e-posta hizmetlerini kullanarak SpamExpert güvencesi altında işlemlerinizi daha kolay bir şekilde yürütmeniz mümkün hale gelecektir.

hosting

E-posta kutularınızın her daim temiz ve güvende kalması için SpamExpert mail AntiSpam koruması kullanarak hem mailleriniz hem de kafanız rahat edecek.

AntiSpam İle Mail Güvenliği Nasıl Sağlanır?

SpamExpert kullanarak zarardan kurtulabileceğimiz bir kaç yol vardır. Bilgilerimiz %100 korunuyor demek tam doğru olmasa da, bu adımları takip ederek güvende kalmak mümkün olabilir. Bu yollardan ilki güvenli ve güçlü şifreler kullanmaktır. SpamExpert şifrenizi güçlü bir şifre olarak seçmenizi sağlar. Şifre belirlemede özel karakterler kullanmayı ihmal etmemelidir. SpamExpert bu esnada size mutlaka uyarı verecektir.

Bir diğer güvenliği sağlama yolu ekleri açma sırasında dikkatli olmaktır. Hele ki tanımadığınız bir kişiden gelen epostaları açarken epostayı taramak gerekir. Kötü amaçlı yazılım ve virüslerin yüzde doksanı ekleri açma esnasında bulaşmaktadır. Üçüncü yol ise eposta iletilerinize hassas bilgiler eklememektir. Eğer bir kişiye hassas bir bilgi iletmek durumunda iseniz bu kişileri arayıp bilgilendirmenizde yarar var. Ya da hassas bilgi içeren iletilerinizi başka bir kanaldan göndermeyi denemelisiniz.

SpamExpert kullandığınız sürece epostalarınız güvende olacaktır. Fakat tedbiri elden bırakmamak adına spam ve kimlik avı mesajlarına cevap vermemek gerekiyor. Spamların büyük çoğunluğu kötü amaçlı yazılım içerdiğinden önemsiz gibi gözükse de hassasiyetle yaklaşmak gerek. Spam olarak işaretleyerek istenmeyen posta grubuna aktarabilirsiniz.

Ayrıca herkese açık Wi-fi konusunda dikkatli olmalıdır. Epostalarını sıklıkla kontrol etmek isteyen birçok kişi Wi-Fi kullanır. Bunu yaparken bilgisayar korsanları için mükemmel bir fırsat yaratmış da olurlar. Kafanın rahat olması ve gerçekten güvende olduğunuzu hissetmek isterseniz size özel ağ kullanmakta büyük yarar olacaktır.

E-mail Güvenliği İçin Kullanıcıların Dikkat Etmesi Gerekenler

Elektronik bir sistem olan eposta elektronik ortam üzerinden iletişim gerçekleştirir. Eposta kanalıyla tüm doküman, dosya, video, müzik ve resimleri hızlı bir şekilde göndermeniz mümkün. Oldukça hassas bilgileri de taşıyan bu gelişmiş internet teknolojisi birçok sunucudan geçerek hedefe ulaşmaktadır.  Verilerin birçoğu değerli içerik olduğundan siber saldırıların da hedef noktası haline gelebiliyor. SpamExpert gibi gelişmiş email güvenlik hizmetlerinden faydalanarak kısmen güvencede olanız da mümkün.

İstenmeyen eposta spam, oltalama, yemleme, taklit eposta, aldatmaca eposta gibi daha pek çok yöntemle saldırılara uğraması her an olabilir.  Bu işin hafife alınmaması gerekiyor. Peki, bilgisayar korsanlarından e-postaları korumanın yolları nelerdir? Her şeyden önce çok güçlü bir şifre belirlemekle başlamalısınız. Ardından iki faktörlü kimlik doğrulaması yapmak gerekiyor.  Tüm e-posta ve sosyal medya hesaplarınızın şifrelerini farklı seçmek te önemlidir.  Birçok kişi kolay hatırlayabilmek için aynı şifreler oluşturmaktadır.

Ayrıca e-postalardaki linkleri tıklamamak gerekir. Bunun yerine bağlantı adresini kopyalayarak tarayıcınızda açmalısınız. Antivirüs Programı ile taramadan ileti açmamak ta yapılması gerekenler arasındadır.  Tanımadığınız birinden gönderilmiş olan e-postaları kesinlikle açmamalısınız. Kesinlikle e-posta içerik tarama özelliği olan güvenlik yazılımları kullanmakta bir hayli önemlidir. 

SpamExpert gibi profesyonel güvenlik yazılımları ile tüm e-postalarınızı güvenle açabilir ve gönderebilirsiniz. Tüm güvenlik tedbirlerini de almanızı sağladığı için güvenli eposta kullanmanın konforunu yaşayabilirsiniz. 

Saldırı yöntemlerini değiştirerek ve çeşitlendirerek amaçlarına ulaşmayı başaran hacker veya hacking grupları bir çok farklı metotla kişileri zor durumda bırakabilmekteler. Özellikle kamu kurumlarının çalışanlarının mailleri aracılığıyla kurumlara sızmayı başaranların sayısı bir hayli fazladır. SpamExpert gibi güçlü güvenlik hizmetleri servisini kullandığınızda ne yapmanız gerektiğini bilir ve ona göre hareket edersiniz.

Saldırılar her zaman maddi amaç gütmeyebilir. Bunun yanı sıra tamamen hizmeti zor durumda bırakacak saldırılar da gerçekleşebilir. Bu noktada mail güvenliğinin ne derece önemli olduğu ve farkındalığın mutlaka kullanıcılara anlatılması gerektiği sonucuna ulaşılabilir. SpamExpert e-posta güvenliğinin sağlanması adına tüm açık kapıları kapatarak yüksek teknolojili bir koruma altına alarak kişilerin haklarını da son derece önemsemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veeam Backup Nedir? Veeam Genel Özellikleri Nelerdir?

SAP Business One Nedir? Özellikleri Nelerdir?