Nintendo’dan Oyun Geliştiricisi Yapan Yeni Proje – Game Builder Garage

Teknolojinin nimetlerinden yararlanırken oyun geliştiricisi olmak adına da Game Builder Garage sürprizi tüm tutkunları şimdiden sevindirmiş durumda. Nintendo tarafından geliştirilen yeni proje kapsamında oyun geliştirmek artık çok daha kolay. Bilindiği gibi yakın zamanda çıkması beklenen yeni projenin detayları da önümüzde duruyor.

Nintendo-games

Playstation özel projesiyle benzerliği ise oldukça fazla. Bir oyun olmanın ötesinde oyun programlamaya dair temellerin atılmasına da yardımcı olacak. Birçok basitleştirilmiş öğesiyle oyun geliştiricisi olma serüvenine dahil olunabilecek. Farklı projelerinde farklı fikirleri yansıtmayı başaran Nintendo Game Builder ile birlikte farklı seviye anlayışı getirecek.

Game Builder Garage Nedir?

Yeni özellikleriyle Nintendo Game Builder Garage nedir teknoloji ve yazılım dünyasında öne çıkmaya devam ediyor. En çok merak edilenler arasında kısa sürede yer alması da özellikle oyun geliştirmeye dair düşünceleri gösteriyor. 11 Haziran gününü çıkış için beklerken aynı zamanda neler kazandıracağı da şimdiden merak konusu. Oyun geliştirme noktasında temellerin atılacağı vurgulanırken gelişimlerin ne yöne doğru olacağı da sürprizlere açık.

Nintendo-game-builder

Game Builder Garage oyun çerçevesinde bakıldığında her yaştan insana hitap ettiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Klasik Labo benzeri olup Nodon isimli karakter kullanımı yapılıyor. Burada karakter kullanımı olup akla hayale gelmeyecek sayıda ve farklı yapılarda Nodon üretilebilir. Bunların farklı şekillerde birbirine bağlanması da gelişme kaydetme düzeyi de yükseltiyor. Ayrıca ayırt edici fonksiyonlar içermesi de yine kaliteli bir proje olduğunu gösterir niteliktedir.  Her yaşa hitap eden Game Builder üretim sevenlere anlamlar getiriyor. Yeni ve başka bir şey yapma konusunda sınırlandırıcı tüm etkileri ortadan kaldırıyor.

Girişle birlikte Ders Modu Game Builder Garage sürecini başlatıyor. Görsel programlama nedir ve nasıl yapılır sorularının yanıtlarını interaktif derslerle bulmak isteyenler için ideal. Nodon ile istenen tempoda öğrenim sağlandığı da görülecek. Orta alandaki Denetim Noktaları ise görevlendirmelerle yazılım bilgilerinin test edilmesine olanak veriyor.

Oyuncular yani programlama öğrenme peşinde olanlar buradaki oyunlarla bulmaca çözüyormuş gibi fikir sahibi olabilir. Toplamda 7 oyun taslağı olmasına karşın geliştirme yapma durumu da yine oyunculara aittir. Böylelikle çok daha fazlasını elde etme adına Game Builder Garage tercih edilir. Taslakların tamamının açılmasıyla oyun geliştirme noktasında yeterli donanıma sahip olunacağı da açıktır. Hemen her şey öğretilirken aynı zamanda taslak kullanımını olmadan da kişinin, kendi oyunlarını oluşturabilmesi ihtimal dahilindedir. Nodonlarla karakter oluşturma süreci bunun ilk aşamasıdır.

Nesnelerin taşınması ve yüzlerce oyun geliştirme alanları da vardır. Kart yarışlarıyla başlayan süreçte uzay ya da dövüş oyunları da hayal gücünün etkisinde yeni oyunların yaratılmasını sağlayacaktır. Var olan yenilikler bununla da sınırlı değildir. Birbirinden farklı olanakların yanı sıra Game Builder Garage kullanımıyla online oyun alışverişleri de artık çok daha kolay. Farklı kişilerin geliştirdiği oyunlara göz atmak, oyunları indirerek oynama deneyimi yaşamak da söz konusu. Oyun geliştiricisi olma adına Nintendo Switch Game Builder 2021 yılının 11 Haziran gününden sonra sizlerle olacak. Yaşayarak görülecek bir durum olmasına karşın şu ana kadar yapılanlardan çok daha fazlasını vaat ettiği de bu proje için söylenebilecekler arasında.

Nintendo-game-builder-nedir

Nintendo Oyun Konsolu

Farklı karakterlerin ortaya konarak yeni maceralara adım atılmaya sağlayacak Nintendo Game Builder Garage projesiyle artık seviye farklı noktaya gelmiş durumda. Basit oyun perdelerinin çok üstünde yazılımlarla her insan, oyun geliştiricisi olabilecek. Burada farklı kazanımlar tamamen kişiye bağlı ilerleyecek gibi görünüyor.

Nintendo-game-console

Bu alanda ilerlemek isteyenlerin dikkatini çeken bu yeni gelişmenin neler kazandıracağı ise büyük merak konusu. Yıllardır üzerinde çalışılan farklı projelere sahip olan Nintendo Game Builder Garage için de farklı bir deneyim yaratacağına da kesin gözüyle bakılıyor. Switch için geliştirilmiş yeni oyunuyla aynı zamanda oyuncuların hayal güçlerinin nerelere kadar uzanacağı da görülmüş olacak. Bununla beraber yaz için damga vuracaklar arasına da girmiş olan bu yeni projeye dair birçok unsur, ilk olma özelliği taşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hosting’de Bayram İndirimi Başladı! %50’ye varan İndirimleri Kaçırma

Yeni Windows 10 Görev Çubuğu Kullanıma Sunuluyor