Mahkemeden Ripple Davası ile İlgili İlk Açıklama

Son birkaç gündür fiyat artışlarının odağı olan Ripple (XRP) altcoin kripto, yatırımcıları memnun eden haberlerin odağı haline geldi. Mahkeme, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan bir davada Ripple çalışanlarına banka kayıtlarını vermeyi reddetti. Ripple davası süreçleri devam etmektedir.

ripple nedir

Ripple Davası Nedir?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçen yılın sonlarında yaptığı bir basın açıklamasında, kripto borsasına ait olan ve Ripple (XRP) kripto parası üreten Ripple Labs’ı duyurdu. Şirketi aleyhine dava açtığını duyurdu. New York Güney Bölgesi Federal Bölge Mahkemesi, Ripple kripto parası Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) Federal Yargıç Analisa Torres’e gönderdiği bir mektupta şu anda “olası bir çözüm” bulunmadığı belirtildi.

New York’taki ABD Bölge Mahkemesi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Ripple Labs arasındaki duruşmalardan sonra, Ripple altcoini davayı kazanırsa ne olacağı hakkında sorular gündeme geldi. Ripple’ın avukatı Stuart Alderoti bir Twitter gönderisinde dilekçesini değiştirdiğini duyurmuştu. Avukat, “Bluff ve Chris’in ret başvurusunu engellemeye çalışıyorlar.” dedi. Ripple davası kimin lehine kimin aleyhine olacağı merak konusu olmaktadır.

Ripple Kripto Parası ile Yatırımcıları Memnun Edecek Haberler ve Ripple Dava Süreci

Son gelişmeler, SEC sınavlarındaki dalgalanma savaşını yoğunlaştırdı. Bir haftada değeri %66 artan kripto para birimleri yatırımcıların ilgisini çekiyor. Söz konusu Ripple davası olduğu için bu savaş Ripple fiyat konusunda yatırımcıları meraklandırmaktadır.

ripple davası

Dava komitesi, Ripple altcoin kripto parasının kurucu ortağı Chris Larsen ve CEO Brad Garlinghouse’un mali kayıtlarının yayınlanmayacağını duyurdu. Bu durumda SEC ilk defa haksız bir pozisyonda olacağı bilinmektedir.

Mali kayıtlar açıklandığında, gizlilik göz ardı edildi ve mahkeme, XRP dışı finansal işlemlerin bir oynaklık kaynağı olmadığına karar verdi. Ripple davası aşamaları henüz bu şekilde ilerlemektedir.

Ripple davası için Ripple kripto para yetkilileri, menkul kıymet alım satım yasalarını ihlal ettikleri için güvenlik beyanı yapmadıkları için SEC tarafından dava açıldı. Davanın seyrini değiştirebilecek bir kararın imzalanmasının ardından mahkeme kripto borsası tarafından memnuniyetle karşılandı.

Ripple Nedir?

Ripple altcoini (XRP), 2012 yılında ortaya çıkan bir ödeme ağı sistemi (RippleNet) ve kripto para birimi değeri olmaktadır. Diğer birçok kripto para biriminin aksine Ripple kripto parası, merkezi kripto para birimi olmaktadır. Blockchain sisteminde işlem görürler ancak işlem gören tüm defterler şirket tarafından yönetilir.

Ripple sisteminin amacı, büyük miktarda varlığı ve parayı blok zincir sistemi aracılığıyla hızlı, güvenilir ve ucuz bir şekilde transfer etmektir.

Ripple, Brad Garlinghouse’un CEO’su ve dünya çapında büyük bir ofisleri vardır. Ripple kripto parası, şu anda Bitcoin ve Ethereum’dan sonra üçüncü en yüksek kripto para piyasası değeri olarak bulunmaktadır. Merkezle birlikte Ripple coin para biriminin değeri, ödeme sistemi sağlayıcıları ve bankalar için en iyi kripto para birimi ve transfer sistemi haline geldi.

Ripple’ın Farkı ve Avantajları Nelerdir?

Ripple, blockchain teknolojisi sayesinde çok düşük varlık ve havale maliyetlerine ve çok kısa uluslararası nakliye sistemine sahip olmaktadır. En yüksek piyasa değerine, üçüncü en yüksek kripto para birimine ve en yüksek işlem hacmine sahip olmaktadır ve bu nedenle birçok borsa sitelerinde işlem görür. Bu, Ripple kripto parasının erişilebilirliğini kolaylaştırır.

ripple xrp coin almak

Bitcoin gibi merkezi olmayan kripto para birimlerinin aksine, değerlerinin karlı şirketlere dayalı olması Ripple kripto parasını diğer kripto para birimlerinin değerinden ayıran en önemli faktör olarak değerlendirilmektedir.

Büyük ödeme sistemi sağlayıcıları ve bankalarla yaptığımız sözleşmeler sayesinde, değerlerini her geçen gün artırmaya devam ediyoruz. İlerleyen zamanlarda da Ripple davası gerçekleşecektir.

Ripple Madenciliği Nasıl Yapılır?

Diğer kripto para birimlerinin aksine, Ripple madenciliği yapılmaz veya üretilmez. Şirket, dolaşımdaki tüm dalgalanma değerlerini üretiyor. Ripple kripto para biriminin toplam üretimi 100 milyardı ancak şirketin pazarında yalnızca 40 milyar Ripple sunumu vardır.

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinden farklı bir politika izleyen şirket, madencilikten farklı bir üretim sistemi kullanıyor. Oluşturulan Ripple, düzenli olarak yayınlanmaya devam edecek. İlerleyen zamanlarda Ripple davası yatırımcılar için önemli bir olay olacak mı merak konusu olmaktadır.

Ripple ve Bitcoin Arasındaki Fark Nedir?

Bitcoin sistemi herhangi bir merkeze bağlı değildir ancak Ripple coin para birimi şirkete aittir ve şirket tarafından kontrol edilmektedir. Bitcoin transfer işlemleri saniyede 4 işlemi gerçekleştirebilirken, Ripple saniyede 1500 işlemi gerçekleştirebilir. (Bu sayılar zamanla değişebilir) Havale ücretleri söz konusu olduğunda Ripple, Bitcoin’den çok daha uygun fiyatlı bir kripto alışveriş yöntemi olmaktadır.

ripple-bitcoin-farki-var-mi

Ripple (XRP) Nasıl Alınır?

Ripple, Türkiye ülkesindeki yaygın satın alımların aksine, Türk Lirası cinsinden hızlı ve kolay bir şekilde kullanılabilir. Bu edinim genellikle herhangi bir teknik bilgi gerektirmez. Bu nedenle, Ripple ticareti güvenilir platformlarda çalışır. İlerleyen günlerde Ripple davası olacağı için Ripple (XRP) altcoininde dalgalanmalar beklenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Microsoft, 19.7 Milyar Dolara Siri’nin Mucidi Nuance’ı Satın Alıyor

NURO R2 Robotu Pizza Teslimatına Başlıyor