1$ = ₺8.66
0 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

WordPress Spamlardan Kurtulun

WordPress Spamlardan Kurtulun ; WordPress, Akismet eklentisini her ne kadar kullansanızda spam yorumların gönderiminin listelenmesine çözüm bulamazsınız. Ancak captcha eklentileri ile spam yorum gönderimlerine ve bu yorumların listelenmesine çözüm oluşturabileceksiniz.

WordPress Captcha eklentisi

WordPress Spam Engelleme

Spam yorumlara çözüm olarak geliştirilmiş Advanced noCaptcha & invisible Captcha eklentisi,  sitenize güvenlik kodu yerleştirerek sitenizi spam yorumlara ve spam saldırılarına karşı korur. Bu eklentiyi yorum bölümüne ekleyebileceğiniz gibi, üye kayıt ve giriş formun ve pek çok yere ekleyebilirsiniz. Eklenti sayfasından bu alanları seçebilirsiniz.

Nasıl Kurulur?

Eklentiyi wordpress yönetim panelinizdeki Eklentiler > Yeni Ekle bölümünden “captcha” anahtar kelimesiyle arayabilir ve yükleyip etkinleştirebilirsiniz.

WordPress Captcha plugin

Eklentinizi aktifleştirdikten sonra Google ReCAPTCHA sayfasından yapılandırmanız gerekmektedir. Bu linke ulaşabilmek için eklentinin ayarlar sayfasına giriş yapın ve sonrasında Google linkine tıklayın.

WordPress Captcha kurmak

İlk defa Google ReCAPTCHA kullanıyorsanız direk yeni form oluşturma aşaması karşınıza gelecektir. İlk alanda “alastyr.info” yazan bölümde formunuzun ismini girmelisiniz. reCAPTCHA türü bölümünü istediğiniz şekilde seçebilirsiniz ancak görseldeki ayarları uygulamanızı öneriyoruz. Alan adları bölümüne hangi web siteniz için kurulum gerçekleştiriyorsanız yazıp eklemeyi unutmayın. Daha sonrasında şartları onayladığınız seçenekleri işaretleyerek oluşturma işlemini tamamlayın.

WP Captcha kurulumu

Bir sonraki aşamada sitemize özel anahtarları sırası ile önce Site Key ve Secret Key bölümlerine giriyoruz

WordPress Captcha nasıl kurulur
WordPress Captcha ayaları

ve diğer form ayarlarını yapılandırıp Değişiklikleri Kaydet butonuna tıklayarak sitemizde aktif hale getiriyoruz.

WordPress Captcha kurulumu

Captcha eklenti kurulumu başarı ile tamamlanmıştır.

WordPress Captcha-9