Bitcoin Yeni Rekora Daha İmza Attı: 64 Bin Dolar

Kripto para birimleri arasında yer alan Bitcoin, son dönemlerde en çok yankı uyandıran ve adından söz ettiren bir yatırım aracıdır. Talebin her geçen gün bitcoin üzerinde yoğunlaşması nedeni ile kullanım oranları sürekli olarak değişebiliyor. BTC, kripto para birimleri arasında en çok tercih edilen ve diğer ürünlere oranlar kral ilan edilen bir sanal paradır. Edinilen bilgiye göre son rekora imza atmayı başaran bit coin tamı tamına 64 bin dolar ile bit coin rekor seviyede yükseldi.

bitcoin almak

Son dönemlerde yatırımcısına en yüksek getiriyi sağlayan kripto, güven istikrarına dayalı olarak yatırımcılarının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Sürekli olarak kripto para birimleri arasında bitcoini takip eden yatırıcımlar, bitcoinin 64 bin dolar seviyesine yükselmesi ile birlikte tarihi anlara tanıklık etmeye devam ediyor. Bit coin rekor tutar ile tarihe imzasını attı

hosting

Bu Yükseliş İle Diğer Kripto Paraların Önüne Geçti

Geçtiğimiz günlerde 64 bin dolar seviyesine yükselen kripto paralar arasında yer alan bitcoin rekor seviyeye yükselerek diğer sanal para ürünlerini geride bıraktı. Altcoinler, bitcoine oranlara daha az yükselişe geçen ve yatırım getirisi daha az olan paralardır. CoinMarketCep’te yer alan verilere göre yatırımcının yüzünün gülmesine neden olan BTC, tahminlere göre yatırımcılarını güldürmeye devam edecek.

Bitcoin Yükseliş Grafiği

2020 yılının ikinci yarısından sonra yükselmeye devam eden bitcoin, 2021 yılı verilerine bakıldığında ciddi tutarlarda yükseliş kaydediyor. Yaşanan gelişmelere istinaden bu yükselişlerin devam edeceği olası bir durumdur. Açıklanan veriler ve grafikler, bitcoinin 2021 yılının başından beri artış gösteren BTC rekor yükselişinin devam edeceği söylentiler arasında yer alıyor.

hosting kampanya
btc yükseliş grafiği

Bitcoin Yükselişe Devam Edecek Mi?

Yatırımcıların yakından takip ettiği bitcoin piyasası en çok ilgi gören kripto paralar arasında ilk sırada yer alıyor. Yaklaşık 2007 yılından itibaren varlığını sürdüren kriptoparalar 2020 ve 2021 yılı itibariyle rekorlara imza atmaya devam ediyor. Birçok yatırımcının hiç ummadığı tutarlarda para kazandığı bu piyasa her geçen gün yatırımcılarını katlamaya devam ediyor.

bitcoin yükselir mi

Bitcoin almak isteyen yatırımcıların en çok sorduğu sorulardan bir tanesi; bitcoin rekor yükselişinin devam mı edeceği, yoksa tam tersi düşeceği mi? Açıklanan veriler ve grafikler bitcoinin daha da yükseleceğini gözler önüne seriyor. Yatırım için BTC coin almadan önce alacak olduğunuz bitcoinleri araştırıp sürekli olarak takip etmeniz gerekir.

Bitcoin Çalışma Modeli Nasıldır?

Bitcoinlerin, döviz ya da altın gibi bir çalışma modeli mevcut değildir. Herhangi bir merkez bankasına ya da kuruma bağlı olmadan bağımsız olarak çalışır. Kağıt para ya da bozuk para gibi bir görünümü mevcut değildir bu nedenle üretimi yapılmaz. BTC çalışma modeli madencilik ile benzerdir.

Ancak birbirinden ayrılan en önemli özelliklerinden bir tanesi; Madencilik, üretim sektöründe var olan herhangi bir madeni işçilik yardımı ile çıkarmak demektir. Bitcoin ise; sistem ağının güvenli bir şekilde korunmasına destek olmak, sistemdeki kullanıcıları düzenlemek ve sistem ağını koruma altına almak amacıyla yapılan çalışmalardır. Bu nedenle bu sistemi yürüten insanlara belirli bir tutar öder.

Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

Yatırımlarını bitcoin aracılığı ile büyütmek isteyen insanların en çok sorduğu sorulardan bir tanesi bitcoini ne şekilde satın alınacağıdır. Bitcoin kullanım oranları arttığından dolayı herkesin kolayca ulaşabileceği çeşitli siteler bulunuyor. İnternet üzerinden dilerseniz kredi kartı, dilerseniz de havale ve eft yolu ile BTC sahibi olabilirsiniz. Bulabileceğiniz siteler arasında ise kripto borsaları yer alıyor. Ancak BTC borsaları bilinenin aksine oldukça farklı şekilde çalışıyor. Sizler, elinizde olan bitcoini belirlenen değer üzerinden satışa çıkarıyorsunuz.

Belirlemiş olduğunuz değer üzerinden bitcoini satın almak isteyen kişiler çıkar ise, satış gerçekleşmiş oluyor. Borsada işlem yapmadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan bir tanesi BTCborsa piyasasını biliyor olmanız gerekir. Aksi takdirde zarar edebilirsiniz. Bitcoinin özelliği gereği, aynı paranın tekrar harcanması mümkün değildir.

BTC coin parasının sizlere ait olup olmadığı, herhangi birisine gönderilip gönderilmediği sistemler tarafından kontrol edilir. Kontrol aşamasında yaratılan sahte bitcoinler ortaya çıkar ve satışları yasaklanır. Bitcoin rekor seviyelere ulaştığı günden itibaren en çok konuşulan konular arasına ilk sırada yer alıyor.

bitcoin nasıl alınır

Bitcoin Güvenli Bir Yatırım Aracı mıdır?

Bitcoin araştırılan birçok kaynaklarda akıllarda soru işareti bırakmış olsa da bağlı olduğu çeşitli protokoller mevcuttur. Bu protokollere istinaden yapmış olduğunuz tüm işlemler tek tek şifrelenir ve güvenlik ağı oluşturulur. Kurulum itibari ile burada yaptığınız tüm işlemler kayıt altına alınır. Bitcoin cüzdan şifresini unutmanız ya da başkasının eline geçmesi, bilgisayarın siber saldırıya maruz kalarak hacklenmesi gibi durumlarda herhangi bir güvenlik problemi yaşanmaz.

Yukarıda verilen bilgiler haber niteliği taşıyıp, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Apple HomePod, Apple TV’ye Gömülebilir

Boston Dynamics’in Yeni Robot Köpeği AlphaDog Tanıtıldı