Acronis Nedir? Veri Yedeklemede Acronisin Önemi

Bu sorunun cevabı oldukça basittir. Ödüllü veri koruma çözümleri geliştiren ve tüm Fortune 1000 şirketlerinin güvendiği başarılı yazılım şirketlerinden biridir. 2003 yılında Singapur’da kurulan Acronis, 18 ülkede 33 lokasyonda 1.500’den fazla kişiye istihdam sağlıyor. Güçlü çözümü ile 5,5 milyondan fazla ev kullanıcısını ve 500.000 şirketi destekler.

Sanal, fiziksel, mobil ve bulut ortamları için yedekleme yazılımları, depolama yönetimi, güvenli dosya paylaşımı ve sistem dağıtımı gibi ürün ve hizmetler sunuyoruz. Bunların en popüleri, hem yedekleme hem de anti virüs özelliklerini tek bir üründe arayan herkesi memnun eden yazılımlardır.

Aconis

Acronis Nedir?

Acronisbilgisayar ghost aracıdır ve AcronisTrue Image yedekleme aracı olarak da kullanılır. Aynı zamanda çeşitli amaçlar için kullanılabilir. Ghost, Symantec’in yedekleme ve kurtarma amaçlı yazılımıdır. Tüm sisteminizi yedekleyebilir ve kolayca geri yükleyebilirsiniz. Sabit diskten sabit diske nasıl ghost alacağınızı gösterir.

Bizim için “ghost atmak” terim haline geldi. Bilgi ve sistemin kurulu olduğu aynı sabit diskten başka bir ghost oluşturmak için kullanılan yöntemdir. Bu kısa ve basit bir işlemdir, dolayısıyla sistem kurulumunuza geri dönmek yerine Ghost kullanmanız gerekir.

Acronis Veri Yedekleme

Acronis veri yedekleme ise Acronisprogramının bir diğer önemli özelliği de disk klonlamasıdır. Örnek: Eski sabit diskimde yer kalmadı ve yeni bir sabit disk satın aldım ancak en baştan yeniden yüklemem veya ayarlarımı aktarmam gerekiyor. Bu sorunlarla uğraşmak zorunda değilsiniz. Bu noktada disk klonlama oldukça kullanışlıdır. Eski sabit sürücünüzdeki tüm dosyalar otomatik olarak yeni sabit sürücünüze kopyalanır, böylece yeni sabit sürücünüzü kurmadan kullanabilirsiniz.

Acronis True Image Nedir?

Acronis True Image, yedekleme yapmanın, bunları birden fazla yerde saklamanın ve en kötü durumda dosyalarınızı kolayca geri yüklemenin basit ve etkili bir yoludur. Siber tehditlere her gün 350.000 yeni kötü amaçlı yazılım türü ekleniyor. Sonuç olarak, True Image’ın yapay zekâsından yararlanan yerleşik kötü amaçlı yazılımdan koruma teknolojisi tanınmaya devam ediyor.

AcronisTrue İmage; yerel dosyaların yanı sıra mobil cihazları ve bulut depolama hesaplarını da yedekleyebilirsiniz.

AcronisTrue Image, kötü amaçlı yazılımdan koruma, siber koruma ve yedekleme yazılımı sağlar. Verilerinize, uygulamalarınıza ve sistemlerinize her zaman erişmenizi sağlamak için tasarlanmıştır.

Aconis nedir

Acronis True Image Nasıl Kullanılır?

AcronisTrue Image, verilerinizi bilgisayarınıza, AcronisCloud hesabınıza, ağ aygıtına veya FTP sitesine yedeklemenize ve daha fazla güvenlik için yedeklemeyi şifrelemenize olanak tanır. Dosyanın tahrif edilmediğinden emin olmak için dosyanın “kimliğini doğrulamak” için blok zinciri teknolojisini de kullanabilirsiniz.

hosting

AcronisTrue Image’ın “Gelişmiş” ve “Premium” aboneliklerinin yapılandırılması ve kullanılması son derece kolaydır ve gerçek zamanlı isteğe bağlı virüs koruması sağlar. Standart ve temel lisans sahiplerine 90 günlük ücretsiz virüs koruması sağlanır.

Bir üründe yedekleme ve virüsten koruma yazılımı varsa, üçüncü taraf bir virüsten koruma ürününe ihtiyacınız yoktur. AcronisTrue Image 2021’in kötü amaçlı yazılım / anti virüs çözümü olarak güvenilir olduğunu gösteren bağımsız test sonuçları da var. Örneğin. AVTEST’e göre Acronis, piyasadaki en yüksek tehdit algılama oranlarından biridir.

Acronisweb filtreleme özellikleri, bilgisayarınızda yüklü olan herhangi bir üçüncü taraf kötü amaçlı yazılımdan koruma çözümlerden özgür olarak kullanılabilir.

Ancak, bilgisayarınızın Windows Güvenlik Merkezi başka bir anti virüsün etkin olduğunu bildirirse, Acronissorunları yapacaktır: Gerçek zamanlı kötü amaçlı yazılımdan koruma etkin değil. Aynı anda çalışan iki virüsten koruma çözümü arasındaki çakışmaları önlemek için tasarlandığından, üçüncü taraf virüsten koruma yazılımını kaldırmanızı önerilir.

Acronis True Image’ın Avantajları

Acronis True Image avantajları, dosyaları yedeklemekten tam disk görüntüsü oluşturmaya, yedeklerden dosya paylaşmaya, tüm sosyal medya dosyalarını kopyalamaya ve uygun uçtan uca şifrelemeye kadar bir yedekleme programının ihtiyaç duyduğu hemen hemen her şeyi yapar. Acronis True Image’ın en büyük avantajlarından biri basitliğidir. Bu yazılımın bir diğer avantajı da kurulum ve kurulum sürecinin hızlı ve kolay olmasıdır, bu nedenle aşağıdaki gibi sıralanabilir:

Aconis backup

Gerçek Zamanlı Koruma

Acronis True Image özellikleri, kötü niyetli etkinlikleri gerçek zamanlı olarak tespit edip durdurmak ve daha önce hiç görmediğiniz tehditler de dâhil olmak üzere tüm tehditleri engellemek için birlikte çalıştığınız her dosyayı tarar.

Web Filtreleme

Acronis True Image, kötü amaçlı yazılım, fidye yazılımı, ana bilgisayar sahtekârlığı, sahte haber ve kimlik avı tehdidi oluşturan web sitelerini hariç tutarak kötü amaçlı URL’leri otomatik olarak engeller.

Video Konferans Koruması

Acronis’in büyüleyici özelliklerinden biri, kötü amaçlı yazılım gömme saldırılarının, pandemi sürecinde kullanımı giderek artan Zoom ve Cisco Webex gibi video konferans uygulamalarına yönelik saldırıları durdurması ve bilgisayar korsanlarının bu araçları cihazlarında kullanmasıdır.

Kullanım Kolaylığı

True Image’ın en güçlü yönlerinden biri kullanım kolaylığıdır, ancak aynı zamanda yedekleme için çeşitli özelleştirme seçenekleri de sunar. Yazılımın kullanımı, yalnızca verilerini korumak isteyen bilgisayar kullanıcıları ve her şey üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak isteyenler için de aynı derecede kolaydır. Bu, yazılım dünyasında nadir görülen bir özelliktir.

Kontrol Paneli

True Image kontrol paneli. Taramaları hızlı bir şekilde gerçekleştirmek, dışlama listelerini ve karantinaya alınan öğeleri kolayca yönetmek ve taranan dosyaların durumunu, algılanan veya durdurulan tehditleri ve taramaları bir bakışta grafik olarak özetlemek için tasarlanmıştır.

Destek

Birçok kullanıcı için bir yedekleme işlemi kurmak biraz korkutucu olabilir. Ancak Acronis bunu inanılmaz derecede kolaylaştırır ve ilk yedeklemenizi yapılandırmak için adım adım etkileşimli bir yol sağlar. Ayrıca, tüm sorularınızı kapsayan kapsamlı bir çevrimiçi veri tabanına sahiptir. Yerleşik kılavuzları kullanmak için çevrimiçi olmanız gerekmez.

Diğer Avantajlar

  • True Image’ın anti virüs koruması, her 5 dakikada bir tehdit veritabanı güncellemelerini kontrol etmek için imza analizini kullanır.
  • CPU yük dengeleme, diğer uygulamalara öncülük vererek anti virüs taranası sırasında bilgisayarınızın CPU’sunun aşırı yüklenmesini engeller.
  • Korumalar, gerektiğinde duraklatılacak ve bir programda veya bir sonraki yeniden başlatmada devam edecek şekilde ayarlanabilir.
  • Acronis True Image, olası tehditleri karantinaya alır ve dışlama listesini kontrol eder. Bu, onaylanmış programların kesintisiz çalışmasına izin verir.
  • True Image, Windows yerleşik korumasıyla bütünleşerek Windows yönergeleri ve diğer güvenlik çözümüyle uygunluğu garanti eder.
  • Yedekleme replikasyonu kesintiye uğrarsa, replikasyon işlemi kesinti noktasında başlar, verilerin kopyalanmasını engeller, zamandan ve bulut depolamadan tasarruf sağlar.
  • Bunun dışında, Tibx arşivini yeniden adlandırma, .vhd formatına dönüştürme ve hızlı yedekleme kontrolü gibi özelliklere sahiptir.

Acronis True Image’ın Dezavantajları

Acronis True Image dezavantajlar; Bulut depolama haricinde yerel ve ağ yedeklemeleri için yılda sadece 50 dolar ödemeniz gerekiyor. Bulutta dosya ve sistem görüntülerini yedekleme hizmeti yoktur.

Göz alıcı, kullanımı kolay ve zengin özelliklere sahip bir yazılım olarak değerli olsa da AcronisTrue Image, yüklediğiniz bilgisayar sayısına (99,99 ABD Doları), 5 cihaza ve daha fazlasına bağlı olarak tek bir PC lisansı için 49,99 ABD Doları tutarındadır. Ekonomik bir seçeneğe yol açar.

Ayrıca buluta yedekleme hizmeti satın alanların eleştirileri, bulut hizmetlerinin daha hızlı aktarılması gerektiği yönünde eleştirilerle karşılaşabilir.

Özet

Günümüzün tehditlerinden korumak için verilerinizi bugün yedekleyin. AcronisTrue Image ve özellikleri anlatıldı. Bu, yerleşik fidye yazılımı, şifreleme koruması ve antivirüs gibi gelişmiş güvenlik özelliklerini birleştiren popüler bir yedekleme yazılımıdır. Acronis nedir? Soru şu ki; bu, disk görüntüleme, veri koruma, güvenlik ve siber koruma araçlarını tek bir çözümde birleştirmek isteyen herkes için True Image’a giden önemli bir ağ geçididir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapısal Veri (Structured Data) Nedir? Yapısal Veri Nerelerde Kullanılır?

Angular Nedir? Ne İşe Yarar?