iPhone iOS 15.4 Güncellemesi Yayında

iPhone, telefonlar artık yeni bir güncelleme ile dada fazla fonksiyona sahip oluyor. Teknoloji devi Apple firması tarafından üretilen iPhone serisi, rakipleri ile arasındaki teknoloji farkını açmaya devam ediyor. iPhone işletim sistemi iOS 15.4 ile gelen yeni özellikler duyuruldu. Apple kullanıcıları, 15.4 güncellemesini bugün itibariyle yükleyebiliyor. Apple, iOS kullanıcıları için 15.4 güncellemesini kullanıma sundu. 

iPhone iOS 15.4 Güncellemesi

Evrensel Kontrol Özelliği

Ocak ayından bu yana test edilen ve bugün yayına alınan güncellemeyle birlikte, iOS kullanıcıları artık maske takılıyken de FaceID işlemlerini yapabilecek. Böylece corona virüs ile birlikte hayatımızın vazgeçilmezleri arasına giren maskeler takılıyken telefon kilidini açmak, FaceID ile ödemeler yapmak da kolaylaşacak.

iOS kullanıcıları, güncellemenin ardından ‘Kestirmeler’ uygulamasında ‘Çalıştırıldığında Bildir’ özelliğini kullanabilecek. Universel Control (Evrensel Kontrol) özelliğiyle iPad ve Mac kullanıcıları, aynı iCloud hesabına bağlandıklarında tek bir mouse ve klavye ile cihazlarını kullanabilecek.

hosting
iPhone iOS 15.4 Güncellemesi

iPhone 112 Yeni Emojiler Sunacak

15.4 güncellemesiyle birlikte iOS kullanıcıları 37 güncelleme ve farklı cilt tonlarıyla birlikte 112 yeni emojiye erişim sağlayabiliyor. Artık Whatsapp’tan, Telegram’dan ya da diğer tüm mesajlaşma uygulamalarından mesaj gönderirken duygularınızı ve hislerinizi bu yeni emojiler ile çok daha fazla yansıtabileceksiniz.

iPhone dönem dönem büyük küçük güncellemeleri ile kullanıcılarına farklı deneyimler yaşatıyor. Bir çok özellik, diğer teknoloji firmalarında henüz geliştirilmeden iOS kullanıcıları bu yeni özelliklere sahip olabiliyor. Ancak bu güncellemeler göründüğü kadar masum olmayabiliyor.

hosting kampanya

Özellikle iPhone 4 ve 5 modelleri ile başlayan iOS 6 serisi ile devam eden “bu güncellemeler telefonları yavaşlatıyor” tartışması her güncelleme sonrası gündeme geliyor. Düşük disk kapasitesine sahip iOS cihazlar için bu güncellemeler kabus olabilir. Bu nedenle depolama alanlarınızı kontrol ederek yeni güncellemeleri telefonlarınıza yüklemeniz önemli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Intel Almanya’da 17 Mn Euro’luk Çip Fabrikası Kuruyor

Yeni Mars Görevi İçin Tarih Belli Oldu | SpaceX