Domain ile Hosting Bağlantısı Nasıl Kurulur?

Domain ve Hosting Bağlantısı Nasıl Kurulur? ; Alastyr’dan satın almış hosting hizmeti ile farklı bir firmada barındırdığınız alan adını ilişkilendirmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin…

Alan adım farklı bir firmada ve hosting hizmetim Alastyr’da ne yapmalıyım?

Alan adınızın farklı bir firmada barınıyor olması ve hosting hizmetinizin Alastyr’da bulunması kesinlikle bir problem teşkil etmez. Ancak her ikisini aynı firma üzerinde barındırmak ödeme dönemlerini kaçırmamak ve takibi açısından size kolaylık sağlayacaktır. Alastyr’da bulunan web hosting hizmetini kullanmak istiyorsanız, temel olarak yapmanız gereken işlem alan adınızın DNS sunucu adreslerini düzenlemeniz olacaktır. Alan adınızın dns sunucu adreslerini güncellediğinizde genelde dns adreslerinin çözümlenmesi 12-24 saat süreleri içerisinde gerçekleşmektedir. Bu süre bilgisayarınızın dns ve tarayıcı önbelleğine bağlı olarak daha kısa da sürebilir.

Alastyr nameserver adresleri nedir?

Eğer farklı bir firmada alan adına sahipseniz yönlendirmeniz gereken nameserver adresleri aşağıdaki gibidir:

ns1.alastyr.com
ns2.alastyr.com
ns3.alastyr.com
ns4.alastyr.com

Eğer hem alan adı ve hem hosting hizmetiniz Alastyr’da barınıyorsa,

bu durumda eğer daha önceden domain birlikte varsayılan olarak gelen nameserver adresleri üzerinde bir değişiklik gerçekleştirmediyseniz bir işlem yapmanıza gerek yok. Gün içerisinde erişim sağlayabilirsiniz.

hosting

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alan Adını Blogger'a Yönlendirme

Alan Adını Blogger’a Yönlendirme

Paylaşımlı Hosting Nedir?

Paylaşımlı Hosting Nedir?