Redmi İlk Oyun Telefonunun Fiyatı Sızdırıldı

Redmi, Çinli Xiaomi firmasının alt markası olarak hizmet vermeye devam ediyor. Şirketin ürün direktörü olan Wang Theng Thomas çok yakında Redmi oyun telefonu çıkacağı haberini duyurdu. Wang Theng Thomas bu müjdeli haberi Çin’e ait olan, Weibo isimli sosyal medya platformu üzerinden hayranları ile paylaştı.

Redmi-oyun-telefonu

Redmi oyun telefonu sevenleri için büyük bir merak uyandırmayı başardı. Şirket sevenlerini merak içerisinde bırakmamak için ve bekleyenlerin akıllarındaki soru işaretlerini giderebilmek için sık sık tanıtım posterleri yayınlamaya devam ediyor.

Şirket oyun telefonunun bazı teknik özelliklerini resmi olarak açıkladı fakat fiyatı konusunda henüz herhangi bir açıklamada bulunmadı. Bir Twitter kullanıcısı  beklenmedik bir şekilde cihazın fiyat etiketini internet üzerinden sızdırdı. Abhishek Yadav isimli Twitter kullanıcısı daha önce de teknolojik ürünler ile ilgili bilgi sızıntısı yapması ile tanınmıştı.

hosting

Kullanıcının sızdırdığı bilgiye göre Redmi oyun telefonu nisan ayının son haftasında piyasaya sürülecek. Abdishek Yadav bu haber ile kalmadı ve cihazın teknik özelliklerini de sosyal medyaya sızdırdı. Twitter üzerinden yapılan sızıntı haber üzerine şirket henüz resmi bir açıklama yapmadı.

hosting kampanya
Redmi-oyun-telefonu-fiyati

Xiaomi Redmi Serisi

Xiaomi Redmi serisinde Xiaomi Mi serisine göre güncelleme sayısı daha azdır. Vaat edilen güncelleme süresi dolduktan sonra yalnızca güvenlik için önemli olan güncelleştirmeler sunulur. Güncelleme sayısının az olduğu dolayısıyla da cihazlarda donma ve çökme gibi sorunlar görülmesi muhtemeldir. Ayrıca donanım ve malzeme kalitesine bakıldığında ise Xiaomi Mi serisindeki cihazların bellekleri, okuma ve yazma kaliteleri de daha hızlıdır.

Redmi, Xiaomi’nin alt markası olarak devam etmektedir ve gelen haberlere göre Redmi oyun telefonu çıkaracağı duyulmuştur ve bu oyun telefonun fiyatı da medyaya sızdırılmıştır. Redmi oyun telefonunun lansman için tanıtım afişini de paylaştı. Redmi telefon için kesin bir açıklama metni yapmamıştır. Fakat insanlar sızdırılan haberlere büyük ilgi göstermişlerdir.

Redmi Oyun Telefonunun Özellikleri Nelerdir?

Çinli kaynaklardan alınan bilgi ışığında Redmi oyun telefonu 2021 yılının Nisan ayı bitmeden piyasada yerini alacaktır. Bu oyun telefonunun kalbinde işlemci olarak, Media Tek’e ait olan Dimensity 1200 işlemcili yonga seti yer alacaktır. Akıllı telefonun içerisine 5000 mAh kapasitesinde pil bulunacaktır. Telefon ihtiyaç duyduğu enerjiyi 67 Watt şarj desteğinde olan bu pilden karşılayacaktır. Telefonun tam dolum için şarj süresi ise yalnızca 30 dakika olacaktır.

Xiaomi’nin Black Shark markasına ait olan oyun telefonlarındaki omuz tuşlarının, Redmi’nin çıkaracağı Redmi oyun telefonu da sahip olması beklenmektedir. Ayrıca alınan bilgiye göre Redmi oyun telefonunda, 144 Hz yenileme hızına sahip olan Samsung şirketine ait E4 AMOLED paneli kullanılacaktır.

Redmi-oyun-telefonu-ozellikleri

Geçtiğimiz günlerde Digital Chat Station bilgi sızıntısı yapmıştır ve Redmi oyun telefonu düz bir OLED panele sahip olacak. Ayrıca Redmi akıllı telefonunda selfie kamerası küçük bir delik tasarımının içerisinde yer alacak.

Şirket oyun telefonun tüm teknik özelliklerini henüz duyurmadı. Fakat Call of Duty: Mobile ile ortaklığını ilk tanıtım afişinde duyurdu.

Redmi Oyun Telefonunun Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Redmi oyun telefonunun en çarpıcı özelliklerinden biri ise piyasada yer alan diğer oyun telefonlarına kıyasla daha uygun fiyata satılacak olmasıdır. Gelen iddialar ışığında Redmi oyun telefonu Çin’de 1999 Yuan’dan başlayarak satılacaktır.

Türkiye fiyatına göre ise 2482 TL’ye tekâmül etmektedir.

Çin’in doymuş bir pazara sahip olmasına rağmen, Çin’de bile bu fiyattan satılacak olan Redmi oyun telefonu küresel pazara da iddialı bir fiyat ile açılış yapması beklenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Telegram Web Uygulaması WebZ ve WebK’yı Duyurdu!

Başarılı Bir Girişimcilik İçin Göz Önünde Tutulması Gereken Notlar