Android 12 Go Tanıtıldı

Bu yılın başlarında Android 12 Go tanıtıldı. Google katlanabilirler, tabletler ve Chrome OS cihazları için yaklaşan bir özellik düşüşü olan Android 12L’ye ilk bakış yapıldı. Şirket kısa süre önce Pixel cihazlar için Android 12L Beta 1’i kullanıma sunarak kullanıcılara gelecek yılki kararlı sürümden önce güncellemeyi deneyimleme şansı verdi. Artık Google, giriş seviyesi cihazlar için Android’in en son yinelemesi olan Android 12’yi (Go sürümü) resmi olarak duyurdu.

Google, Android’i (Go sürümü) 2017’de başlattığını biliyoruz. O zamandan beri, Android deneyimini uygun fiyatlı, giriş düzeyi cihazlarda iyileştirmek için bir dizi yeni özellikle birlikte birkaç güncelleme yaptığını biliyoruz. Yakın tarihli bir blog gönderisinde, Google, Android 12’nin (Go sürümü) işleri bir adım daha ileri götürmeyi, kullanıcılara daha hızlı, daha akıllı ve daha fazla gizlilik dostu bir deneyim sunmayı hedeflediğini belirtiyor. Önümüzdeki yıl piyasaya çıkacak olan yeni nesil Android 12 (Go sürümü) cihazları, kullanıcılara aşağıdaki yeni özellikleri sunacak. Bu yeni özellikler oldukça ilgi çekici.

Android 12 Go

Android 12 Go Neler Sunuyor?  

Google, Android 12’nin (Go sürümü) önceki sürüme göre uygulama başlatma sürelerini %30’a kadar iyileştireceğini ve bunun da düşük kaliteli telefonlarda kullanıcı deneyimini büyük ölçüde iyileştireceğini iddia ediyor. Ayrıca Google, uygulama geliştiricilerin, kullanıcılar uygulamalarını başlattıklarında sürekli olarak sorunsuz bir deneyim sunmalarına olanak tanıyan SplashScreen API’sini oluşturdu. Android 12 (Go sürümü), uzun süredir kullanılmayan uygulamaları hazırda bekletme yeteneği de dahil olmak üzere pil ömrünü iyileştirmek için yeni özellikler de içerecek. Hazırda bekletme uygulamaları ayrıca, sınırlı depolama kapasitesine sahip cihazlar için özellikle yararlı olabilecek bir miktar depolama alanını temizleyecektir. 

Bununla birlikte, yazılım, kullanıcıların silinen dosyaları 30 gün içinde kurtarmasını sağlayacak güncellenmiş bir Files Go uygulamasıyla birlikte gelecek. Google ayrıca Android 12’yi (Go sürümü) çok daha akıllı hale getirecek bazı kullanışlı değişiklikler sunuyor. Örneğin, son uygulamalar ekranı, haberleri dinlemek ve ekrandaki herhangi bir içeriği farklı bir dile çevirmek için yeni seçenekler içerecek. Android 12 (Go sürümü) ayrıca, kullanıcıların Nearby Share ve Google Play’i kullanarak uygulamaları yakındaki cihazlarla doğrudan paylaşmasına izin veren bir seçenek de sunacak. Bu, kullanıcıların uygulamayı Play Store’dan indirmeleri durumunda maruz kalacakları ekstra veri ücretlerinden kaçınmalarına yardımcı olacaktır.

Android 12 Go

Android 12 Go Özellikleri Nelerdir?

Google ayrıca Android 12’de (Go sürümü) konuk kullanıcı deneyimini basitleştirerek, cihazınızı gizlilik konusunda endişelenmeden arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmanızı kolaylaştırıyor. Profiller, cihazınızı paylaşmadan önce hızlı bir şekilde bir misafir profiline geçmenize izin vererek, doğrudan kilit ekranında kullanılabilecektir. Android 12 (Go sürümü), uygulamalarınıza ne kadar bilgi erişebileceğine karar vermek için daha fazla kontrolle birlikte verilerinize erişen uygulamalar hakkında daha fazla şeffaflık da sağlayacaktır. Mikrofon gibi belirli hassas veri türlerine erişen ve gerekirse izinleri iptal eden uygulamalara genel bir bakış sunan yeni bir gizlilik panosu içerecek. 

Android 12 gibi, Android 12 (Go sürümü) de mikrofon ve kamera için durum çubuğu göstergelerini içeren bir özelliğe sahip. Daha önce de belirtildiği gibi, Android 12 (Go sürümü) gelecek yıl yeni cihazlarda kullanıma sunulmaya başlanacak. Şu anda, güncelleme hakkında daha fazla ayrıntıya maalesef sahip değiliz. Daha fazlasını öğrenir öğrenmez size bildireceğimizden emin olabilirsiniz.

Android 12 Go

Pixel 6 ve 6 Pro, kutudan Android 12 ile çıktı; bu, Pixel 6 veya 6 Pro’ya sahip olan kullanıcıların, Material You ile yeni Android deneyimine ve Pixel’in tüm AI odaklı görkemine zaten sahip olduğu anlamına geldiğini söylersek yanlış olmaz. Pixel 6’dan önceki diğer Pixel cihazları da Android’in yeni yinelemesi için güncellemeler aldı ve güncellemeyi hat boyunca yaptı. Öte yandan Samsung, Google’ın yanı sıra Android 12’yi bir cihaza tam olarak sunan ilk üretici oldu. Samsung, cihazları için yeni Android sürümleri yayınlamaya gelince, uzun süredir yavaş çekimle ilişkilendiriliyor. 

Android 12 go görüldüğü üzere birçok özelliği bünyesinde barındırıyor. Telefonlarını yenilemek isteyenler bu özelliklere bakarak telefonlarını değiştirme noktasında bir karar verecekler. Bu bağlamda telefon özellikleri ön plana çıkıyor. Telefon özellikleri yenilenmek istenen telefon noktasında çokça araştırılan bir durum olarak karşımıza çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2021’de Dünyada Kripto Para Sektöründe Neler Yaşandı?

Tether (USDT) Arzı 6 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı