1.600 Km Menzil Sunan Güneş Panelli Elektrikli Otomobil-Sol

Günümüzde fosil yakıtlarının kullanıma bağlı olarak hava kirliliği aratarak,  fosil kaynakların azalması gözlemlenmiştir. Bu konuda uzman bilim adamları yapmış olduğu çalışmalar sayesinde elektrikli otomobil üretimi gerçekleştirdi. Elektrikli otomobillerin kullanılmasına bağlı olarak yakıt tasarrufu sağlanacak.

Otomobil sektörünün ilerlemesine bağlı olarak 1600 kilometre menzil sunan güneş panelli elektrikli otomobil üretimi gerçekleştirilmişti. Aptera sol imzasını taşıyan elektrikli otomobil geçtiğimiz aylarda prototipi ile karşımıza çıkmıştı. Küçük ve minimalist bir yapıda olması bakımından içerisinde çok fazla kişinin yolculuk yapamaması fakat bu aracın her alanda kullanılması sağlanmıştır.

Aptera-elektrikli-arac

Belirli bir kapasiteye ve ağırla sahip olması sayesinde tarzı ile oldukça ses getirdi. 2 kişilik tasarlanması fakat arkasında geniş sayılacak bir bagaj bölümünün bulmasıyla insanların rahatlıkla yolculuk yapması sağlanır. Modern çalışmalara ve birçok farklı yöntemlerle geliştirilerek ilerleyen yıllarda insanlar arasındaki kullanımının arttırılması sağlanmaya çalışıyor. Modelin teknik detayları çok fazla bildirilmese de küçük ve minimalist yapıda olması gözden kaçmadı. 

hosting

Aptera sol imzası ile 1600 kilometre menzil uzaklığı sunuyor. En üst versiyonu olarak açıklanması bu araç fiyatının 45 bin dolardan satışa sunabileceği tahmin ediliyor. Yüksek menzil değerine sahip olması bakımından fiyatı oldukça makul görünüyor.

En Yüksek Menzile Sahip Olan Aptera Sol

Amerikalı otomobil üreticileri tarafından geliştirilen Aptera sol en son yapılan çalışmalara göre 1600 menzil yaparak en üst seviyeye ulaştı. Güneş panelli elektrik otomobil olarak kullanılması birçok kullanıcı tarafından tercih edilmesini sağladı. Seribir şekilde üretime geçmesinin beklendiği bu dönemlerde kişiler sabırsızlıkla bu araçlara sahip olmak için kuyruğa gireceği şimdiden belli. Çünkü  aracın çok az bir elektrik sistemi ile şarj ediliyor. Daha sonrasında güneş paneli ile devam ettiği 1600 kilometre yolu masrafsız bir şekilde geçirebilir. Diğer araçlara oranla en yüksek menzile sahip olarak kişilerin rahatlıkla yolculuk yapmasını sağlanacak.

Aptera-gunes-enerjili-otomobil

Araçların portatif ve minimalist görüntüsü şimdiden belli olsa da iki kişilik yolculuk sistemleri ve geniş bagaj kısmı oluşturulmuştur. Masrafsız bir şekilde yolculuk yapılması ve fosil yakıt kaynaklarının azalmaması bakımından araçlarının tercih edilmesi doğru olacaktır. 1600 kilometre menzile sahip olarak sadece elektrik ve güneş panelleri ile çalışması fiyat aralıklarını çok da fazla etkilemedi. 45 bin dolardan satışa sunulması beklenen aracın fiyatı makul değerler ile kullanıcıya sunuluyor.

Kullanıcıların sabırsızlıkla beklediği Aptera sol geçtiğimiz yıllarda üretime geçmesi bekleniyor. Aracın en kısa sürede üretime geçmesi ve kullanıcılarla buluşması elektrikli ve güneş panelli araçların tercih edilmesinde oldukça büyük katkı sağlayacak. Günümüzde kullanılanbenzinli ve mazotlu araçların yerine elektrikli araçların kullanılması sağlanacak. Bunlara rağmen fosil yakıt kullanımı ve hava kirliliği sorunu ortadan kalkabilir. Böylelikle kısa süre içerisinde Aptera sol elektrikli araçların piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Aptera Elektrikli Otomobil Modelleri

Üç tekerlekli aptera elektrikli otomobil tasarımları, kanatsız uçak görünümüne benzemesi sayesinde oldukça modern bir görünüme sahip. Elektrikli otomobil üretiminin başlangıcı 9 10 yıla dayanıyor.Yeni  elektrikli otomobil modellerinin üretilmesi sayesinde her geçen gün yeni modellerin dudak uçuklattığı ve tasarımlarının harika olduğu gözlemlenir. Bu araçların iki kişilik olması bakımından geniş bir bagaj sistemine sahiptir.

aptera-sol-elektrik-araclar

Modeller gün geçtikçe ilerleyerek her geçen gün yüksek menzil gücüne sahip araçların üretimi gerçekleştiriliyor. Aptera, never charger, paradigm ve paradigm plus modelleri üretime sunuldu.  Bu üretimde en son 1600 kilometre gücüne sahip olan Aptera sol çıkışı sağlanmıştır. Anlaşılan Aptera solüretimi kısa süre içerisinde seri üretime geçecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsung Tekirdağ’a Fabrika Kuruyor

Apple’ın Yarışmasını Kazanan Türk Öğrenci: Mehmet Bertan Tarakçıoğlu