En Popüler 10 Uzaktan Bağlantı Programı

Eğer siz de uzaktan bağlantı programı hakkında merak içerisinde iseniz bu yazıyı okumanız kesinlikle gerekir. Uzaktan bağlantı programları ile ilgili herkesin merak ettiği birçok husus bulunmaktadır. Bu konu hakkında bilgi sahibi olmadan önce bilmeniz gereken birçok konu bulunmaktadır. Bunları öğrendikten sonra en popüler 10 uzaktan bağlantı programı ile ilgili bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz.

Uzaktan Erişim Nedir?

Uzaktan bağlantı programları hakkında merak içerisinde olan bireylerin sordukları birçok soru bulunmaktadır. Bunlardan birisi de uzaktan erişim nedir sorusudur. Uzaktan erişim ile siz de nerede olduğunuz fark etmeksizin internet üzerinden bilgisayarınıza bağlanabilirsiniz. Biraz enteresan geliyor değil mi? Ama imkansız değil. Ancak bu sistemi uzaktan bağlantı programları ile gerçekleştirmek için de koşullar bulunmaktadır.

uzaktan-baglanti-programlari

Mesela kesinlikle bu özelliğe erişmeniz için bilgisayarınızın açık olması gerekmektedir. Bu sayede siz de uzaktan erişim ile bilgisayarınıza bağlanabilirsiniz. Bunun yanında uzaktan erişim programları da yüklü olmalıdır. Çünkü bu olmadan bilgisayarınıza bağlantı sağlayamazsınız. Bu hususlar tamamlandıktan sonra uzaktan erişim programını doğru bir şekilde yapılandırdığınız takdirde herhangi bir cihaz ya da bilgisayardan programları kullanarak kendi bilgisayarınıza ulaşabilirsiniz.

Bilgisayarıma bağlanmak için kullandığım cihazda da uzaktan bağlantı programı yüklü olmalı mıdır sorusu da çok merak edilmektedir. Ancak uzaktan erişim sağlamak istediğiniz aracının bu programlara sahip olmasına gerek yoktur. İyi bir internet bağlantısı ve geniş banda sahip olan her cihazdan bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Güvenli Uzak Masaüstü Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Sizler tarafından uzaktan bağlantı programları ile ilgili sorulan birçok soru bulunmaktadır. Bunlardan birisi de güvenli uzak masaüstü bağlantısı nasıl yapılır sorusuyla gündeme gelmektedir. Tabii ki de bir uzaktan bağlantı programının en önemli etkeni güvenlik sağlamasıdır. Uzak masaüstü erişim uygulaması bu noktada çok büyük öneme sahiptir.

hosting

Uzaktan bağlantı programları her ne kadar iki bilgisayar arasında iletişim ile şekillenmiş de olsa bilgisayar zafiyetleri, kullanıcıların hataları ya da yüklü olan uygulamalardan ya da işletim sistemlerinden doğan sorunlar kötü niyetli siber saldırı yapacak saldırganlara altın bilet verebilir.

Bu yüzden de yapılması gereken şey uzaktan bağlantı programları ile bilgisayarınıza bağlanmadan önce mutlaka güvenlik duvarı ve antivirüs kullanmanızdır. Bu sayede siz de olası herhangi bir sorunla yüzleşmeyecek bilgisayarınıza zarar veren saldırganlardan uzak durabileceksiniz.

Teamviewer Uzak Bağlantı

Uzaktan bağlantı programları arasında şüphesiz en çok duyduğunuz programlardan birisi Teamviewer olacaktır. Teamviewer kullanabileceğiniz muhteşem bir uzaktan kontrol ve destek programı olarak tanımlanabilir. Dünya genelinde neredeyse 2.0 milyon kadar insan tarafından kullanılmaktadır. Bu teknoloji son derece güçlü, güvenli ve oldukça da hızlıdır. Ayrıca birçok tarayıcı ile uyumlu olması da onu özel kılan özellikleri arasındadır. MacOS, Linux, Windows ve diğer çoklu tarayıcılar ile kullanabilirsiniz.

TeamViewer Uzaktan Bağlantı Programı

Mobil cihaz kullanmak ile erişim sağlamak isterseniz bu uygulama kullanıcıların ekranlarını paylaşmasını sağlayan en iyi uygulamalardan birisidir. Uygulama kullanıcılar için çok işlevseldir. Çünkü kullanıcılar için ekran kontrolüne izin verir. Teamwiewer indirmek için tıklayınız.

Teamviewer Önemli Özellikleri

 • Güvenli uzaktan erişim kurmada kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır.
 • Veri merkezleri güçlendirilmiştir.
 • Mobil cihazlar için çok önemlidir ve geliştirilmiştir.
 • Veri toplama konusunda çok büyük adımlar atmıştır.

Ammyy Admin Uzaktan Bağlantı

Ammyy Admin programı da kişiler tarafından kullanılan en güzel programlardan birisidir. Aynı zamanda ücretsiz olduğu için de birçok insanın dikkatini çekmektedir. Bu uygulamayı tercih ederek sizin de başka bir cihazdan kendi cihazınıza bağlanmanız ve halletmeniz gereken işi güvenli bir şekilde yürütebilmeniz mümkündür.

Uzaktan Bağlantı Programı

Aynı zamanda Ammy Admin uygulaması için belki de kullanıcıları en çok mutlu eden konulardan birisi indirme gerektirmemesi olacaktır. Sadece iki tarafa da indirilmesi gereken küçük dosyalar mevcuttur. Bu dosyaları indirdiğiniz takdirde siz de bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Uzak bağlantı programı indirmek için tıklayınız.

Ammy Admin Özellikleri

Uzaktan bağlantı programları arasında olan Ammy Admin ile ilgili kişilerin merak ettiği hususlardan birisi de özellikleri olmaktadır. Programın önde gelen özellikleri şu şekildedir;

 • Yükleme gerektirmez.
 • Veri aktarımı güvenliği çok yüksek seviyededir.
 • Güvenlik duvarları oldukça şeffaftır ve NAT gerisinde çalışmaktadır.
 • Aynı zamanda kullanıcısız bilgisayarların kontrolünü de sağlar.

Splashtop Uzaktan Bağlantı Programı

Uzaktan bağlantı programları arasında en güzel kullanıma sahip olanlardan birisi de Splashtop olmaktadır. Bu uygulama eş değerleri arasında ödül de almıştır. En güçlü uzak bağlantı programı olduğunu da söyleyebiliriz çünkü yüksek güçlü ses ve video aktarma özelliklerinin yanı sıra ekran hızı da oldukça iyidir. Dahası eğitim endüstrileri için de oldukça önemli bir düzeydedir. Önemli özellikleri de şu şekilde sıralanabilmektedir;

 • En çok tercih edilen uzaktan bağlantı programları arasındadır.
 • Eğitimci ve öğrenciler tarafından çok kullanışlıdır.
 • Birçok farklı kullanım seçeneğini sunar.

VNC Uzaktan Bağlantı Programı

Birçok insan tarafından severek kullanılan ve muhtemelen siz tarafından da sevilecek uzaktan bağlantı programları arasında VNC de mevcuttur. Bu program TightVNC ya da Virtual Network Computing veya VNC olarak kısaltılabilir. Bu program da bilgisayarı uzaktan kontrol etmeye yardımcı olmaktadır. Grafik açısından oldukça zengin olan program ücretsiz olması dolayısıyla da çok tercih edilir.

Chrome Remote Desktop

Daha işlevsel ve basit kurulumu olan uzaktan bağlantı programları arayışında iseniz Chrome Remote Desktop tam da aradığınız program olacaktır. Siz de bir bilgisayar ya da cihazdan internet üzerinden diğerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca sadece web üzerinde de kullanılabilir. Ancak mobil cihazları kullanacak iseniz bunun için uygulamayı indirmeniz gerekmektedir.

Chrome Remote Desktop

AnyDesk Uzaktan Bağlantı Programı

Uzaktan bağlantı programları arasında en çok tercih edilenlerden birisi de AnyDesk olmaktadır. Bu program çok hızlı olması ile bilinir. Geliştirilme nedenleri de diğerlerinden farklıdır. Bu program görüntü ya da videoları düzenlemek, bilgisayarları uzaktan kontrol edebilmek ve ekip çalışmaları yapmak amacıyla kurulmuştur. Bu ve bunun gibi birçok özelliğe bu program ile ücretsiz erişebilirsiniz. Uzaktan bağlanmak için tıklayınız.

AnyDesk Uzaktan Bağlantı Programı

Zohho Assist

Sizlerin işine yarayabilecek en iyi programlardan birisi de Zohho Assist olmaktadır. Ayrıca kullanıcılarına kesintisiz bir şekilde kullanım rahatlığı sağladığı için kişiler tarafından en çok tercih edilen uzaktan bağlantı programları arasında gösterilmeye hak kazanmıştır. Aynı zamanda bu program ile kullanıcılar toplu kontrol özelliği de sunmaktadır. Dahası kullanıcıya güvenlik sunmak için de birçok güvenlik sistemi bulunmaktadır.

Iperius Remote

Eğer siz de muhteşem bir uzaktan bağlantı programı arıyorsanız Iperius Remote tam da aradığınız şey. Birçok farklı amacınız için size ücretsiz bir şekilde erişim sağlamaktadır. Kullanıcıya oldukça basit ve hızlı bir çözüm sunmaktadır. Siz de bu programı her türlü ihtiyacınız için kullanabilirsiniz.

Connectwise Control

Kullanıcıların en çok kullandığı şeylerden birisi de Connectwise Control programı olmaktadır. Destek ve erişim olarak çift katmanlı olarak yardımcı olmaktadır. Bu program ekran paylaşma ve uzaktan çalışma yardımı sunmaktadır. Bu güzel program kişilere seçim için çok farklı planlar sunmaktadır.

Connectwise Control

RemotePC Uzaktan Bağlantı Programı

Ücretsiz bir şekilde kullanıcıya çok farklı yönlerde yardımcı olmaktadır. RemotePC programı görüntüleyici programı ve ana program olarak ikiye ayrılır. Bu uygulamaya aynı anda 10 kullanıcı ile erişebilmeniz de mümkün. Bu yüzden insanlar tarafından en çok tercih edilen uzaktan bağlantı programları arasındadır.

2 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dark Web (Deep Web) Nedir? | İnternetin Karanlık Dünyası

Freedos Nedir? Freedos İşletim Sistemi Özellikleri