Edge Canary Uygulaması Yeni Arayüzü ve Özellikleri ile Geliyor

Yeni ara yüzünü paylaşan Microsoft, tarayıcının yeni özelliklerini test ederek, Edge Canary uygulamasının mobil versiyonunu Android özelliği için yayınlamaya karar verdi.

Edge canary uygulaması ile birlikte tarayıcının en önemli ve mevcut olan tüm özelliklerini direkt olarak test edebilme imkanınız mevcut. Microsoft, birçok kişi tarafından kullanılan Google Chrome’un alt yapısı ile inşa etmiş olduğu yeni web tarayıcısı olan Edge, henüz kullanıcılara açılmayan ve gelişim aşamasında olan tüm özelliklerini kullanıcılara sunarak geri bildirimlerini alıyor.

Edge-Canary-browser

Android kullanıcıları yeni ara yüzde eksik olan noktaları dile getirerek bu talepleri için değişiklik talep ediyor. Sizlerden gelen değişiklik taleplerine istinaden çalışmalar başlatılıyor ve istenilen değişiklik uygulama için uygun ise değişikliğe onay veriliyor. Tamamen kullanıcı odaklı olan bu sistem ile son teknoloji tarayıcı oluşturulma hedefleniyor.

hosting

Kullanıcılara sunulacak olan yeni Microsoft Edge Canary uygulaması, Edge’nin sahip olduğu beta sürümünden oldukça farklı özelliklere sahiptir. En önemli özelliği ise deneysel özelliği olduğu ortaya çıkarılmıştır.

Yeni Ara Yüz Microsoft Edge Canary Özellikleri Nelerdir?

Google Chromium alt yapısı altında geliştiren yeni ara yüz Microsoft Canary uygulaması, birbirinden farklı özellikleri ile kullanıcılarına sunuluyor. Bu sürüm, masaüstü için yayınlanmış olan sürüm numarası ile android kullanıcılarına sunuluyor. Edge Canary, yeni kullanıcı ara yüzüne, çeşitli özelliklere sahiptir.

hosting kampanya

Microsoft Edge Canary uygulaması,  eski sürüm özellikleri ile karşılaştırılarak arada ki farklar ortaya çıkarılıyor. Karşılaşılan farklar arasında birbirlerinden ayrılan en önemli özelliklerinden bir tanesi; ‘’Bayraklar’’ olarak kullanılan özelliğidir. Adres çubuğu üzerinden arama yaptığınız zaman gelişmiş tüm özellikleri görüntüleme şansınız mevcuttur. Dilerseniz bu özelliğini devre dışı bırakarak kullanmayabilirsiniz. Microsoft Canary uygulamasının sahip olduğu diğer özellikleri ise şu şekildedir;

edge yeni tarayıcısı canary
  • Microsoft Edge Canary uygulaması hem web tarayıcısı olarak hem de mobil uygulamalarda kullanılabilecek.
  • Windows 10 mobil ürünlerde varsayılan tarayıcı olarak kullanılacak.
  • Eski nesneleri desteklemeyen Edge, uzantı sistemini kullanacaktır.
  • Bu tarayıcıyı kullanan kişiler, cortona adlı asistan ile bütünleşerek asistan özelliğini kullanacak. Aynı zamanda web sayfasına da dilerseniz çeşitli notlar alarak OneDrive uygulamasına depolama imkanınızda bulunuyor.
  • Microsoft Canary uygulaması, sesli kontrol özelliği, arama işlev özelliği ve adres çubuğunda ki aramalara ilişkin olarak birçok dinamik bilgiler sağlıyor.

Microsoft Canary uygulaması ile ilgili bilinmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi; test uygulaması aşamasında olduğudur. Bu nedenle kullanım aşamasında çeşitli hatalar meydana gelebilir. Edge uygulaması ve Edge Canary uygulamalarını aynı anda aynı cihaz içerisinde yükleyebiliyorsunuz. Bu sayede önemli işlemlerinizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Microsoft Edge Canary Uygulaması Nedir?

Microsoft Canary uygulaması tanım olarak; web tarayıcısı olarak kullanıcılara hizmet verecek. İnternet Explorer yerine hem varsayılan hem de geliştirilen bu uygulama sayesinde daha teknolojik bir tarayıcı kullanıma sunulacak. Kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen bir sürüm olan Microsoft Canary uygulaması her alanda kullanıcılarına kolaylık sağlayacak.

Microsoft Edge Canary Uygulaması Performansı

Microsoft Edge Canary uygulaması, diğer ürünleri ile kıyaslandığında Chrome ve Mozilla tarayıcısından yaklaşık olarak %37 oranında hızlı olduğu belirlendi. Ancak yapılan bazı araştırmalar neticesinde bu durumun tam tersi analizler yapılıp Mozilla ve Chrome tarayıcılarından daha yavaş olduğu söylense de kanıtlanan bilgiler ile hızlılığını kanıtlamıştır. Performansı ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer noktalardan bir tanesi de Chrome tarayıcısının alt yapısı olarak kullanılmasıdır. Hem mobil hem de web tarayıcısı olarak kullanılacak olan bu sistem ile artık daha hızlı bir tarayıcı hedefleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tesla Kaza Yaptı! Sürücüsüz Tesla Bu Defa Can Aldı!

Telegram Web Uygulaması WebZ ve WebK’yı Duyurdu!