Apple, Mac Studio ve Studio Display Cihazları Tanıttı

Mac Studio duyurulduğu andan itibaren adından söz ettirmeye başladı. Her dönem teknoloji tutkunlarının merakla beklediği Apple EBIL etkinliği yine önemli duyurulara ev sahipliği yaptı. Apple’ın yeni bilgisayarı Mac Studio ve ekranı Studio Display, büyük bir ilgi ile etkinlikte duyurulan teknolojiler arasında yerini aldı. Bu ikilinin teknik özellikleri ve fiyatlarını gelin birlikte inceleyelim.

Apple Mac Studio ile yine Apple kullanıcılarında büyük bir heyecan yarattı. Apple’ın yine yeni tanıttığı M1 Ultra yongasına sahip olan güçlü Mac Studio, beraberinde büyük ve nefis görüntü sunan Apple Studio Display’i de MacStudio ile birlikte tanıttı.

apple mac studio

Apple’ın yeni peformans devi Mac Studio ve ekürisi Studio Display’in teknik ve tasarım özellikleri ile ilgili kapsamlı bir içerik hazırlamaya çalıştık.

hosting
  • Apple MacStudio M1 Max Fiyatı: 35.999 TL
  • Apple MacStudio M1 Ultra Fiyatı: 69.999 TL

Yeni Apple Mac Studio, bu kadar küçük bir tasarıma sahip olmasına rağmen içerisinde bomba gibi olan M1 Max ve M1 Ultra yongaları sayesinde devasa bir güce sahip. Apple’ın dediğine göre Mac Studio, bu kadar gücü bu kadar kompakt bir tasarıma sığdıran ilk bilgisayar.

7,7 inç’lik genişliğe ve 3,7 inç’lik uzunluğa sahip olan bu küçük Apple Studio, ısı kontrolünü iyi halledecek şekilde tasarlanmış. Merkezdeki ısı, hava şeklinde arka taraftaki geniş mazgallardan dışarı veriliyor ve olabildiğince az ses yapıyor.

hosting kampanya

4 adet Thunderbolt 4 girişi, 2 adet USB-A girişi, 1 adet HDMI girişi ve Pro 3,5 mm jak girişi bulunan Mac Studio’da Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5 teknolojileri dahili olarak bulunuyor. Apple Mac Studio’nun M1 Max ve M1 Ultra yongalarını barındıran iki farklı modeli bulunuyor.

M1 Max yongasını barındıran modeli seçerseniz ön tarafta iki adet USB-C girişi, M1 Ultra’yı seçerseniz iki adet Thunderbolt 4 girişi elde ediyorsunuz. M1 Max’a sahip model, Mac Pro’dan 2,5 kat daha hızlı performansa sahip. M1 Ultra’ya sahip model ise çok daha iyi. İşlemci performansı Mac Pro’dan 3,8 kat daha hızlı.

mac-studio-fiyatlari
  • Apple Studio Display Standart Cam Fiyatı: 27.999 TL
  • Apple Studio Display Nano Doku Cam Fiyatı: 32.499 TL

Böyle klas bir bilgisayarın bir de klas monitöre ihtiyacı var tabii ki. Apple, Mac Studio ile birlikte onun ekranı Studio Display’i de tanıttı. Yükseklik ve eğiklik ayarı yapılabilen Studio Display, 27 inç boyutunda ve 30 dereceye kadar eğilebiliyor. TrueTone destekli ekran 14,7 milyon piksele, 5K retina’ya, yansıtmama ve nano doku cam özelliklerine sahip.

Monitörde A13 Bionic çipi, iPad’te de bulunan 12 MP ultra geniş açılı ön kamera ve ses sistemi bulunuyor. Kamerada Ana Sahne sistemi, hoparlörde ise 6 hoparlörlü uzamsal ses sistemi ve üç yönlü mikrofon sistemine erişebiliyorsunuz. Hoparlörlerde ayrıca Dolby Atmos desteği de mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mac Pro Çift İşlemci İle Geliyor

Intel Almanya’da 17 Mn Euro’luk Çip Fabrikası Kuruyor