Thunderbird E-posta Kurulum ve Ayarları Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda Thunderbird mail programında nasıl e-posta hesabınızı kuracağınızı ve ayarlarını yapılandırabileceğinizi resimli olarak anlattık. Sorularınızı bizlere destek bildirimi olarak iletebilirsiniz. Nasıl e-posta hesabı oluşturacağınızı bilmiyorsanız lütfen E-posta Hesabı Nasıl Oluşturulur? başlıklı eğitselimizi inceleyiniz.

Alastyr‘dan bir hosting hesabı satın aldığınızda, sistemimize kayıtlı olduğunuz e-posta adresine otomatik olarak “Yeni Hosting Hesabı” başlıklı bir e-posta gönderilir. Size gönderilen e-postalara müşteri panelinizde bulunan E-postalar bölümünden de ulaşabilirsiniz.

Bu eğitselimizde alastyr.info alan adını kullandık. Kendi e-posta adresinizi ayarlarken lütfen alastyr.info yazan yere kendi alan adınızı yazmayı unutmayın.

1. Aşama

Öncelikle https://www.thunderbird.net/tr/ adresinden Thunderbird uygulamasını indirin ve kurulumu tamamladıktan sonra programı çalıştırın.

Posta Hesabı Kurulumu bölümü karşımıza çıkıyor. İsime-posta adresi ve parola bölümünü doldurduktan sonra İleri butonuna tıklıyoruz.

E-posta adresinizin şifresini hatırlamıyorsanız E-Posta Şifremi Nasıl Değiştirebilirim? başlıklı yazıyı inceleyebilirsiniz.

2. Aşama

Devam et butonuna tıkladığımızda “Yapılandırma aranıyor: E-posta sağlayıcısı” şeklinde bilgi mesajı çıkıyor. Pencerenin altında bulunan Elle yapılandırma butonuna tıklıyoruz.

3. Aşama

Bu pencerede değiştirmemiz gereken bölümler kırmızı çerçeve ile belirtildi. İlk olarak Gelen sunucusunu POP3 olarak seçiyoruz, ardından sunucu adresine mail.siteadresiniz.com, port bölümüne 110 yazıyoruz. Giden sunucusuna da mail.siteadresiniz.com yazıyoruz, port bölümüne ise 587 yazıyoruz. Kullanıcı adı bölümüne de oluşturduğumuz e-posta adresini yazıyoruz ve Tekrar sına butonuna tıklıyoruz.

4. Aşama

Tekrar sına butonuna tıkladıktan sonra Thunderbird sunucu ayarlarını otomatik olarak alıyor. Ardından Bitti butonuna tıklıyoruz ve kurulumumuzu tamamlamış oluyoruz. Artık e-posta adresinizi sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

YANITLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz