En Kolay Com Site Kurma Önerileri

Com site kurma planlınız varsa, başlamadan önce bazı unsurları dikkate almanız gerekir. Web sitesi dendiğinde akla ilk alan adı gelir. Alan adı web sitesine erişmek için kullanılan adrese verilen isimdir. Belirlediğiniz alan adı dijital dünyada kullanıcıların size nasıl ulaşacağını etkiler. Bir web siteye girdiğinizde ilk izlenimi web sitesinin ismi ve alınan domain uzantısı etkiler.

com-site-kurmak

Ziyaretçileriniz web sitenizi ziyaret ettiğinde alan adınızı kullandığınız domain ile birlikte görür. Tüm alan adları .com gibi son eklere sahiptir. “.Com” eki olarak bilinen domain, başlangıçta ticari amaçlarla kullanılsa da günümüzde birçok alanda kullanıldığını sıklıkla görebilirsiniz. Bireysel projelerinizi hayal ettiğiniz şekilde hayata geçirmek ve sanal dünyada başarıyı yakalamak isteyebilirsiniz.

domain kampanya

Tüm bu hedefleriniz için sahip olduğunuz web sitesi ve kullandığınız domain oldukça önemlidir. Ziyaretçilerinizin yani potansiyel müşterilerinizin .com uzantısı sayesinde sizi ve firmanızı hatırlaması kolaylaşabilir. Kendinizi ve firmanızı en iyi şekilde ifade edebilecek web sitesine sahip olmak için com site kurma ve web sitesi geliştirmeye dair çalışmalar yapabilirsiniz.

web-sitesi-tasarimi-yapmak

.COM Domain Nedir?

Alan adı olarak bilinen domain, kısaca isimlendirme yöntemi olarak tanımlanabilir. Domain satın almak veya web site isminizi tescillemek, o ismi sizden başka kimsenin kullanamayacağı anlamına gelir. Web siteniz için kullanmak istediğiniz ismi .com uzantısı ile tercih edebilirsiniz. Başlangıçta e-ticaret web siteleri için tasarlanan com uzantısı günümüzde binlerce farklı alana hizmet eder.

Alan adları çoğunlukla farklı amaçlar için herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilir. Com uzantısı çoğu kişi tarafından benimsenen ve varsayılan uzantı olarak bilinir. Günümüzde .com en köklü, güvenilir domainler arasında yer alır. Her alanda ve herkes tarafından kullanılabilirliği ile .com uzantısı; birçok işletme, kuruluş, blog sayfası ve kişisel web sitesi alan adı seçimi için ideal seçeneklerden biridir.

internet-sitesi-acmak

Dünyada en sık kullanılan alan adı .com olarak bilinir. Popülerliği ve belli bir geçmişe sahip olması bu uzantıyı web sitesi sahipleri ve kullanıcıları tarafından değerli kılabilir. Bu uzantı ile birçok avantajı zahmetsizce yakalayabilirsiniz. İnternet yolculuğunuzda siz de sık sık .com uzantısıyla biten web sitelerini tercih ediyor olabilirsiniz.

mail hosting

Neden .COM Tercih Edilir?

İnternet kullanıcıları tarafından iyi bir ilk izlenim yaratmak ve bu olumlu izlenimi devam ettirmek önemli. Yaptığınız işte sahip olduğunuz profesyonelliği sergilemek üzere kullanacağınız alan adı büyük oranda etkilidir. Geçmişten bu yana güvenilirliği ve kalitesiyle bilinen .com uzantısı, kullanabileceğiniz üst düzey alan adlarından biridir. Alan adınız yaptığınız işi sergileme ve pazarlama noktasında bulunan kritik bir unsurdur.

Köklü yapısı sayesinde .com siteniz profesyonel bir görünüme sahip olur. Com dışındaki bir uzantı potansiyel müşterileriniz üzerinde zayıf bir izlenim bırakabilir. Bunun yanı sıra com site kurma ve geliştirmenin farklı avantajları da bulunur. En başta, .com uzantısı akıllı telefon klavyelerinde bulunduğu için kullanıcılara büyük kolaylık sağlar. Bu kolaylık kullanıcılara ekstra zaman kazandırabilir ve memnuniyeti artırabilir.

COM Site Kurma Neden Önemlidir?

Com domain ile site kurulumu geçmişe nazaran günümüzde oldukça kolaydır. Kodlama ve web tasarım hakkında detaylı bilgi ve eğitime sahip olmasanız bile kendi sitenizi zahmetsizce kurabilirsiniz. Burada önemli nokta, kullanmak istediğiniz site isminin daha önce başka biri tarafından alınmamış olmasıdır. Domain parmak izine benzetilebilir. Çünkü tamamen aynı domain ile iki ayrı web sitesi bulunması imkansızdır.

domain-uzantilari

Tüm domainler kendine özel karmaşık kod ve sayılara denk gelir. Daha önce kullanılmamış bir ad bulduğunuz takdirde dilediğiniz gibi com web sitesi tasarlayabilirsiniz. Kolayca akılda kalabilen, kısa, anlaşılır ve SEO uyumlu bir alan adı belirleyerek işe başlayabilirsiniz. Aklınızda bulunan alan adı, farklı bir firma veya kişi tarafından alınmışsa, alan adını farklı biçimlerde değiştirebilirsiniz.

Alan adınızı farklılaştırmak ve akılda kalıcı olmasını sağlamak için alan adına bazı kelimeleri ekleyebilir veya çıkarabilirsiniz. Dikkat çekici ve akılda kalıcı bir web sitesi ismi için en fazla üç kelimeden oluşan kombinasyonları deneyebilirsiniz. Alan adında tire veya herhangi bir noktalama işareti yer almadığından emin olmanız oldukça önemlidir.

Kişisel, ticari veya sosyal amaçlı olması fark etmeksizin dilediğiniz konuda web sitesi oluşturabilirsiniz. Web siteniz sağladığınız hizmet için düzenlediğiniz bir vitrin gibidir. Hitap ettiğiniz kitleyi göz önünde bulundurarak kendinize özel bir vitrin hazırlayabilirsiniz. Web sitesi oluşturmak sanıldığı kadar karmaşık ve zor bir süreç değildir. Birkaç farklı şekilde alan adı site kurulumu ve geliştirme aşamalarını tamamlayabilirsiniz.

com-web-sitesi-kurmak

Com Sitesi Kurma Adımları

  • Kodlama ve yazılım gibi alanlara ilginiz ve beceriniz varsa özel bir yazılım hazırlayarak web sitenizin kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. Web sitenizin içeriği ve hitap ettiğiniz kitlenin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak işe başlayabilirsiniz. Hedef kitlenizi ne kadar iyi tanırsanız onlara doğru hizmeti o kadar kolay ve güvenilir bir şekilde sunabilirsiniz.
  • WordPress ile yazılım ve kodlama bilgisi gerekmeden web sitenizi zahmetsizce kurabilirsiniz. Kolay kurulumu ve kullanımı sayesinde com site kurma WordPress ile oldukça zahmetsizdir. WordPress sürekli güncellendiği için günümüzün gerekliliklerine doğru oranda karşılık verebilir. İlk aşamada com web sitesi kullanmaya karar verebilir ve site isminizi kesinleştirebilirsiniz.
  • Uygun bir alan adı belirledikten sonra yalnızca alan adı ücreti ödeyerek .com domainine sahip bir web sitesine sahip olabilirsiniz. Domain aldıktan sonra WordPress sitesinden Türkçe WordPress paketini indirebilirsiniz. İndirdiğiniz dosyayı ZIP’te bulunan public_html içerisine atabilirsiniz. Açılan sayfada istenen bilgileri girdikten sonra ‘‘WordPress’i kur’’ seçeneğine tıklayabilirsiniz.  Com web sitesi kurmak WordPress ile bu kadar kolaydır.
  • Hazır web sitesi araçlarını kullanmak com web sitesi kurulumu için sık kullanılan alternatifler arasında yer alır. Bu hizmeti sunan hazır web sitesi firmalarına ulaşıp kendi web sitenizi tek bir tuşla pratik bir şekilde tasarlayabilirsiniz. Herhangi bir teknik bilgi gerektirmeyen bu uygulamalar ile dilediğiniz zaman dilediğiniz hizmetle sanal dünyaya açılabilirsiniz.

.COM Site Kurma Avantajı Var Mıdır?

Milyonlarca insan tarafından günün her saatinde ve dünyanın her yerinde internet kullanılır. Web sitesi kurarak hizmetinizi ve fikirlerinizi dünyanın her yerine ulaştırabilirsiniz. Bu nedenle, internet dünyasında var olmak sizi bir adım öne çıkarabilir. Fikirleriniz veya işletmeniz için bir web sitesi oluşturarak tahmin edemeyeceğiniz büyüklükte bir kitleye ulaşabilirsiniz. Web siteniz ziyaret edildiği oranda size kar sağlayabilir.

Web sitenizin ziyaret edilmesi ve ziyaret edenlerin aklında kalmak .com domain site kurulumu ile mümkündür. İnsanların .com uzantısını hatırlaması diğer uzantılara oranla daha kolaydır. Alan adınızın com domaini ile oluşturulması size ulaşmak isteyen insanların web sitenizi kolayca bulabilmesi için önemlidir. Seçtiğiniz web sitesi ismi kadar seçilen alan adı ve son ekler de büyük önem taşır.

com-websitesi-kurmak

.Com uzantısı köklü, güvenilir yapısı sayesinde potansiyel müşterileriniz üzerinde profesyonel ve güvenilir bir izlenim bırakabilir. Firmanıza ve size ait bir com uzantısına sahip web sitesiyle sizi arayan insanlar tarafından erişilebilir olabilirsiniz. İnternet dünyasında hız ve pratiklik oldukça önemlidir. Bu nedenle çoğu klavyede ve email sitelerinde .com uzantısının bulunması com web sitesi kullanmanın diğer avantajları arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı ve Kolay Web Sitesi Açmak Mümkün mü?

UTM Builder Nedir? UTM Neden Kullanılır? | UTM Link Oluşturma