Huawei Giriş ve Orta Seviye Akıllı Telefon Üretmeyeceğini Açıkladı

Akıllı telefon üreticisi Huawei son dönemlerde yaşanan ABD yaptırımlarından sonra küresel çip sorunundan dolayı giriş ve orta sınıf olan ucuz telefonlarının üretimini durdurma kararı aldı. ABD yaptırımlarından dolayı Huawei, akıllı telefonlar için gerekli bileşenleri satın almakta zorlandığı için ucuz ve orta sınıf telefonların üretimini durdurarak yeni bir yola girdi.

Huawei-mobil-telefonlar

Bu haber, Huawei sevenler için üzücü olmasıyla birlikte Huawei mobil telefon modelleri satışını da önemli miktarda azalttı. Huawei’in bu kararı satışlarda düşüş yaşamasına sebep oldu. Elindeki mevcut çip stoklarını ise amiral gemisi modellerinde kullanmayı planlayan Huawei’in gelecekte ne yapacağı ise merak konusu olmaktadır. Peki, bu yeni haberler sayesinde Huawei’in giriş ve orta seviyeli telefon modellerini birlikte en çok satan modelleri hangileriydi onları hatırlayalım. Bu bilgilere ulaşmak için haberimizi okuyabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Huawei Giriş ve Orta Seviye Akıllı Telefon Modelleri

Yıllardır birçok çeşit Huawei akıllı telefon modelleri üretimi yapan bu firma her bütçeye uygun mobil cihaz modelleri üreterek, düşük ve orta sınıf modelleriyle de başarılı olmuştur. Birçok kullanıcı tarafından sevilen bu modellerin neler olduğuna bir göz atarak üretimi durdurulacak olan modelleri tanıyalım.

en-iyi-Huawei-telefonlar

Rakiplerinin düşük bütçeli telefonlarına göre gayet iyi teknik özelliklere sahip olan Huawei akıllı telefon modelleri kullanıcılar tarafından beğenilmiş durumdadır. Huawei Y5 2019, Huawei Y6 2019 ve Huawei Honor 8s modelleri düşük Huawei mobil telefon modelleri arasında yer almaktadır. Bu telefonlar daha çok tek kameralı ve 2 GB RAM kapasiteli olmaktadır. İşletim sistemleri açısından rakiplerini yenen bu modeller oldukça kullanışlı ve işe yarardır.

Orta sınıf Huawei mobil telefon modelleri ise daha iyi özelliklere sahip olmakla birlikte uygun fiyatıyla daha çok tercih edilen modeller arasında yer alırdı. Honor 10 Lite, Huawei P11, Huawei Enjoy 10s, Huawei P Smart S, Huawei GT3, Huawei P40 Lite ve Huawei P30 Lite gibi birçok telefon modeli orta sınıf kategorisinde yer almaktadır.

Rakiplerine göre daha iyi özelliklere sahip bu telefonlar birçok kullanıcı tarafından sevilerek kullanılmıştır. Ancak ABD yaptırımından sonra bu telefonların üretimi durdurulmuş ve sadece stoklarda yer alanları satılmaktadır. Huawei telefon almak isteyenlere stoklar bitmeden alması tavsiye edilir. Aksi hale fiyat ve özellik bakımından daha az beğenilmiş diğer telefonları satın almak zorunda kalacaklardır.

Peki, bu kadar çok beğenilen ürünleriyle birlikte Huawei’in en çok sattığı telefonlar nelerdir? Rakiplerini hangi telefon modelleriyle geride bırakmıştır? Bu soruların cevabı için haberimizin devamını okuyabilirsiniz.

Huawei En Çok Satan Akıllı Telefon Modelleri

Telefon pazarında birçok rakibi sollayan ve son dönemlerin en çok tercih edilen markalarından biri olan Huawei’in, en çok satan Huawei telefonlar birçok yönden kullanıcılar tarafından sevilmiştir. Düşük ve orta bütçeli telefonlarının yanında en çok satan amiral gemisi telefonlarıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Her modelde başarılı olan Huawei’in, en çok satan modelleri arasında ise birçok çeşit bulunmaktadır.

Huawei-telefon

Düşük bütçeli olup giriş sınıfında yer alan Huawei Y5 2019 ve Huawei Y6 2019 modelleri en çok satan modeller arasındadır. Bunun dışında orta sınıfta yer alan Huawei P Smart 2019, Huawei, Mate 20 Lite ve Huawei P30 Lite modelleri ise yine en çok satan telefonlar arasındadır.

Düşük sınıf ve orta sınıf dışında amiral gemisi Huawei modelleri de oldukça fazla tercih edilmektedir. Huawei Mate 10 Pro, Huawei P20 Pro ve Huawei P30 gibi birçok modeli en çok tercih edilenler arasında yer almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nisan 2021 En Çok İndirilen Mobil Uygulamalar Açıklandı

Windows Kullanıcılarını Etkileyen Bir Sorun Keşfedildi! Defender Hatası