Google Dijital Atölye

Dijital pazarlama sistemi üzerinden iletişimin hayat bulduğu hizmetlerin doğrultusunda hizmet ve satışların yapıldığı Google dijital atölye sistemi web siteleri üzerinden hizmet sunarak dijital yeteneklerini geliştirmek isteyen insanlara fırsat verir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok kişi web sitelerini kullanarak kendi tanıtım ve atölyelerini oluşturur. Günümüzde teknoloji hiç durmaksızın ilerlemektedir.

Google Dijital Atölye

Günümüzün ve geleceğin en önemli sektörleri olan dijital pazarlama serüveni oldukça geniş alanları kapsar. Sistemsel olarak hizmet veren kurum ve kuruluşlar tarafından yayımlanan bu siteler aracılığıyla pazarlama sistemi oluşturulur. Google’ın çevrimiçi ücretsiz dijital platformlar verilen hizmetler sayesinde pazarlama eğitimi ve sertifika programı oluşturulur.

Var olan bilgi ve verileri internet kullanıcılarına sunan hizmet sayesinde ticari işletmenin tanıtımı yapılır. Kişi ve firmalar birçok kurum ve kuruluşları internet üzerinden kendilerini tanıtmakla hükümlüdür. Çevrimiçi ve yüz yüze eğitim programlarını kapsayan ücretsiz bir program alanı sunulur.

Dijital bilgilerin tazelenme konusunda kariyerini büyütmek isteyen kişilerin tercih ettiği Google dijital atölye sayesinde bilgi birikimleri tazelenir. Teknolojinin öncüsü olan Google Türkiye’nin resmi kurumları ile birlikte işbirliği yaparak eğitim ve kurslar sağlar. Bireysel işlerinizde ya yeteneklerinizi geliştirmek amacıyla bu sistemden yararlanabilir ve nitelikli kullanım sayesinde teknolojinin nimetlerinden yararlanabilirsiniz.

google dijital eğitimler

Google Dijital Atölye Nedir?

2015 yılında Google insanların iş bulması ve kariyerlerini ilerletilmesi doğrultusunda kendilerini geliştirmek için faydalı nitelikleri kullanması amacıyla Avrupa’da meydana gelen Google dijital atölye sistemini geliştirerek kullanıcılara sunmuştur. Avrupa’da dünyanın bu arama motoru olarak 2021 itibariyle yaklaşık olarak 1000000 kişiye dijital dünyada hak vererek kişilerin kendilerini geliştirmesine ve kariyerlerini geliştirmesine imkân sağlar. Dijital platformlar aracılığı ile oluşturulan bu sistemde eşleştirilmiş öğrenim kursları sunan çeşitli kuruluşlar vardır.

Dijital pazarlama kursu alanının en popüler ve geliştirilmiş kursudur. Dijital pazarlamada yetenek arayışına giren bu hizmette kişilerin kendilerini geliştirilmesi amacıyla kurulan sistem dijital atölye sertifikası sunar. Hem iş arayanların hem de işverenlerin hizmetinde çalışan bu uygulamaların geliştirilmesi ile birlikte Google dijital atölye bu hizmette bir adım atarak kurs hizmetine dijital atölye sertifikası adı altında kişilere verir.

Sertifika konusundaki çeşitli imkanlar bu doğrultuda sağlanabilir. Kişilerin kendilerini iyi hissetmeleri ve alanında uzman işe konsantre olmalarını sağlar. Dijital sertifika da benzersiz bir kod ve URL adresine sahip olan sistemin teyit edilmesi konusunda profesyonel bir şekilde tasarlanan özgeçmiş cvs i kaydedilir. Profesyonel bir şekilde tasarlanan bu hizmette dijital sertifikanızı alarak kendi iş imkanınızı oluşturabilirsiniz.

hosting
dijital pazarlama eğitimleri

Dijital Atölyenin Amacı Nedir?

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte birçok alanda dijital popülaritesi olağanüstü bir şekilde artarak teknolojileri kullanan insanların gelişmesini sağlar. Star teknolojileri kullanan insanların internetin avantajlarından faydalanmasını sağlayan bu hizmet sayesinde kişi bilişim ve özgüvenin de ki artış sayesinde sistem isimleri verilerek bu gayenin sunulması amaçlanır. Bireylerin veya işletmelerin ve hatta ekonomilerin büyüyebileceği öngörülen Google hizmetleri sayesinde teknolojinin büyümesine katkı sağlayan buluşlar ve hatta firmaların işletmenin yararlanması gerektiği bütün hizmetleri sunar.

Teknolojik büyümeden yanı sıra her bireyin ve işletmenin yararlanması gerektiğini savunan ücretsiz kurs eğitimleri sayesinde birey ve kişilerin kendi hizmet alanlarına oluşturabilmesi için iş imkânı sağlanır. Teknolojinin vermiş olduğu bu donanım ve imkanlar sayesinde kişi ve bireyler kendi iş imkanını kolaylıkla oluşturabilir. Ekonominin büyüyebileceğini öngören Google hizmetleri, Google dijital atölye sayesinde bu hizmetleri vererek kullanıcıya bütün imkanları sunar.

dijital atölye eğitimleri

Amaç ve gayesi teknolojinin ilerlemesi ile birlikte teknolojide çığır açan yenilikleri kişi ve firmalara sunmaktır. İşletmelerin yararlanmasını sağlayan bu sistemde ücretsiz olarak eğitim veren bu hizmet sayesinde kişi ve bireylerin geliştirilmesi amacı güdülür. Bu amaç doğrultusunda kişi ve kullanıcılara yararlı bilgiler sunularak çeşitli dersler verilir.

Google Atölyede Hangi Dersler İşlenir?

Dijital atölye kapsamının amacı ve gayesi kişi ve kuruluşlara atölyede ders verilecek eğitimin içerdiği dersler dışına çıkmayıp kişi ve kişilerin teknolojiye karşı geliştirmek amacı güdülür. Tamamen çevrimiçi ortamda gerçekleştirilen Google dijital atölye kapsamındaki bütün dersler eğitimin içeriğine uygun verilmelidir.

Eğitimin içerdiği derslerin dışına çıkmayarak modüler halde yer alan dersler online bir şekilde yaklaşık olarak 1 saat gibi bir sürede tamamlanan eğitim halinde dersler verilerek eğitim tamamlanır. Derslerin hepsini düzenli bir şekilde dinleyip aktif olan kişiler çevrimiçi sistemde derslerini tamamlar. Derslerini tamamlayan kullanıcılar düzenli bir şekilde işlenen konulardan içeriğe sahip bir sınava tabi tutulurlar.

Derslerde işlenen konulara uygun bir sınav sistemi oluşturularak sınava tabi tutulan öğrencilerin sınavı başarılı bir şekilde girdikleri sonucunda dijital atölye sertifikası verilir. Atölyede yer alan sistemler video şeklinde kişilere sunulur bu sistemde kolayla ilerlemenizi sağlayan derslerin kalıcı bir etki bırakması sağlanarak video sistemi aktif bir şekilde sisteme indirilir. Bu da derslerin kalıcılık süresini arttırır. Ücretsiz olan bu dersleri erişim konusunda herhangi bir kısıtlama ve herhangi bir talepte bu hizmeti alan kullanıcılar bu şekilde konuları yeniden dinleme ve erişme imkanına sahip olurlar.

Bu sistemden başarılı olan kullanıcılara başarılarını taçlandırmak amaçlarıyla belirli rozet sistemi uygulanır. Bu eğitimi başarıyla tamamlayan kullanıcılara rozet ile ödüllendirilme sistemi yapılır. Bu rozetleri önemli kılan özelliği dünya çapında geçerliliği onaylanan rozetler olmasıdır.

Dijital Atölye Dersleri

google dijital atölye eğitimleri

Google dijital atölye kursları adı altında farklı alanlarda çeşitli kurs hizmetlerinde eğitim sunan imkanlar sayesinde bütün derslerin kullanıcıya verilmesi sağlanır. Bütün verilen derslerin temel amacı ile kişisel ve ticari kimliğin oluşması kullanıcıların kendilerini ortamda en iyi şekilde temsil etmesini sağlamaktır.

Bu aşamada kişilerin ve kullanıcıların kendilerini geliştirmek için aldıkları bu dersler; Google içerik atölye dijital pazarlama kursları, Google içerik atölye kariyer geliştirme kursları, Google içerik atölyeleri ve teknoloji kursları, Google içerik atölye ve dijital güvenlik kursları verilerek kişinin kendini geliştirilmesine imkân tanınır. 

Google İçerik Atölye Dijital Güvenlik Kursları

Google dijital atölye, kişilerin kendilerini geliştirmesi amacıyla kurulan teknolojik bir sistemdir. Bu kurumlarda yalnızca Google içerik atölye dijital güvenlik kursları verilmemekte birlikte birçok dijital güvenli giriş dersleri verilir. Dersin adından da anlaşılacağı gibi kişisel kimliğinizin veya markanızı dijital dünyada korunması amaçlarıyla, verilen bir derstir.

Böylelikle kişisel kimliğinizin herhangi olası tehditlere karşı korumayı öğrenebilirsiniz. Bu sistem sayesinde dijital ve teknolojik platformda kendi güvenliğiniz için sağlanır ve bu sayede bilgilerinizi gönül rahatlığı ile sağlayabilirsiniz. Kötü amaçlı virüsleri tanıyabilmeniz açısından da ve katkı sağlayan bu ders sayesinde kişisel kimliğiniz de oluşabilecek herhangi bir tehdide karşı bilinçli olursunuz.

Dijital Atölyeye Nasıl Katılım Sağlanır?

Google dijital atölye giriş ve sistemlerin sağlanması için derslere katılım ve bu hizmetten yararlanabilmek için Google hesabınızın olması yeterli olacaktır. Kendi kişisel kimliğinizi tanımlayan herhangi bir hesapla oturum açtıktan sonra sayfada gerekli olan adımlar sistem tarafından size gösterilir. Sistem tarafından size gösterilen adımlar uygulandıktan sonra derslere erişim sağlayabilirsiniz. Kendiniz için uygun olan eğitimleri ve programları belirledikten sonra derslere katılımı aktif bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WebCam Nedir? Webcam Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bootstrap Nedir? Bootstrap Özellikleri ve Kodları