El Salvador, Bitcoin Karşılığında Oturma İzni Veriyor

Orta Amerika’da yaklaşık olarak 6,9 milyonluk nüfusa sahip olan El Salvador, Amerikan nüfus yoğunluğu en fazla olan ülkelerden birisidir. Bölgenin sanayileşmiş olmasına bağlı olarak iş olanak ve fırsatlarının çok fazla olduğu biliniyor. Yeni iş kollarının doğmasına bağlı olarak El Salvador Bitcoin karşılığında kişilere oturma izni verecek.

bitcoin

Bitcoin resmi para birimi olarak ilan edilmesi sonra El Salvador Bitcoin, 102 bin dolar karşılığında kalıcı olarak oturma izni vermeye karar verdi. Dünya geneli olarak kullanılan kripto para birimi günümüz teknolojisinin ilerlemesi sayesinde birçok kişi tarafından kullanılmaya başlandı. Kripto para birimleri kendi içerisinde farklılık gösterse de kişiler arasında değişmeyen birimler vardır. Türkiye‘ de dahil olmak üzere birçok ülkede kullanılmaya başlandı.

Açıklamalarda birçok ülkenin kripto para biriminden satın alması sonucunda oturma izni verileceğini bildirdi. Kripto paralar arasında bitcoin resmi para birimi olarak kabul edilmesi ile birlikte belirli bir miktar karşılığında birçok kişiye oturma izni verilmeye başlanıyor. Yaklaşık olarak 102 bin dolara tekabül eden 3 bitcoin paranın gönderilmesi ile birlikte kalıcı oturma izni işlemleri oluşturulacak. ElSalvador devlet başkanı, Nayib Bukele yapmış olduğu açıklamalarla oldukça şaşırttı. Bu açıklamaların arkasında duran devlet başkanı birçok kişiye oturma izni verecek.

El Salvador Başkanı Nayib Bukele Yapmış Olduğu Açıklama İle Şaşırttı

Ülke nüfus kalabalıklığı oldukça yoğun olan El Salvador ülkesi orta Amerika kıtasında bulunuyor. Coğrafi konumu ve yerleşkesi itibariyle Amerika Kıtası’nın en kalabalık ülkesi olarak biliniyor. Bölgenin sanayileşmiş olması ile birlikte birçok yeni iş kollarının önü açıldı. Yaklaşık olarak 680 milyar dolar bitcoin yatırım borsası ile birlikte sadece yüzde biri bile Salvador yatırım olarak geri dönüyor. El Salvador başkanı Nayip Bukele yapmış olduğu açıklamada 3 bitcoin alan kişiye, oturma izni vereceğini dile getirdi. Yaklaşık olarak 102 milyon dolara tekabül eden 3 bitcoin sahibi olan kişi ülkede yerini rahatlıkla alabilecek.

Başkanın yapmış olduğu bu yöntem sayesinde gayri safi ulusal hâsıla sisteminin yüzde yirmi beş artış göstereceği dile getirildi. El Salvador Bitcoin yönünde yapmış olduğu bu kararnameler doğrultusunda Türkiye dâhil olmak üzere birçok kişiye kendi bünyesinde yerleşke sahibi olmasını, ülkedeki iş imkânlarından ve iş olanlarından rahatlıkla yararlanabilmesi için oturma izni kesinlikle gerçekleştirilmesi gerekir.

elsavador bitcoin haber

Bu uygulama yönünde kişilerin sadece 3 bitcoin satın alması yeterli olacak. Birçok kişi başkanın yapmış olduğu bu açıklamayı dikkate alarak El Salvador Bitcoin piyasasının kısa süre içerisinde artması ve ülkeye olan gayri safi hâsılasının kısa süre içerisinde arttığı gözlemlenecek. Ekonomi yönünden yapılan bu kararnameler doğrultusunda ülkedeki nüfus yoğunluğunu kısa süre içerisinde 2 katına çıkabileceği dile getirildi.

Bitcoin Sahipleri İçin El Salvador Oturum Şartları Nelerdir?

El Salvador Bitcoin kripto parasının yasal para olarak kabul edilmesi yönünde yapmış olduğu çalışmalarla birlikte kişilere oturma izni vereceğini açıkladı. Kişilerin yalnızca 102 milyon dolar yani 3 kripto para satın alması ile birlikte ülkedeki oturma izni alabileceğini açıkladı. Yapılan çalışmalar doğrultusunda bitcoin piyasasının yasal olarak kabul edilmesi ve piyasada yüzde 25’i artışın ülkeye katkı sağlanması hedefleniyor.

Nayip Bukele yapmış olduğu kurul toplantısında 62 evetle önerinin kabul edildiğini ve 3 kripto parayla birçok ülkeden kişilerin oturma izni alabileceğini dile getirdi. El Salvador Bitcoin yöntemlerini kullanması ve bitcoin piyasasındaki artışı gözlemlenmesi zaman içerisinde belli olacak. Bu yöntemler ile birlikte başkanın yapmış olduğu çalışmalardan ülkede yaşayan nüfusun ne yönden etkileneceğini zaman gösterecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dark Web (Deep Web) Nedir? | İnternetin Karanlık Dünyası

En Popüler 10 Uzaktan Bağlantı Programı