Apple’ın Yeni Harici Ekranları Sızdırıldı!

Teknoloji devi Apple’ın yeni çıkaracağı harici ekranlar sızdırıldı. Markaya ait olan bu ekranların yeni iddialara göre uygun fiyatlı olması bekleniyor. Teknolojik ürünleri ile her zaman en fazla tercih edilen markalardan birisi olmayı başaran şirket, şu anda diğer ürünlerine göre uygun fiyatlı olan harici ekran için çalışmalar gerçekleştiriyor.

Ülkemiz de dâhil olmak üzere dünyanın her yerinde en bilindik markalar arasında yer alır. Ayrıca; Apple tarafından sunulan bilgisayarlar da hem günlük kullanımda hem de iş alanında sık tercih edilir. Ekranları ile de kalitesini gösteren marka, yeni harici ekranlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu ekranların sızdırılması ile hem fiyat beklentileri hem de özellikleri ile alakalı bilgiler de öğrenilmeye başlandı.

Apple’ın Yeni Harici Ekranları Sızdırıldı!

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticileri arasında Apple’ın en önde gelen markalardan birisi olduğunu söylemek mümkündür. Piyasaya çıkışını bilgisayar ile gerçekleştirmiştir. Özellikle kendi işletim sistemi olan macOS sistemini geliştirmesi ile birlikte dünya genelinde başarı ve popülerlik sağladı. Bilgisayarların yanı sıra sunduğu harici ekranları ile de beğeni topluyor. Şirket, 2016 yılından beri Thunderbolt Displat adını verdiği harici ekranın üretimini durdurdu. Bu tarihten beri de yeni bir harici ekranı piyasaya sürmedi ya da duyurmadı. Yeni iddialar ise şirketin daha uygun fiyatlı harici ekranlar için çalışmalar gerçekleştirdiği yönünde oldu. Bu sayede de güncel teknoloji ile hem kaliteli hem de uygun fiyatlı ekranlar piyasaya sürülebilir.

hosting

Apple Harici Ekranların Özellikleri Nelerdir?

Apple’a ait olan ürünler genel olarak pahalı olarak biliniyor. Şirket, atılan iddialara göre şimdilerde uygun fiyatlı harici ekranlar yapmak istiyor. Bu ekranlar 24 inç ve 27 inç boyutlara sahip olacak. 24 inç olan modelin özellikleri hakkında birtakım tahminler ve iddialar bulunuyor. Öncelikle şu anda kullanılan iMac ekranlarına çok benzediği düşünülüyor. Çözünürlüğünün ise 4480 x 2520 olduğuna ve 4.5K retina ekrana sahip olduğuna dair iddialar mevcut. Ekranın 1 milyar renk desteği, 500 nit parlaklığı ve DCI – P3 geniş renk gamı olacak.

Bunların yanı sıra True Tone teknolojisi de kullanıcılara sunulan özellikler arasında yer alacak. Apple’ın yeni sunacağı 24 inç boyutundaki harici ekran modelinde mini LED aydınlatma teknolojisi bulunmayacağı da bilinenler arasındadır. Aynı zamanda markanın geliştirmiş olduğu ProMotion teknolojisinin olmayacağı da biliniyor. Yani bu bilgiler neticesinde ekranda 120 Hz yenileme hızının ya da HDR içeriklere özel bir parlaklık seçeneğinin olmayacağını söylemek mümkündür.

hosting kampanya

Yeni çıkarılacak olan 24 inç ekranla birlikte bir de 27 inç ekran çıkarılacağı iddia ediliyor. Bu 27 inç boyutunda olacak ekranın ise 2022 yılında tanıtımının yapılacağı düşünülen 27 inç boyutundaki iMac’e benzemesi bekleniyor. 24 inç modelinde olmayan bazı özelliklerin bu modelde olacağı da iddialar arasında yer alıyor. Öncelikle mini LED arka aydınlatma teknolojisinin bu modelde olacağı söylenebilir. Bununla birlikte; marka tarafından geliştirilen ProMotion teknolojisine de sahip olacak. Ekranların ise bu özellikler ile birlikte 120 Hz yenileme hızı sunması bekleniyor. 27 inç boyutunda olan Apple harici ekranın ne zaman tanıtılacağına dair kesin bir bilgi mevcut değil.

Apple’ın sunacağı düşünülen 24 ve 27 inç ekranlar şimdiden merakla bekleniyor. Bunların yanı sıra markanın yeni bir ürününün de piyasaya çıkacağı söyleniyor. Bu ürün ise yeni bir Pro Display XDR oluyor. 32 inç boyutundaki yeni cihazın yeni işlemcilerden birisi ile birlikte sunulacağı tahmin ediliyor. Marka hem ekranları hem de bu yeni cihazı ile teknoloji sevenleri beklenti içine soktu denebilir.

Apple Harici Ekranların Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Apple’ın yeni sızdırılan ekranlarına dair kesin bir fiyat bilgisi henüz ortaya çıkmadı. macOS işletim sistemli bilgisayarları ile dünyanın en fazla tercih edilen markalarından birisi olan Apple’ın harici ekranları da sık kullanılır. 24 inç olan yeni harici ekranın fiyat beklentisi ise 24 inçlik iMac modelinden daha ucuz olacağı yönündedir. Bu da 1299 dolardan daha ucuz olması anlamına geliyor.

27 inç boyutu ile kullanıma sunulacak olan yeni harici ekran ise iMAc 27 inç modelinden daha ucuz olacak. Bu da 1799 dolardan daha ucuz bir fiyat olacağı anlamına gelir. Ancak bunların tahmini fiyat olduğunu belirtmekte fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tether (USDT) Arzı 6 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Balinalar Bu Az Bilinen Altcoin ’den Stokluyor