Microsoft İş Birliği Uygulaması Loop’u Duyurdu!

Microsoft işbirliği uygulaması loop iş alanlarında çalışanların uzak toplantılar yapabilmesine imkân tanıyacak. Normal şartlar altında söz konusu uygulama sayesinde kullanıcıların internet üzerinden dosya paylaşımı yapabilmesi ya da video konferans yapabilmesi mümkün oluyor. Pandemi nedeni ile çalışanların artık daha fazla çevrim içi olduğu günümüzde bu sistemlerin de artık verimlilik ve iş çözümleri noktasında önemli yönleri ön plana çıkıyor. Aynı zamanda bu sistemlerin gerçekleştirilmesi zorunlu nedenlerden dolayı evinde çalışmak zorunda kalanlara da önemli avantajlar sunuyor.

Microsoft loop

Pandemi döneminde uzak bağlantıların ve ofis dışında çalışmanın bir mecburiyet haline gelmesi ile birlikte Microsoft teams uygulamaları gibi uygulamalarda zirveye çıktı. Birçok çalışanın toplantılar yapabilmesi için online çözümlere örnek olarak sunulan bu sistemler aynı zamanda kullanıcıların beklentilerinin karşılanması noktasında da dikkat çekiyor. Microsoft bu yazılım alanında önemli çözümleri ön plana çıkarıyor.

Bu hafta başında kullanıma sunulan loop uygulaması kullanıcıların teams uygulamasından daha fazlasına erişmesine imkân tanıyor. Daha geniş yelpazede özellikler ve çeşitlilikler sunan bu yapı aynı zamanda farklı cihazlar üzerinden çalıştırılmaya da imkân tanıyor. Söz konusu sistem ofis çalışanların sürekli ya da parça parça evden çalışması durumunda da detayları ile dikkat çekiyor. Çalışma hayatına yeni teknolojilerin adapte olması aynı zamanda verimlilik ve maliyetler açısından da önemli görülüyor. Microsoft iş birliği uygulaması loop yeni iş çözümlerine odaklanıyor.

hosting

Microsoft İş Birliği Uygulaması Loop Nedir?

2019 yılında uzak masa üstü toplantıları için hazırlanan bir framework olan Fluid frameworku baz alınarak geliştirilen sistem birçok yeni özellik ile kullanıcıların beklentilerini karşılıyor. Uygulamanın sunduğu başlıca özellikler arasında ekip oluşturma, uygulamaların birbiri arasında senkronize olma sorunu ya da taşınabilir ögeler ile kullanılabilmesi başta geliyor.

Bunun yanında proje yönetimi için de kullanılabilen bu sistem uygun iş birliklerine yönelik çözümler ile bu alanda öne çıkmaya çalışıyor. Özellikleri bakımından Notion proje yönetimi yazılımına benzeyen uygulama bu üründen bazı yönleri ile ayrışıyor. Bu yönler uygulamanın diğer uygulamalardan bağımsız olarak çalışabilmesi başta geliyor. Yine mevcut diğer ofis uygulamaları ile birlikte kullanımı da mümkün olabiliyor.

hosting kampanya
Microsoft loop nedir

Outlook ve onenote gibi uygulamalar ile birlikte de kullanılan bu uygulama aynı zamanda ofis çalışmalarında olmazsa olmaz Microsoft ofis yazılımlarında önemli artılar sağlıyor.

Microsofttan bir yetkiliye göre kasım ayı içerisinde loop uygulamasının hayata geçirilmesi ile birlikte mevcutta var olan Office 365 sahibi kişilerin de söz konusu uygulamaya kavuşacağı söyleniyor. Microsoft firması uygulamayı tek başına alıp kullanacaklar için herhangi bir fiyat açıklamasında bulunmadı.

Şirketin sözcüsü ürünün tam anlamıyla 2022 yılında kullanıma sunulacağını açıklıyor. Yine de ihtiyatlı davranmakta yarar var. Hali hazırda yakın bir gelecekte ürün hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve ürünün sürprizlerine hazır olmak da gerekebilir.

Loop Ne İşe Yarar?

Microsoft iş birliği uygulaması loop görüntülü görüşmelerin yanı sıra çalışmalarda iş birliklerinin daha kolay hale getirilmesine imkân tanıyor. Bu nedenle de birçok çalışma alanında artık bu sistemlerin kullanılmaya başlanacağını söylemek mümkün. Gelecekte benzer uygulamaları daha popüler olacağından hareketle Microsoft da bu alanda öne çıkan ürünler tasarlıyor.

Microsoft loop özellikleri

Bu ürünün kullanımı aşamasında ön plana çıkan çözümleri baz alan Microsoft firması aynı zamanda yeni nesil çalışma ortamlarına adapte olacak bu ürünü sizler ile paylaşıyor. Çalışma alanlarında daha fazla işbirliği ve proje yönetimi vaat eden söz konusu ürün çalışma ortamında paydaşların bir araya gelmesine de imkân tanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Metaverse Nedir?

Windows 10 Güncellemesi 21H1 Kullanıma Sunuldu