LiteSpeed Cache ile İmaj Optimizasyonu

LiteSpeed Cache ile İmaj Optimizasyonu ; WordPress yazılımı için geliştirmiş LiteSpeed Cache eklentisi, web sitenizin içeriğini ve yazılımını önbelleğe alan yeni bir eklentidir. Web sitenizin açılış hızını artırarak, sayfalar arası geçişlerde de açılış sürelerini kısaltmaktadır.

LiteSpeed Cache eklentisi direkt olarak LiteSpeed web sunucusu üzerine kurulmuştur. LSCache teknolojisini kullanan LiteSpeed Cache eklentisi, web sunucusu üzerindeki yükü azaltmaktadır.

Önbelleğe aldığı dosyaları web sitenizde tutan LiteSpeed Cache, diğer cache eklentileri ile yapılan karşılaştırmalarda pek çok özelliği ile öne çıkmaktadır.

LiteSpeed Cache ile İmaj Optimizasyonu

“LiteSpeed Cache ile Sitemi Hızlandırmak İstiyorum” diyorsanız,

Eğer sitenizin açılış ya da sayfalar arasındaki geçiş hızından başınız ağrıyorsa bu yazımızda anlatacaklarımızı uygulamanızı öneririz.

Bir çoğumuz web sitelerimize yüklediğimiz görselleri optimize etme işlemiyle ilgilenmeyiz ve bu doğrultuda yüklediğimiz imaj dosyalarının boyutları olması gerekenden epey büyük olabilir. LiteSpeed Cache eklentisinin sunmuş olduğu  Image Optimization özelliği ile artık yüklediğimiz imaj (görsel) dosyaları üzerinde optimizasyon işlemi gerçekleştirmemiz çok kolay olacak.

İmaj dosyalarının optimize edilmesi direkt olarak web sitemizin açılış hızına etki edecek ve sitenizin performansında gözle görülür bir fark ortaya çıkacak.

LiteSpeed Cache Kurulumu İçin Destek Talebi Oluşturmalısınız.

LiteSpeed Cache eklentisinin kurulumu için müşteri panelinizden bizlere destek talebi iletmeniz gerekmektedir. LiteSpeed Cache eklentisi ücret ile satın alacağınız cache eklentilerinden daha iyi özelliklere sahip olup, müşterilerimizin kullanımına ÜCRETSİZ olarak sunulmaktadır.

Resim İsimlerinde Türkçe Karakter Kullanmamaya Dikkat Etmelisiniz.

Web sitenizde barındırdığınız ya da yeni yükleyip imaj optimize işlemi gerçekleştireceğiniz dosyalarının Türkçe karakter içermemesine dikkat etmelisiniz. İmaj dosyalarında Türkçe karakter kullanmanız durumunda sunucu tarafında bir problem oluşabileceği gibi SEO tarafında da problem yaşanabilmektedir. Bu yüzden imaj dosyalarınızdaTürkçe karakter kullanmamaya dikkat etmelisiniz.

LiteSpeed Cache Eklentisi ile İmaj Optimizasyonu Yapmak İstiyorsanız,

  • LiteSpeed Cache eklenti menüsü altında bulunan “Image Optimization” sekmesine tıklayarak giriş yapınız.
  • Açılan Image Optimization sayfasında, henüz eklenti kurulumumuz yeni olduğundan ve ilk imaj optimize işlemi gerçekleştireceğimizden dolayı üst tarafta bulunan “Update Status” butonuna tıkleyınız.
  • Sayfa yenilendikten sonra “Image Information” altında bulunan “Send Optimization Request” butonuna tıklayarak optimizasyon isteğini gönderiniz.
  • Resimler bir sürenin ardından otomatik olarak optimize edilecektir. Optimizasyon işlemlerinin tamamlandığını görebilmek için sayfayı yenilemelisiniz. Yenilediğizde eğer optimizasyon işlemleri tamamlandıysa “Pull Images” butonunu sayfada görebileceksiniz. Pull Images butonuna tıklayarak optimizasyon işlemi gerçekleştirilen imaj dosyalarının aktif hale getirilmesini bekleyiniz.

Bilgilendirme

LiteSpeed Cache Image Optimization özelliğini ilk kullanma aşamasında eklenti optimizasyon işlemi gerçekleştireceğiniz 50 kredi tanımlamaktadır. Optimizasyon işlemi sırasında kullandığınız bu kredi(ler), imaj optimizasyon işlemleri tamamlandığında yeniden geri yüklenmektedir.

İmaj Optimizasyon işlemi gerçekleştirildikçe seviye yükselecek ve seviye yükseldikçe eklenti size daha fazla kredi tanımlayacaktır. Bu da bir kerede optimizasyon işlemi gerçekleştirebileceğiniz imaj sayısının artışına yol açacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LiteSpeed Web Server Nedir?

WordPress Eklentisi LiteSpeed Cache ile Siteleriniz Artık Çok Daha Hızlı!

Alastyr'da Let's Encrypt ile Ücretsiz SSL Sertifikası Sahibi Olun

Alastyr’da Let’s Encrypt ile Ücretsiz SSL Sertifikası Sahibi Olun