WordPress Hosting Nedir? WP Web Hosting Özellikleri ve Fiyatı

WordPress Nedir?

WordPress, kullanıcıların içerik üretip yayınlamalarına yardımcı olmak için kurulmuş bir yönetim sistemi olarak hayatımıza girmiştir. İlk zamanlarında blog sayfası olarak destek veren bir hizmetti. Zaman içerisinde alanını genişleterek web sitelerine altyapı sağlayan bir içerik yönetim sistemine dönüşmesiyle adından söz ettirmeye başladı. WordPress hosting ile WP web siteleri için en uygun hosting paketidir.

wordpress hosting

Bugün web sitesi kurmak isteyen her dört kişiden birinin tercih ettiği bir sağlayıcı haline gelen WordPress, web dünyası ile ilgili derin bilgi sahibi olmayan insanlar tarafından dahi rahatlıkla kullanılıyor. Gücünü basit ara yüzü ve kullanıcı dostu ve yardımcısı olan eklentilerinden alan WP, dünyada birçok popüler marka tarafından da tercih ediliyor.

WordPress Hosting Nedir?

Webde barınan her sitenin bağlı bulunduğu bir sunucu olduğu gibi WP sitelerinin de hizmet aldığı sunucular bulunuyor. WordPress hosting, WP sunucu donanımıyla birlikte çalışan WordPress siteleri için özel olarak optimize edilmiş hizmeti ifade ediyor. WordPress hosting; PHP, MySQL destekleyen Linux işletim sistemli bir paket olarak çalışıyor. Hosting paketleri, WP sitelerin ihtiyaçlarına yanıt veren çeşitli kullanım planları sunuyor.

wordpress-hosting-satin-al

Hosting kalitesi, her web sitesi için çalışma performansını etkileyen bir detay olduğundan, gelişmiş teknolojilerle desteklenen ve güvenli olan hostinglere yönelmek daha sağlıklı oluyor. Web dünyasında hızlı ve kolay kurulum rahatlığı ve güçlü altyapı hizmetleri ile severek kullanılan WP hosting, WP sitelerine özel çeşitli sunucu destekleri sağladığı için en çok tercih edilen hizmetlerden biri oluyor.

hosting

WordPress Hosting Özellikleri

Piyasada birçok farklı hosting firması bulunuyor. Her birinin sağladığı altyapı ve kullanıcılara sunduğu hizmet kalitesi çeşitlilik gösteriyor. Hosting firması seçilirken firma kalitesinin yanında sitenin ihtiyaç duyacağı özelliklere göre karar vermek gerekiyor. Çünkü aynı firmalar farklı plan seçenekleri sunuyor. Hosting şirketleri kullanıcılarını, sitelerinin kapasitesinden fazla olacak planlar satın almaktan kurtarıyor. WordPress de bu özgürlüğü veren şirketlerin başında geliyor.

wordpress-hosting-ozellikleri
  • Kolay Kurulum: WordPress, tek tıkla kurulum yapma özelliği ile kullanıcıların FTP veya veritabanı kurma gibi işlemler ile ilgilenme zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Bu sayede teknik konularda fazla bilginiz olmasa bile rahatlıkla hosting kurulumu gerçekleştiriyorsunuz.
  • Veri Yedekleme: Siteleriniz SSD sunucuları ile çalıştığından performans açısından güç sağlanıyor ve hız problemi yaşanmaması için destek sağlanıyor. Bulut sunucu altyapısı ile yedekleme işlemleriniz aktif ve pasif olarak sağlanıyor. Bu sayede veri kaybının önüne geçiliyor.
  • Eklenti Desteği: WordPress’in en sevilen özelliklerinden biri olan, optimize edilmiş uygulamaları hızlıca kullanmaya yarayan birçok eklenti, web hosting hizmeti içerisinde de standart olarak kullanıcıların hizmetine sunuluyor. Örneğin sayfa oluşturma eklentisi ve sosyal medya eklentisi gibi…
  • Otomatik Güncelleme: Manuel olarak gerçekleştirmenize gerek kalmadan her yeni güncelleme için otomatik olarak bu işlemi gerçekleştiriyor. Tüm tema ve eklentiler için bu uygulanıyor. İsterseniz özelliği aktif ve pasif hale getirmeniz de mümkün oluyor.
  • Güvenlik Duvarı: WordPress, sıkça tercih edilen bir yönetim sistemi olduğu için saldırılara karşı da en çok güvenlik desteği sağlayan firmalardan biri haline geliyor. Güvenlik yamaları periyodik olarak uygulanıyor, özel dosya sistemi izolasyonu sağlanıyor.
  • Site Taşıma Kolaylığı: Web siteniz başka bir sunucu firmasına bağlı olarak çalışırken onu WordPress hosting altına almaya karar verdiyseniz, taşıma işlemlerini DNS ve e-posta tanımlama gibi zahmetli işlemlerle uğraşmadan WordPress yönetim paneli üzerinden hızlıca gerçekleştiriyorsunuz.
  • Ücretsiz Hizmetler: Satın aldığınız WP hosting paketinin sahip olduğu özelliklere göre CDN servislerini ücretsiz olarak kullanıyorsunuz veya ücretsiz SSL sertifikası kullanmanıza olanak sağlanıyor. Aynı zamanda WP, web siteniz için birçok ücretsiz tema ve eklenti de sunuyor.

WordPress Hosting Fiyatları

Açık kaynak kodlu WordPress hosting ile çalışmayı tercih ettiğinizde karşınıza WP paketleri sunuluyor.  Aylık 1 dolar civarı bir fiyat ile kullanıma başlanabilen başlangıç seviye paketler olduğu gibi aylık 3-4 dolara alınabilen farklı seviyelerde paketler de bulunuyor. Bir paket seçtiğinizde alan adı da satın almak isterseniz 1 dolar seviyesinde bir fiyat ile buna da sahip oluyorsunuz.

wordpress-hosting-fiyati

Siteniz için gerekli donanımı sunan seçeneği satın aldığınızda başlangıç tarihinden itibaren 1 yıllık kullanım hakkı sizin oluyor. Eğer 2 yıldan 5 yıla kadar kullanım ömrü sunan paketlerden birini tercih ederseniz aylık WP host ücreti daha uyguna geliyor. Paket kullanım tarihinizin sonuna yaklaştığınızda WordPress hosting hizmetleri sizi uyarıyor ve yenileme yapacaksanız gerekli adımları takip etmeniz sağlanıyor.

WP Hosting Seçiminde Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Hosting alanında çok fazla rekabet olduğu için piyasada çok fazla hosting firması bulunuyor. Hizmet alınacak servis sağlayıcının, piyasada bilinen ve kaliteli hizmet sağladığından emin olunan bir firma olması gerekiyor. Devlet kontrolünde çalıştığından emin olunmalı, kullanıcı desteği sağlayıp sağlamadığı öğrenilmeli ve fiyat paketleri arasında karşılaştırma yapılmalı. Alastyr WP hosting yıllardır güçlü hizmet kalitesi ile beğeni kazanıyor.

wordpress-hosting-alastyr

Hosting paketine karar verme aşamasında karşınıza birkaç seçenek çıkacağından ne istediğinizi tespit etmeniz gerekiyor. Aylık transfer sıklığınız ne olacak, ne kadar alana ihtiyacınız var, mail kotası ne kadar olmalı gibi detaylara dikkat etmeniz fayda sağlıyor. Düşük veya yüksek kapasiteli bir site kuruyorsanız bunlara göre oluşturulan ayrı WP host paketlerinden kullanım planınıza en uygun olanı seçmeniz gerekiyor.

Uzun vadede kullanım özgürlüğü için WordPress hosting paketinin sağladığı barındırma hizmetlerine dikkat etmek gerekiyor. Her paketin barındırma sayısı sınırlı olduğu için eğer çok sayıda projeyi tek bir kanaldan kontrol etmek istiyorsanız buna göre limit sayısı olan veya sınırsız seçeneklere sahip olan paketlerden birini seçmek fayda sağlıyor.

WP Güvenli Hizmet Kalitesi Sağlar

Sitenizi güvenli bir şekilde yönetmek en önemli faktörlerden biri olduğu için bu alanda verilerinizi koruyabilecek ve kaybolma riskinden kurtarabilecek seviyedeki WordPress hosting hizmetlerine yönelmek fayda sağlıyor. WP ile veri sızıntısı önlenirken aynı zamanda bulut teknolojisi ile yedeklemeler sağlanıyor. Otomatik olarak sağlanan yedeklemelere istediğiniz zaman erişiyorsunuz.

Domain kayıt işleminizi host kurulumu sırasında halletmenizi sağlayan WordPress, bu işlem için ekstra çalışma yapmanızı engelliyor. Bu hizmeti sağlayan WP web host sağlayıcılara yönelmek, zamandan tasarruf etmenizi sağlıyor. Ayrıca kaç adet veritabanı kullanmak istiyorsanız buna göre bir plan seçilmesine olanak veriliyor. Böylece birden fazla sistem üzerinden yönetim yapılması kolaylaşıyor.

wp-web-hosting

Alastyr WP Hosting Paketleri

Bireysel ve kurumsal internet çözümleri sunan Alastyr, kullanıcılarına Web hosting, domain, sunucu kiralama ve barındırma hizmetleri sağlıyor. Bir web sitesi açmak istediğinizde gerekli olan teknik alan ve kimliklerin alınmasına yardımcı olan Alastyr size çeşitli hosting paketleri hazırlıyor. Uzun yıllardır sektörde yer etmiş Alastyr, ayrıca tüm satın alma süreçleri sırasında alanında uzman teknik destek ekibi ile kullanıcılarına 7/24 destek veriyor.

wp-hosting-almak

Sahip olduğu özelliklere ve kullanım limitlerine göre farklı fiyatlara sahip olan WP hosting paketleri; anında aktivasyon, tek tıkla kurulum ve yüzde 99.9 uptime oranı ile çalışıyor. Hızlıca kullanıma geçebileceğiniz web siteleri kurmanıza yardımcı olan Alastyr WordPress hosting paketleri ile sitenizi destekliyor ve WP donanımı sayesinde Google aramalarında üst sıralarda çıkmanıza yardımcı oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%50 Sınırsız Hosting İndirimi | Harika Cuma Fırsatı!

Web Hosting Alırken En İyi Performansı Almanızı Sağlayacak Tavsiyeler