Facebook Neighborhoods | Facebook’tan Komşular Yeni Uygulama

Facebook Neighborhoods uygulaması, komşuluk ilişkilerini Facebook’a taşıyacak ve çevremizi keşfetmemize olanak sağlayarak Facebook kullanıcılarının bulunduğu ortamdan farklı içerikleri bir araya getirecek. Facebook, geniş kitlelere ulaşmak ve internet çağı nedeniyle azaldığı düşünülen sosyalleşmeyi artırmak için yepyeni bir uygulamayı hayata geçirmeye hazırlanıyor. Bunlar, yardım sağlamak ve insanların dikkatini yeni mağazalara, restoranlara, hobi alanlarına ve şirketlere çekmek şeklinde olacak.

Neihborhoods

Öncelikle Kanada’da uygulanacak bu yapı Facebook Neighborhoods adı ile karşımıza çıkıyor. Daha sonra ABD ve tüm dünyada uygulamaya konması bekleniyor. Facebook Mahalleler anlamına gelen bu yeni uygulama ile aslında Facebook üzerinden yapılan tüm eylemlerin yerleşim yeri çevresinde uygulanmasına olanak sağlayacak.

Facebook Neighborhoods bildiğimiz Facebook’tan tamamen ayrı bir uygulama değil, Facebook ile birlikte ortak kullanılacak bir uygulama. Ancak bu güne kadar kullanılan Facebook sayfasından farklı bir sayfaya sahip olunacak.

Facebook Neighborhoods Nedir?

Facebook’un kullanıcılarına çevre bölgelerdeki mağaza, kafe ve hobi olanları gibi ilgi çekici yerlerden haberdar etmek ve çevrelerinden yeni kişilerle tanışarak yeni ilişkiler kurulmasının amaçlandığı bir uygulamadır. Facebook Neighborhoods kullanabilmek için navigasyon bilgilerinizi Facebook ile paylaşmanız gerekecektir. Sosyalleşmeyi internet ortamına taşıyan bu uygulama tamamen hayata geçtiği zaman büyük ilgi göreceğe benziyor.

Hem çevrenizdeki insanları tanıma fırsatı hem de bu kişilerle aktivitelerde bulunmanıza olanak sağlayacak olan uygulama, sadece kendi mahalleniz ile değil, çevre mahallelerle de iletişim halinde olmanıza yardımcı oluyor. Bu uygulamayla siyaset, eğitim ve sağlık gibi çeşitli konularda konuşma açmak ve mahallenin genel görüşüne hakim olmakta mümkündür. Mahalleniz ya da çevre mahalleler hakkında yapılabilecek bir çok seçenek sizin için hazırlanmış oluyor.

Facebook Neighborhoods

Facebook Neighborhoods Nasıl kullanılır?

Facebook Mahalleler uygulamasını kullanmak için 18 yaşını doldurmuş olma şartı aranacaktır. Sayfanızı oluşturduktan sonra çevre bölgelere kendinizi tanıtmanız amacıyla ilgi alanlarınızı eklemeniz gerekecektir. Facebook mahalleler grubuna katılarak çeşitli aktiviteler de yapmanız mümkün. Çevre mahallelerdeki tenis severler ya da yüzme severler gibi grupları keşfedebilir, hobilerinizi geniş kitlelerle paylaşma şansı yakalayabilirsiniz.

Facebook Mahalleler, uygulaması sayesinde yaptığınız tercihler doğrultusunda size önerilen mekanları da keşfetme imkanı bulacaksınız. Kitap satın almak istediğinizde size uygun kitapları bulabileceğiniz mağazaları size öneriyor ya da park alanı aradığınızda çevrenizdeki size uygun park alanını bulmanıza yardımcı oluyor. Facebook Neighborhoods ile kişiselöneriler ya da mahalle grup önerileri almak mümkün oluyor.

Facebook Neighborhoods İle Reklam Yapılabilir mi?

Facebook Neighborhoods uygulaması ile çevre mahallelerde bulunan sadece mağaza satışı olarak çalışan işletmelerin tanıtımları yapılabiliyor. Bu durum yerel işletmeler için büyük bir avantaj sağlıyor.Buradaki amaç mahallesi dışında satış yapamayan, tanınmayan şirketlere destek olmaktadır. Bu şirketleri mahalle gruplarına önermek veya reklam vermek mümkün olacaktır. Yakın çevredeki en iyi kahveyi veya ekmeği nereden alacağınız konusunda mahallelerdeki öneriler özelliğini kullanabilirsiniz. Ayrıca, Facebook Neighborhoods uygulaması ile favori yerler ve işletmeler için oy kullanılmasına olanak sağlanıyor.

hosting
Facebook Neighborhoods uygulaması

Facebook Neighborhoods Uygulaması İle Güvenlik Nasıl Sağlanacak?

Facebook kullanan kişiler bu uygulamayı kullanabilecekler. Moderatörler, Facebook mahalleler kurallarına ve Facebook’un topluluk standartlarına aykırı gönderileri tespit edip, kaldırabiliyor. Bu şekilde uygulamanın kötüye kullanımının önüne geçiliyor.

Size sağlanan güvenlik uygulaması ise şu şekilde ilerliyor. Facebook Mahalleler uygulaması ile İletişimde olmak istemediğiniz kişileri engelleyebilirsiniz. Sayfanızı kullanıma açtığınız takdirde herhangi bir şekilde bu kişi sizi göremiyor ve  bildirim alamıyor. Aynı zamanda kişilerin sayfanızda neleri göreceğini belirleyebilirsiniz. Bu ayarla birlikte karşı tarafı sınırlama yetkisine de sahip oluyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Maps API Nedir? Maps API Key Nasıl Alınır?

Hosting Firması Seçiminde Önemli Püf Noktaları