Mavi Tik Nedir? İnstagram ve Twitter Mavi Tik Almak

Sosyal medya yıllar içerisinde kullanımı artan alanlar olmaktadır. Çeşitli özellikleri bulunan bu platformlar iletişimin yeni bir boyut kazanmasını sağlamaktadır. Instagram da bu alanlardan biridir. Yıllar içerisinde kimi özelliklerini geliştirmiş kimisini ise iptal etmiştir. Her güncellemede yeni bir özellik göze çarpmaktadır. Mavi tik ise bunlardan biridir.

mavi-tik-almak

Kullanımını kolaylaştıran, iletişimde doğru yol izlenmesini sağlayan pek çok içerik eklenmektedir. İnstagramın en popüler özelliklerinden biri de mavi tik özelliğidir. Bu özellik insanlara güven sağlayan bir detay olmaktadır. Yani mavi tik olan bir hesabın diğer insanlara verdiği güven, olmayanların verdiği güvenden oldukça fazla olmaktadır.

domain kampanya

Bu özellik ilk başlarda ünlü ve tanınmış kişilere verilmekteydi. İnstagramın onayladığı bir form ile verilen bu simge, zaman ile her insanın alabileceği bir işaret haline gelmiştir. Tanınan tanınmayan her kişinin sahip olabileceği bu durumun pek çok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajları okuyunca siz de sahip olmak isteyeceksiniz.

Bir üst seviye olarak görülen bu özellik bir arma olarak nitelendirilmektedir. Bu platform üzerinden bir şeyler satıyorsanız ya da içerik üretimi yapıyorsanız mavi tik ile güvenilir bir işletme olduğunuzu gösterebilirsiniz. Onaylanmış hesap diye tabir edilen bu rozete sahip olmak beraberinde pek çok avantajı da getirmektedir.

mavi-tik-nasil-alabilirim

Peki instagram mavi tik nedir? Bu işaret ne işe yaramaktadır? Buna sahip olan insanları nasıl avantajlar beklemektedir? Bunu hesabınızda görmek için nasıl bir yol izlemelisiniz? Bu ve buna benzer pek çok soru aklınıza takılmış olabilir. Bütün bu soruların cevabını  ve daha fazlasını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Mavi Tik Nedir?

İnstagram ve twitter gün geçtikçe artan kullanıcılar ile hayatımıza daha çok giren uygulamalar olmaktadır. İletişimin bu denli artması, dünyanın bir ucunda olan bir olayın sadece birkaç dakika içerisinde bizlere ulaşması artık mümkün olmaktadır. Bu aşamada bu sosyal medya alanları da etkisini artırmış görülmektedir.

mail hosting

Bunlar sadece iletişim için değil internet üzerinden para kazanmak için de kullanılan alanlar olmaktadır. Bunun için pek çok yöntem kullanılmaktadır. El işlerinden gıda maddelerine, giyimden video ile ürün anlatmaya kadar yüzlerce alan vardır. Böyle olunca da mavi tik önem kazanmıştır.

domain kampanya
mavi-tik-nasil-alinir

Peki mavi tik nedir? Bu sorunun cevabını merak eden milyonlarca kullanıcı bulunmaktadır. Bu arma instagramda ve twitterda sayfa adının yanda kullanıcı adının yanında bulunan mavi renkli bir işaret olmaktadır. Mavi bir zemin üzerinde beyaz bir tik bulunmaktadır. Bu zemin ise güneşe benzemektedir. Anlamı ise bu alanlara ayrı bir hava katmıştır.

Twitter mavi tik de hemen hemen aynı anlamlarda olmaktadır. Burada da mavi zemin üzerinde beyaz tik şeklinde kendini göstermektedir. Ancak instagramda mavi zemin güneş şeklinde köşeli iken, twitterda mavi zemin çiçek şeklinde ve daha yuvarlak olmaktadır. Mavi tik anlam olarak hemen hemen aynı olmalarına karşılık görünüşte az da olsa farklı olmaktadırlar.

Bu işaret uygulamanın ilk çıktığı zamanlarda ünlülere, sanatçılara, siyasetçilere, marka sahibi firmalara verilmekteydi. Ancak günümüzde bu daha da genişletilmiştir. Artık her insan belirli aşamaları yerine getirip bu tike sahip olmaktadır. Bunun için yapılması gerekenleri aşağıdaki yazıdan okuyabilir, siz de buna sahip olmak isterseniz uygulayabilirsiniz.

Güvenilirlik sağladığı en büyük avantaj olması ile beraber pek çok faydası bulunmaktadır. Bu faydaları da size ayrıntılı olarak anlatacağız. Böylece mavi tik ayrıcalığı ile size neler kazandırmakta öğreneceksiniz. Her aşamasını öğrenip siz de bu armaya sahip olabilirsiniz.

İnstagram Mavi Tik Nedir?

İnstagram mavi tik nedir diye merak edenlerin cevap bulabileceği bir şekilde bunun ne olduğunu anlatacağız. Nedir, nasıl alınır, kimler alabilir, kazancınız ne olacaktır, bize neler katacaktır gibi sorular şu anda tüm kullanıcıların aklında olmaktadır. Öncelik ile çok fazla avantajı olduğunu bilmeniz de fayda vardır.

instagram-mavi-tik

Hesabınız pek çok kişiye yol gösterir ise, bu hesap üzerinden satış yapıyor iseniz ya da tanınmış bir kişi olup hesabınız güvende olsun istiyorsanız bu özellik ile bunu başarabilirsiniz. Öncelik ile bir marka sahibi iseniz yani instagram üzerinden ürünler satıyor iseniz bu arma sizin satışlarınıza yardımcı olacaktır.

Onaylı hesap olarak nitelendirilen bu hesaplar takipçi sayıların artmasında bu rozetten yardım alırlar. Yani hesabınız büyüsün, takipçi sayınız artsın isterseniz, sizi bu hedefe götürecek olan da bu mavi işaret olacaktır. Bir diğer avantajı ise hesabınızın kötü ellere geçmesini engellemesi olmaktadır.

Tabir olarak mavi tik almak diye nitelendirilen bu durumun bir diğer faydası ise hesabın güvenirliğinin ortaya koyulması olmaktadır. Böylece takipçiler hesabınıza güvenecek, gönül rahatlığı ile sizi takip edip sipariş verebilecektir. Bu özelliğe sahip olanlar bazı avantajları daha çabuk elde ederler.

instagram-mavi-tik-almak

Bu erken kazanılan avantajlar daha sonraları, takipçi sayısı belirli düzeye ulaşınca da elde edilmektedir. Daha bilinir olmak, daha çabuk büyümek, daha güvenilir olmak, daha geniş kesimlere ulaşmak ve daha fazla satış yapmak için gerekli bir özellik olmaktadır.

Bu özelliği hesabınızda görmek için, sizin de adınızın yanında bir tik görülmesi için ne yapmalısınız? Bunu elde etmek için gerekli aşamalar neler olmaktadır? Mavi tik avantajlarının bu kadar fazla olduğunu öğrendikten sonra siz de buna sahip olmak isteyebilirsiniz. Gereken şartların neler olduğunu inceleyip başvurunuzu yapabilirsiniz.

Twitter ve İnstagramda Mavi Tik Nasıl Alınır?

Bu özellik için başvuru şartı bulunmaktadır. Peki instagram mavi tik nasıl alınır? Bunu alabilmek için gerekli koşullar nedir? Kimler alabilir? Yukarıda sıralanan avantajları okuyunca bu özelliğe sahip olmak istemeniz oldukça normal olmaktadır.

Mavi tik almanın ilk şartı gerçek bir hesaba sahip olmanızdır. Takipçileriniz gerçek olmalıdır. Kurumsal bir hesabınız olsa da sahte olmamanız gerekmektedir. Bir kişi sadece bir hesabı için bu özelliği alabilir. Aynı kişi ya da kurum adına açılan ikinci hesap mavi tike sahip olamaz. Daha önce diğer hesap için almadı iseniz sonraki hesabınız için bu özelliği aktif hale getirebilirsiniz.

twitter-mavi-tik-onayli-hesap

Tanınmış biri değil iseniz gönderi sayınız biraz fazla olmalıdır. Ünlüler için bir gönderi de yeterlidir. İsminiz, biyografiniz, fotoğrafınız bulunmalıdır. Hesabınız ise herkese açık olmalıdır. Yani gizli olmamalıdır. Çok rağbet gören bir hesap daha kolay almaktadır. Yani insanları sayfanıza reklamlar yönlendiriyor ise pek şansınız yoktur.

İnstagram hesap onayı için tüm bu şartlara uymadığını. Bunun dışında ise instagram topluluk kurallarına da dikkat etmelisiniz. Başvurunun nasıl yapılmasına gelince, ilk önce hesabınıza giriş yapmalısınız. Daha sonra sağ üstte bulunan menü kısmından ayarlara tıklayın. Hesap doğrulama kısmına gelerek doğrulama iste yazan yere tıklayın.

twitter-mai-tik

Karşınıza bir form çıkacaktır. Bu formda yer alan alanları doldurmalısınız. Sonrasında gönder yazan yere tıklayarak formunuzu gönderip cevap bekleme sürecine geçebilirsiniz. Twitter hesap onayı almak için de yapacağınız başvuru benzer olmaktadır.

Mavi tik almak bu kadar kolay olmaktadır. Yapmanız gerekenler sadece form göndermek ve yukarıda sıralanan koşulları sağlamanız olmalıdır. Siz de bu özelliği aktif hale getirerek daha güvenilir bir hesap haline gelebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SWOT Analizi Nedir? Nasıl Yapılır? SWOT Analizi Örnekleri

IPTV Nedir? ipTV Özellikleri Nelerdir?