Instagram IGTV Özelliğinin Fişini Çekiyor

Makale Başlıkları

IGTV özelliği Instagram’da son buluyor. Milyonlarca kullanıcısı bulunan Instagram uzun bir süre önce devreye aldığı IGTV özelliğini artık kaldıracağını duyurdu. Özellikle Instagram fenomenleri tarafından çok fazla tercih edilen IGTV, Instagram kullanıcılarının da zaman geçirdiği önemli alanlardan biriydi.

IGTV

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformalarından Instagram kullanıcılarını üzecek bir karar aldı.2021’in sonuna doğru Threads ve kısa süre önce ise IGTV’nin fişini çeken Instagram iki uygulamayı daha sonlandırıyor. Ortaya çıkan Boomerang ve Hyperlapse uygulamaları marketlerden kaldırdı.

Instagram’ın iki uygulamanın fişini IGTV’yle birlikte çektiği öğrenildi. Şu anda uygulama marketlerde Instagram’ın geliştirmesi altında ne Boomerang ne Hyperlapse görülüyor. Bir takip şirketinin verilerine göre Boomerang 23 milyon aktif kullanıcıya sahipti ve toplamda 301 milyon kez indirilmişti.

hosting

IGTV Nedir?

Instagram’da video yayınlamak isteyen kullanıcılar story bölümlerinde 10 saniyelik kısa videolar yayınlayabilmekte. IGTV daha uzun video içerikler yayınlamak isteyen kullanıcılar için bir saate kadar videolar yüklemeye olanak sağlamaktaydı. Özellikle Instagram fenomenleri için önemli bir özellik olarak ön plana çıkmaktaydı.

hosting kampanya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Measure Uygulamasının Fişini Çekildi

Bilim Olimpiyatları Başlıyor | TÜBİTAK