BlueStacks Nedir? Ücretsiz Android Emülatörü

Android aplikasyonlarını ve oyunları kullanmak için pek çok yazılım bulunmaktadır. Bu programların en ünlülerinden biri olan BlueStacks’in ne olduğuna ve nasıl kullanılacağına bakacağız. Bilgisayar sistemlerinde en çok kullanılan Android yazılım emülatörlerinden olan BlueStacks, pclerde ki Android

fonksiyonlarını gerçekleştirmeye ve oyunları oynamaya yardımcı oluyor. Bu çok kullanışlı program, bahsetmeye değer birkaç alternatif sunuyor. BlueStacks nasıl indirilir, nasıl kurulur, nasıl kullanılır, BlueStacks sistem gereksinimleri nelerdir?

BlueStacks Nedir?

BlueStacks Nedir?

Bir Android öykünücüsü olan BlueStacks ile PC sisteminizin bir bölümünü Android işletim sistemi olarak kullanabilirsiniz. Play Store uygulama mağazasında yer alan tüm aplikasyonlara ve çeşitli programlara ulaşabileceğiniz BlueStacks, oldukça geniş bir erişim alanına sahip.

Telefonunuzda oynadığınız Android oyunlarının keyfini BlueStacks üzerinden bilgisayarınızda çıkarabilirsiniz. BlueStacks yüzde yüz yasaldır ve asla herhangi bir kötü amaçlı yazılım bulundurmaz. BlueStacks ayrıca oyuncular için kapsamlı özelleştirme seçenekleri sunar. Grafik seçeneklerinden tuş tercihlerine ve makro ayarlara kadar birçok farklı alanda oyunları özelleştirebilirsiniz. BlueStacks sistem gereksinimleri şöyledir:

BlueStacks Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

1-)Minimum sistem gereksinimleri

 • İşletim sistemi: Microsoft Windows 7 veya üstü.
 • İşlemci: Intel veya AMD.
 • RAM: en az 2 GB RAM.
 • Sabit disk: 5 GB boş alan
 • PC’nizde yönetici olmanız gerekir
 • Microsoft veya diğer yonga seti üreticilerinden en yeni grafik sürücüleri
 • BlueStacks 4, minimum sistem gereksinimlerini karşılayan sistemlerde çalışır.
 • Ancak, harika bir oyun deneyimi sağlamak için aşağıdaki sistem gereksinimleri önerilir.

2-)Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

İşletim sistemi: Microsoft Windows 10

İşlemci: Intel veya AMD çok çekirdekli işlemci “Single Thread PassMark> -1000 veya üzeri, ayrıca tüm BIOS sanallaştırma uzantıları etkinleştirilmelidir. -PC işlemcinizin Passmark derecesini görüntülemek için bu bağlantıya tıklayın.

 • Grafikler: Intel / Nvidia / ATI, entegre veya ayrı kontrol, PassMark puanı> = 750 ve üstü. PC’nizin grafik denetleyicisi için Passmark Puanını görmek için buraya tıklayın.
 • RAM: 8 GB veya daha fazla.
 • Sabit sürücü: SSD (veya Fusion / Hybrid sürücü)
 • İnternet: Oyunlara, hesaplara ve ilgili içeriğe erişim için geniş bant bağlantısı.
 • Microsoft veya diğer yonga seti üreticilerinden en yeni grafik sürücüleri
 • Windows ve Mac için Bluestacks uyumluluğu
 • BlueStacks yazılımını tüm Windows ve Mac işletim sistemlerine sahip masaüstü, dizüstü ve tabletlerinizde ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

BlueStacks, sanallaştırmaya odaklanmıştır. BlueStacks ortalama olarak 9 yıldır başarılı hizmetler sunuyor. BlueStack, BlueStack App Player aracılığıyla tüm hizmetlerinin reklamını yapar. Genel olarak dünyanın en popüler işletim sistemleri arasında yer alan Android uygulamalarının çalışmasına önemli katkı sağlıyor. Bilinen bir yazılım çözümü olan BlueStacks, Android işletim sistemine yönelik oyunların veya uygulamaların çok farklı işletim sistemlerine sahip masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarda çalıştırılmasına olanak tanır.

Android uygulamalarını Windows veya Mac gibi işletim sistemlerinde görme yeteneği birçokları için oldukça ilgi çekicidir. Bu nedenle BlueStacks, başlangıcından bu yana piyasada büyük ilgi gördü. Bu yazılım ile akla gelen tüm Android uygulamalarını ve tüm fonksiyonları ile oyunları tek bir bilgisayarda çalıştırma ayrıcalığına sahipsiniz. Mesela, mobil cihazınızın veya tabletinizin çalıştırmadığı bir uygulamanız varsa, o aplikasyonu PC’de BlueStacks ile test edebilirsiniz. Genellikle bu mantıkla kullanıcılar tarafından kullanılır. BlueStacks, kullanıcılara kolay bir kanıtlama zemini sağlar.

BlueStacks Özellikleri

Bluestacks’ın Özellikleri Nelerdir?

Hepimizin cep telefonlarında defalarca kullandığımız ve asla geri çeviremeyeceğimiz uygulamalar ve oyunlar var. Cep telefonlarında yaşadığımız düşük pil ve ısınma gibi sorunları yaşamadan PC’nizden bu uygulamalara ve oyunlara kesintisiz erişim sağlamanın harika bir yolu değil mi?

Ücretsiz Android Emülatörü

BlueStacks özellikleri bize tam olarak bunu sunuyor. Dünyada en yaygın olarak cep telefonlarında oynanan PUPG Mobile gibi bir bilgisayardaki birçok popüler oyun ve uygulama için tasarlanmış Android uyumlu bir yazılımdır.

Ayrıca oyuncular için tasarlanmış yapısı ile online olarak oynadığınız tüm oyunları Twitch ve Facebook gibi platformlarda yayınlayabilirsiniz. Ayrıca yazılım geliştiricilerin ürünlerini uygulama aracılığıyla denemelerine olanak tanır. Tüm bu özellikler, BlueStacks’in insanların çoğunun dikkatini çekmesini sağlıyor, ancak şu anda 400 milyondan fazla kullanıcısı var.

Bluestacks Nasıl Kullanılır ve Kurulur

Bilgisayarınıza BlueStacks indirme uygulamasını açtığınızda, ana ekranınızdaki Google Play Store’a tıklayıp Sign In diyerek bir Gmail hesabı oluşturabilir veya mevcut bir Gmail hesabıyla giriş yapabilirsiniz. Ardından uygulamayı veya oyunu buradan Play Store’dan indirebilir ve başlatabilirsiniz.

BlueStacks

BlueStacks Nasıl Yüklenir?

İlk olarak, mevcut bilgisayarınız veya dizüstü bilgisayar işletim sisteminizle çalışan bir BlueStacks sürümünü indirmeniz gerekecek. BlueStacks şirketinin resmi web sitesi, bunun nasıl yapılacağına dair öneriler sunar. Web sitesini ziyaret ettiğinizde, kullandığınız Windows sürümüne bağlı olarak BlueStacks kurulum sürümü görüntülenecektir. Bu, işletim sistemi olarak Mac’i tercih edenler için de geçerlidir.

İlgili sürüm bu siteden ücretsiz olarak indirilebilir. İndirdikten sonra dosya açılacak ve kurulum başlayacaktır. Promosyon sayfaları göründüğünde “İleri” düğmesine tıklayarak ilerlemeniz gerekir. Kurulum sırasında bulunan sayfalarda “İleri” butonuna tıklayın. Sözleşme okunup onaylandıktan sonra masaüstünde BlueStack simgesi belirecektir. Bu bir program, bir program değil. Bu nedenle, indirme işlemi ortalamadan daha uzun sürebilir. Şimdi BlueStacks kullanım özelliklerine göz atalım.

BlueStacks Nasıl Kullanılır?

1-)Android Sanal Cihazlar:

BlueStack yazılımı, bilgisayarlarda tam ekran modunda kullanılabilir. Böylece sevdiğiniz oyunların ve uygulamaların keyfini büyük ekranlarda çıkarabilirsiniz. Günümüzde en çok tercih edilen Android oyunlarından bazıları olan Temple Run, Candy Crush vb. BlueStacks gibi binlercesini cihazlara taşımak mümkün. BlueStacks yazılımı, masaüstü cihazların sanal bir Android cihazı gibi kullanılmasına izin verir.

Bahsedilen oyunları BlueStacks ile oynayabilmek veya diğer özelliklerini kullanabilmek için Gmail hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Başka bir deyişle, kullanıcılar BlueStacks yazılımını tanımlamadan ve giriş yapmadan kullanamazlar. Hangi Android hesabı bulunursa bulunsun, onun altında oturum açmanız gerekecektir. Bunun nedeni; Maç kayıtları, sonuçları, uygulama verileri vb. veriler bu hesapların bir veritabanında saklanması gibi. Bu nedenle BlueStacks, kullanıcılardan kesinlikle Android hesaplarına giriş yapmalarını isteyecektir.

2-)Isınma ve Saklama Sorunu Yok:

Cep telefonları günümüzde neredeyse hayatımızın odak noktası haline geldi. Tüm uygulamaları ve oyunları sınırsız deneyimleme ve anlama arzusu harika. Ne yazık ki, mobil cihazların ne iş performansı ne de depolama kapasitesi şu anda tüm bunlar için yeterli değil. Oyunları ve uygulamaları belirli bir seviyede indirdikten sonra bellekte sorun oluyor ve cihazlar gözle görülür şekilde yavaşlıyor.

Bu aşamada telefon ısınma sorunlarını göz ardı etmemek önemlidir. Ayrıca gün içinde sıklıkla kullanılan oyun ve eğlence uygulamaları telefonunuzun pil ömrünü hızla tüketebilir. Bu nedenle, popüler uygulamalara ve oyunlara veda etmek istenmeden olur. Şu anda kullanıcılar, bu oyunları ve uygulamaları şarj etmeden, performans kaybetmeden veya bellek sorunlarıyla karşılaşmadan bağımsız olarak çalıştırabilecekleri platformlara yöneliyor. İşte BlueStacks, bu ihtiyaçları karşılayan özel bir yazılım projesidir.

3-)Kolay Kullanım:

BlueStacks yazılımının en güzel yanlarından biri, kullanımı son derece kolay bir ara yüze sahip olmasıdır. Günümüzde ortalama bir internet kullanıcısı BlueStacks yazılımını bilgisayarına kolaylıkla kurabilmektedir. Birbirleriyle entegre olabildikleri için, cep telefonunda belirli bir zamanda oyunu durdurmak ve aynı oyunu bilgisayarda kaldığı yerden devam ettirmek mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Angular Nedir? Ne İşe Yarar?

En Popüler Sistem Temizleme Programları