Mac Pro Çift İşlemci İle Geliyor

Mac Pro işlemci teknolojisinde büyük bir değişikliği gidiyor. Belki de yeni Mac Pro alan kullanıcıları üzecek olan yeni işlemci teknoloji ile Apple artık çift işlemci ile yeni cihazları kullanıcıların deneyimine sunmaya hazırlanıyor. “Çift Çekirdek Değil!” burası en önemli kısmı. Gelecek yıl piyasaya sürülmesi beklenen yeni nesil MAC Pro bilgisayarlar, iki işlemcili olarak geliştiriliyor.

Yakın geçmişte kullanıcılar bir çok bilgisayar tek çekirdekli işlemcilere sahipti ve performans olarak da sınırlı imkanlar sunmaktaydı. Bilgisayar donanımlarının tamamı zaman içinde gelişirken bu donanımlar arasında en büyük teknoloji değişimi işlemcilerde yaşandı. İlk olarak çift çekirdekli işlemciler piyasaya sürülürken zamanla 8 çekirdeğe kadar çıktı.

Mac Pro

Dünya teknoloji devlerinden biri olan Apple, yeni işlemci teknoloji ile işlemci teknolojisini bir üst seviyeye çıkarmaya hazırlanıyor. Apple, yeni nesil Mac Pro cihazlarda iki M1 Ultra işlemci çipini tek cihazda birleştirmeye çalışıyor.

hosting

Yeni nesil Mac Pro için iki adet M1 Ultra beklentisi

M1 Ultra çipiyle 8 Mart tarihinde gerçekleştirilen etkinlikte tanıştık. Apple, M2 versiyonunu bir sonraki aşamada amiral gemisi olarak piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Performans canavarı MacPro için ise iki M1 Ultra çipini kullanmayı planlıyor. Zaten performansın sınırlarını zorlayan M1 Ultra çipinden iki tane olması, bir kişisel bilgisayarda görülmemiş performans doğuracaktır.

Mac Pro

Çift işlemci donanımları genelde sunucular da ya da iş istasyonlarında kullanılan bir teknoloji. Ancak günlük PC kullanımlarında bir ilk olacak. Hali hazırda ürettiği bilgisayarların performansı ile rakiplerine açık ara fark atan Apple, M1 ultra çift işlemcili Mac Pro’lar ile bunu bir seviye daha yukarıya çıkaracak gibi.

hosting kampanya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Kamera | Android İçin Geliştirilen Yeni Uygulama

Apple, Mac Studio ve Studio Display Cihazları Tanıttı